• $28,9448
  • €31,2467
  • 1890.14
  • 7978.82
11 Kasım 2023 Cumartesi

Ben yanarsam siz de yanarsınız

İYİ Parti'de sular bir türlü durulmuyor.

Bu yazıyı kaleme aldığım saatlerde Merkez Bankası eski Başkanı Durmuş Yılmaz'ın partisinden istifa ederek ayrıldığı haberi ekranıma düştü. Milletvekili listelerine konulmayınca büyük hayal kırıklığı yaşayan Durmuş Yılmaz, anlaşılan gelecek günlerde partinin üyesi olarak kalmayı da uygun görmemiş.

Dönelim başlığımızın konusuna.

Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır hem parti genel sekreterliği makamına hem de partisinin disiplin kuruluna müracaat ederek bazı iddiaların araştırılmasını talep etti ve mezkûr iddiaların partisinin kurumsal kimliğine zarar verdiğini söyleyerek itibar cellatlarının ivedilikle bulunmasını istedi.

Dikbayır'ın bu kapsamda araştırılmasını istediği konular ise oldukça geniş bir çerçeveyi ihtiva ediyor.

Dikbayır'ın birinci öncelikle araştırılmasını istediği konu Meral Akşener ve aile bireyleri ile eşinin ve özel kalem müdürünün tüm banka hesaplarının araştırılması yönünde.

Bunun dışında Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı ile İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı'nın açtığı ihalelerden şahsına ve ailesine ya da üçüncü kişilere ihale alınıp alınmadığının ve kendisinin de bu ihale süreçlerinde aracı olup olmadığının da araştırılmasını talep ediyor Dikbayır.

Bunların dışında da konular var lakin bu köşede uzun uzun yazma şansım yok.

İnsan ister istemez bir partinin milletvekili neden genel başkanının, eşinin, aile fertlerinin ve hatta özel kalem müdürünün mal varlığı ile tüm banka hesaplarının araştırılmasını ister ki diye soruyor?

İşte bu kritik soruyu sorduğumuz dakikalarda da Meral Akşener'in danışmanlığından geçtiğimiz aylarda istifa eden Hasan Sami Özvarınlı'nın sosyal medyadaki paylaşımlarını görüyoruz.

Akşener'in eski danışmanı Özvarınlı aynen şu ifadeleri kullanıyor: "Bugün Türk siyasetinde bir kırılma yaşandı. Gündemin yoğunluğundan fark edilmese de benim İYİ Parti'den istifa ederken 'Milletvekili Borsası' olarak tarif ettiğim olayın parçaları gün yüzüne çıkmaya başladı.

Ben yanarsam hepiniz yanarsınız diyerek Ümit Dikbayır bir dilekçe verdi. Meral Akşener'in ve ailesinin, Meral Akşener'in özel kalemi ile bu özel kalemin eşi olan şahsın hesapları incelensin dedi, dolaylı bir şekilde...

Bunu isteyen İYİ Parti'nin milletvekili!

Önümüzdeki günlerde, bir zamanlar partinin en büyük temsil makamlarında bulunan iki milletvekilinin ihraç edileceğini duymayan kalmamıştı. Şimdi Ümit Dikbayır bu hamlesiyle büyük bir kart çekti.

Artık söz Türk yargısının olmalı.

Rezil olacaklar demiştim, rezillikleri bu dilekçe ile tescillenmiş oldu! Lakin bu daha başlangıç, maskeleri düşecek ve rezilliklerini herkes görecek.

Fransa'ya kaçmazlar umarım."

Neresinden baksanız İYİ Parti'de bir şeyler oluyor ve olan her ne ise Akşener'i tekrar masaya döndürmek maksadıyla kesin olarak kullanılacak.

Bunu Ekrem İmamoğlu'nu hem CHP'nin kurultay süreçlerinde hem de yaklaşan yerel seçimlerde cansiperane bir şekilde savunan ve medyada kalem, ekranda ise kelam oynatanların olaya gösterdikleri yaklaşım ve iştiyaktan anlayabiliyoruz.

Eski danışman Özvarınlı'nın sosyal medyada yaptığı paylaşımın son cümlesinin 'Fransa'ya kaçmazlar umarım' şeklinde bitmesi ise var olan gizem ve sırları daha da büyütüyor.

Neden kaçsınlar?

Bizler bıktık bu 'kaçacaklar' söyleminden...

Neden kaçacaklarsa illa Fransa'ya kaçsınlar?

Akşener ve aile fertlerinin tüm banka hesaplarının araştırılması ile Fransa arasında nasıl bir alaka mevcut?

Ümit Dikbayır gerçekten de Akşener'e Özvarınlı'nın ifadesiyle 'dokunma yakarım' mesajı mı veriyor?

Akşener neden yansın?

İstanbul ve Ankara Büyükşehir Belediyeleri'nin açtığı ihaleler sadece Dikbayır'ın dilekçe ile müracaat ettiği makamlarca mı incelenmeli?

İçişleri Bakanlığı bu dilekçeye özel bir soruşturma açmayı düşünmez mi?

Ya da halen Gazi Meclis'in çatısı altında milletvekili sıfatını taşıyan bir şahsın kamuoyuna mal olmuş dilekçesini ihbar kabul ederek resen soruşturma açacak bir Cumhuriyet Başsavcısı yok mu?

<p>Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in uçağına Suudi Arabistan yolculuğu sırasında füzelerle dona

Savaş uçakları Putin'e eşlik etti

Havada taklalar atarak yere düştü! Yaya geçidinde kan donduran kaza

Uludağ'ın “Uyuyamayan” ayı ailesi! Yemek yerken görüntülendiler

Ustasından çay tarifi! Meğer yıllardır yanlış demliyormuşuz…