• $9,5913
  • €11,1186
  • 555.657
  • 1521.72
29 Kasım 2019 Cuma

Cildinize parti zamanı

Saç ve cilt bakımı için en pahalı markaların iddialı ürünleri kadar etkili maskeler ve tonikler hazırlamaya ne dersiniz?

Güzelliğinizi yeşil bitkilere, sebzelere ve meyvelerde arayarak bulabilirsiniz. Üstelik evinizde kendi mutfağınızda yiyerek güzelleşmeye hayır der misiniz?

Nane

Sivilce ve akne tedavisinde, gözeneklerin temizliğinde ve saçların parlatılmasında naneden yararlanabilirsiniz. Nane yapraklarını kaynatın. Kaynattığınız su soğuduktan sonra cilt toniği olarak kullanabilirsiniz. Sivilceleri tedavi etmek içinse birkaç nane yaprağını ezip gül suyu ile karıştırın. Sivilceli bölgeye sürün ve 10 dakika sonra yıkayın. Nanede bulunan mentol, iltihabın ve kızarıklığın azaltılmasına yardımcı olacak.

Avokado

Cildinizin fazla yağlı olduğundan şikayetçiyseniz avokado maskesini deneyin. 1 avokadoyu 1 limon suyu ve 1 yumurta akıyla karıştırın. Yüzünüzde 10 dakika beklettikten sonra ılık suyla yıkayın. Avokadodan zayıf saçları güçlendirmek için de yararlanabilirsiniz.

KİVİ

Kivi, yüksek miktarda C vitamini içeriği ile vücudun kolajen üretimini artırır. Kolajen üretimi cildin elastikiyetini kaybetmesine neden olan yaşlılık belirtileriyle savaşır. Ayrıca, kivi C vitamini özleri sayesinde cildi sıkılaştırıp gençleştirmekle kalmaz, hasarlı hücreleri de onarır. Kivi aynı miktar portakaldan daha fazla C vitamini içerir. C vitamininin ciltte bir diğer vazifesi de cildin kurumasını önlemek ve serbest radikallerin vereceği hasardan cildi korumaktır.

YEŞİL ÜZÜM

Üzümler cildimiz için bir iksirdir. Düzenli tüketim ve üzümlerin maske ve kür şeklinde cilde uygulanması bize pürüzsüz ve esnek bir cilt verebilir.

MİSKET LİMONU

Misket limonundan sadece leziz kokteyller yapmak için yararlanmıyoruz elbette; çünkü kendisi güzellik rutininiz için harika bir meyve. C vitamini oranı normal limondan biraz daha fazla. Bir C vitamini deposu olduğu için kolajen üretimini destekliyor ve cildin esnekliğini artırıyor. 2 misket limonunu sıkın, suyunu boynunuza ve yüzünüze sürün ve 10 dakika sonra yıkayın. Haftada üç kez yaparsanız harika bir nemlendirici olduğunu göreceksiniz.

<p>Burası Bakırcılar Caddesi'nin son  bakırcısı. İçeride yok yok. El emeği göz nuru cezveler, kandil

Caddedeki son bakırcı

Tarım arazilerine zarar veren kahverengi kokarca ile ''samuray arıları'' savaşacak

Uyuşturucunun ''kimyasal parmak izi'' suçun kaynağına ulaştırıyor

Dev kayayı balta ile parçaladı! Ortaya bakın ne çıktı?