• $32,5038
  • €34,7826
  • 2499.53
  • 9693.46
13 Nisan 2023 Perşembe

Flamengo'nun Fatih Terim'i

Gün geçmiyor ki Fenerbahçe'de Jorge Jesus ile ilgili bir gelişme yaşanmasın. Hoca bir süredir sözleşmesinin mayıs ayında bittiğini hatırlatarak ayrılık imalarında bulunuyordu. Adı Flamengo ve Brezilya Milli Takımı'yla anılan Jesus'un bir ses kaydı daha Brezilya basını tarafından sızdırıldı.

Söz konusu kayıtta Jorge Jesus, Flamengo Başkan Yardımcısı Marcos Braz ile görüştüğünü itiraf ediyor ve Braz'ın kendisinden takımın başına geçmesini istediğini söylüyor. Portekizli ise Süper Lig'in bitmesine daha 1,5 ay olduğunu ve başkan Ali Koç'la henüz görüşmediğini söyleyerek teklifi sezon sonuna kadar öteliyor ve para konuşmadıklarını belirtiyor.

Braz'ın Jesus'a 1 hafta süre vermesine rağmen hoca -Fenerbahçe'de devam etme olasılığına da düşünerek- sezon sonuna kadar Sarı-Lacivertlileri bırakmayacağını iletiyor.

Türk spor basınında da yayılan bu haber sonrası Fenerbahçeli taraftarların büyük bir bölümü Jorge Jesus'a öfke kusmaya başladı ancak ben hocanın söz konusu teması çok iyi yönettiğini düşünüyorum.

Sadece 1 yıl çalıştırdığı Flamengo'da sayısız başarılara imza atan ve Libertadores de dahil olmak üzere 4 kupa kazanan Jorge Jesus, Brezilya ekibinin adeta Fatih Terim'i konumunda. Kulüp, Portekizliye büyük bir saygı duyuyor. Vitor Pereira'yı gönderen takımın teknik direktör aradığı ortamda Jorge Jesus'la görüşmesi kadar olağan bir şey yok. Nasıl Fatih Terim Galatasaray için her dönem doğal teknik direktör adayıysa Flamengo için de Jorge Jesus öyle.

Buna karşın Jorge Jesus'un Braz ile kurduğu temastaki en kritik nokta hocanın henüz Ali Koç ile görüşmediğini belirtmesi. Bu detay bize Jesus'un Fenerbahçe ile devam edebileceği olasılığını veriyor. Başkanın bu konudaki tavrı net ancak hocanın ikna edilmesi için başta transfer bütçesi dahil birçok konuda mutabakat sağlanması gerekiyor.

Şahsi fikrim Jorge Jesus'un şampiyon olsa dahi ayrılacağı yönündeydi ancak bu ayrıntının ortaya çıkmasının ardından bir umut ışığı yanmadı değil. Yine de 'Türkiye'de maçlar sahada değil masada kazanılıyor' gibi son derece iddialı bir açıklamanın ardından Jorge Jesus'un Fenerbahçe'de devam etmemesi lazım gelir.

<p>Avrupa'dan birçok ülkede, sanatçılar düzeyinde boykot süreci  devam ediyor.</span><br></p><p>İrla

Eurovision'da İsrail protestoları devam ediyor!

İstanbul Gaziosmanpaşa'da toprak kayması! 30 ev tahliye edildi

Antalya'da otel çalışanlarını taşıyan servis devrildi! 19 kişi yaralı

Kontrolden çıkan araç, park halindeki 14 araca çarptı