• $15,9584
  • €17,0406
  • 950.317
  • 2380.9
2 Temmuz 2011 Cumartesi

Ana statüdeki 55. madde ve devamı

Genel Kurul'da ana statünün bazı maddelerinde değişiklik yapıldı. Fakat değişiklik yapılması önerilen ve Türk Futboluna katkı yerine zarar verecek bir 55. madde ve devamı var. Nedir bu 55. madde?
Profesyonel futbolcuların, antrenörlerin ve kulüplerin anlaşamadıkları ters düştükleri konuları kısa sürede hangi taraf haklıysa onun lehine en kısa zamanda karar vermek. Şimdi ana statüyü kim hazırlamışsa işi zora sokmayı da bir görev addetmiş herhalde.
Ana statüdeki bu madde kaldırılmak yahut değiştirilmek isteniyor. Futbolcuları, kulüpleri mahkemelere göndermek istiyor. Mahkemelerin vereceği kararlar yıllarla bağımlı. Bunu biliyoruz. Öyleyse elinde işini, görevini fevkalade yapmış Uyuşmazlık Çözüm Kurulu var. Sen bunu değiştirmek istiyorsun. Bu Federasyon gelir gelmez futbol camiasına iyilik mi yapmak istiyor yoksa onları çok daha zora sokup darbe mi yapmak istiyor.
Sayın yeni Federasyon Başkanımız Mehmet Ali Aydınlar ve Federasyon üyeleri bu konuya bir daha dikkatle bakmalılar. Benim ne kadar haklı olduğumu rahatlıkla görecekler.

<p>Başkan Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ndeki Kabine Toplantısı'nın ardından millete seslendi.

'ABD'nin teröre yapmış olduğu destek kök salmadan bir an önce yıkılmalı!'

doğanın güldüren yüzü! Onları daha önce hiç böyle görmediniz

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (23 Mayıs 2021)

Gıda Komitesi enflasyon için toplanıyor! Yeni teşvikler devreye giriyor