• $31,3879
  • €34,0706
  • 2100.98
  • 9097.15
27 Aralık 2023 Çarşamba

Viran damın baykuşları

Geçmişler kameranın karşısına avazları çıktığı kadar bağırıyorlar: 'Biz, sizin iflas etmiş siyasetinizi desteklemek zorunda mıyız?'

Onlar bu şekilde konuşunca, olmayan itibarlarını ayaklar altına alırcasına kalembazları gazetelerinde, kelambazları ise ekranda aynı tekerlemeyi sürdürmeye devam ediyorlar.

İyi de kimse size bir siyaset dayatması yapmıyor ki...

Yapmanız gereken terör örgütü PKK'yı kınamaktan ibaret olan bir belgeye imza atmak.

Ayrıca kınama bildirisini bildiriyi imzaya açan da İYİ Parti.

YAŞAR GÜLER TBMM'Yİ BİLGİLENDİRSİN Mİ?

Yürütme organının her bir bakanı yeri ve zamanı geldiğinde Türk milletinin iradesini temsil eden yasama organına yani TBMM'ye elbette bilgi sunar ve sunmalıdır lakin daha şehitlerimizin kanı kurumadan bunu istemek ne ile izah edilebilir?

O akşam MSB Yaşar Güler, kuvvet komutanları ile birlikte hem Suriye hem de Irak'a gerçekleştirilen harekâtı yönetirken, olayın sebepleri ile alakalı milletvekillerinin bilgilendirilmesini talep etmek için aklınızı ve ferasetinizi yitirmiş olmanız lazım.

Yaşar Güler o gece sabaha kadar harekât merkezinde idi, gün aydınlanmadan da hudut bölgesindeki birliklerin olduğu alana intikal etti. Bu siyasetiniz milletin tepkisi ile karşılaşınca da kafası kesik tavuk misali acemice açıklamalar yapmaya devam ettiniz.

VİRAN DAMIN BAYKUŞLARI

Bu ülkede depremde, yangında, selde ve terör olaylarında selden kütük kapma telaşında olan her kim varsa hemen iyot gibi ortaya çıkıyor. Daha şehitlerimizin naaşlarına ulaşılamadan kerameti kendinden menkul bazı zatlar adeta viran evin damına tünemiş bir baykuş gibi ötmeye başladılar: 'Zaten Pençe ve Kilit harekatları stratejik olarak da taktik olarak da hatalıydı, müsebbibi de sabık bakan Hulusi Akar'dır.'

Neymiş efendim, maksat hudutlarımızı korumaksa, bu zavallı zat oradaki birliklerin yarısı ile bu işi yapabilirmiş, kendisine sorulursa tüm detayları ile konuyu izah da edebilirmiş.

Yahu kendini devletin karar alma mekanizması ve Erkan-ı Harbi'nden daha önemli bir konuma oturtacak kadar mı ilgiye muhtaç hale geldin?

TERÖR İLE MÜCADELENİN DEVLET DIŞINDAKİ BOYUTU NEDEN ÖNEMLİ?

Türkiye 2015 yılındaki çukur teröründen bu yana terör ile olan mücadelesini devlet içi boyuttan devlet dışı boyuta taşıdı. PKK türevindeki terör örgütleri açısından gerek yurt içinde gerekse de yurt dışında bu türden kontrol dışı kalmış alanlar, yaşamlarını sürdürebilmeleri açısından hayatidir.

Bekaa Vadisi'nden Suriye ve Irak içlerine varıncaya kadar PKK'nın bu tür alanlara duyduğu ihtiyaç hava kadar su kadar elzemdir. PKK, bırakın Irak'ın kuzeyini Türkiye'nin içerisinde dahi yıllarca bu türden alanlarda varlığını sürdürdü. Bu alanlar sayesinde insan kaynağı, lojistik, eğitim ve atış, endoktrinasyon süreçlerini yönetti. Hatta Kandil başta bu alanlarda uluslararası istihbarat örgütleri ile olan koordinesini yürüttü.

Kandil Dağı; terör sevicilerinin kıblesi haline gelmiş, ipini koparanın alenen röportajlar yaparak içeriye ya da dışarıya mesajlar verdiği, tüm dünyadan misafirlerin ağırlandığı alan olmuştu. Cumhuriyet gazetesinde 'Kandil'de doğaya saygı önemli, dağ taş demiyorlar sigara izmaritlerini dahi yere atmıyorlar' diye haber yapanları hatırladınız mı?

İşte Pençe-Kilit harekatları sayesinde Kandil, Hakurk-Metina-Gare hattı, Sincar ve Türkiye arasındaki PKK hareketliliği asgari düzeye indirildi ve Kandil'de bırakın röportaj vermeyi girdikleri delikten kafalarını çıkaramaz hale geldiler. PKK'yı bu hava şartlarında ölümü göze alarak saldırmasına sebep olan da tam bu husus.

TSK'nın bu başarısının yanı sıra MİT'in de her gün renkli kategorideki elebaşlarını etkisiz hale getirmesi, Süleymaniye'de dahil operasyonlar icra etmesi meğer sadece PKK ve onu yöneten aklı rahatsız etmiyormuş, içimizde üzüntüsünden kurdeşen dökenler varmış.

<p>ABD'nin California eyaletine bağlı Sierra Nevada bölgesini kar fırtınası vurdu. Sabah saatlerine

California'da kar fırtınası

İkinci el araba alacaklar dikkat: Bu otomobiller 50 bin TL ile 250 bin TL arası!

Sağlık çalışanları Filistin için ''sessiz yürüyüş'' yaptı

Hak mahrumiyeti cezası bulunan başkan kiraladığı yük asansöründe takımının maçını izledi