• $7,3975
  • €9,0061
  • 442.995
  • 1554.54
02 Temmuz 2011 Cumartesi

Ana statüdeki 55. madde ve devamı

Turgay Şeren
Turgay Şeren
YAZARIN SAYFASI

Genel Kurul'da ana statünün bazı maddelerinde değişiklik yapıldı. Fakat değişiklik yapılması önerilen ve Türk Futboluna katkı yerine zarar verecek bir 55. madde ve devamı var. Nedir bu 55. madde?
Profesyonel futbolcuların, antrenörlerin ve kulüplerin anlaşamadıkları ters düştükleri konuları kısa sürede hangi taraf haklıysa onun lehine en kısa zamanda karar vermek. Şimdi ana statüyü kim hazırlamışsa işi zora sokmayı da bir görev addetmiş herhalde.
Ana statüdeki bu madde kaldırılmak yahut değiştirilmek isteniyor. Futbolcuları, kulüpleri mahkemelere göndermek istiyor. Mahkemelerin vereceği kararlar yıllarla bağımlı. Bunu biliyoruz. Öyleyse elinde işini, görevini fevkalade yapmış Uyuşmazlık Çözüm Kurulu var. Sen bunu değiştirmek istiyorsun. Bu Federasyon gelir gelmez futbol camiasına iyilik mi yapmak istiyor yoksa onları çok daha zora sokup darbe mi yapmak istiyor.
Sayın yeni Federasyon Başkanımız Mehmet Ali Aydınlar ve Federasyon üyeleri bu konuya bir daha dikkatle bakmalılar. Benim ne kadar haklı olduğumu rahatlıkla görecekler.

<p>Son zamanlarda hayvan dostlarımıza artan şiddete ve bir ticari mal gibi alınıp satışına karşı dur

Zeki Gümüş'le 'Rastgele' hayvan barınağında!

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Ticaret Bakanlığınca ''fahiş fiyat'' denetimi yapıldı

Beyaza bürünen Horma Kanyonu muhteşem manzaralar sunuyor