• $32,5067
  • €35,0412
  • 2432.59
  • 10471.3
15 Eylül 2022 Perşembe

Kızcağız mağdurları

B.

2023 seçimlerinin neticesi her ne olursa olsun şu anda içinde bulunduğumuz senkretik saçmalık bir

son bulacak.

Neresinden bakarsanız bakın bir acayiplikler tiyatrosu, bir kabare...

Bahtımız Mollier'in ve Stefan Zweig'ın çoktan ölmüş olmaları... Yoksa düşünün bir, Joseph Fuché'nin yazarı İmamoğlu'ndan ve Kılıçdaroğlu'ndan ne hikayeler üretirdi... Klasikleşerek dünyaya paymal olmak neydi öğrenirdik. Ve bizler de bir türlü mani olamadığımız bu çılgınlığın mahcubiyetini yaşardık. Çok şükür bizden başka tanıyanları yok.

Biz "yandaşlar"ı olmadık gündemler icat etmekle ve insanları asıl gündemden uzaklaştırmakla suçlayanlar, birkaç vakittir izlediğimiz bu tiyatronun senaristinin aslında biz olmadığımızın farkında değil mi?

Şu sıralar bir dünya meşgalem var başımı kaldırıp da gündemi takip edebilmiş değilim. Televizyonda gördüm Ekrem İmamoğlu yaşanan metrobüs kazaları sonrası sosyal medyada binlerce ölü ve yaralı var şeklinde video paylaşan kızcağızı hedef tahtasına oturtarak gençlerinizi bu AK Parti'ye göndermeyin ey analar babalar şeklinde çağrıda bulundu.

Heyecan yaptı kızcağız (ifade benim değil Kılıçdaroğlu'nun) şekeri yükseldi, tansiyonu çıktı, korktu, ürktü ortamın celalinden ve mübalağa etti... Haydi kabul edelim ki saçmaladı.

Yahu 3 günde bir 16 milyon adına konuştuğunu söyleyerek bizi de kendisine ortak kılan Ekrem İmamoğlu bu kızcağızın bu videosu ile yaşanan rezaletleri gizleyecek kadar aciz duruma mı düştü?

Biçareyi sosyal medya trollerinin önüne attı.

"Genel Başkanı ne yaptı ki kendine yapsın?" diye sordum kendi kendime...

O da Erdoğan'a tercümanlık eden "kızcağız"ı sosyal medya trollerinin önüne atmadı mı?

Elbette "erkek gibi siyaset yapın!" diyerek cinsiyetçi bir zemin önermeyeceğim kendilerine. Fakat en azından pozitif ayrımcılık önererek siyaseti asıl muhataplarını hedefe koyarak yapmalarını önereceğim.

Kızcağız mağduru olmak Türkiye siyasetinde kimseye bir şey kazandırmaz, cumhurbaşkanı adayı olmanın yolu buradan geçmez! Aksine seçmenin gözünden düşürür.

Bak Erdoğan orada, kabinesi orada bakanları orada Tevfik Göksu orada, orada oğlu orada... İlla bir mağduriyet yaratacaksan bunlar üzerinden yaratsana be adam!

<p>Yer Hakkari'nin Yükseova ilçesine bağlı Kısıklı köyü.</p><p>260 haneli yaklaşık 1500 nüfuslu Kısı

Türkiye'de tek: İmece usulü kurban!

Etiyopya'da müzedeki dev kaplumbağa görenleri şaşırtıyor!

Dünya bizimkileri konuşuyor! ''Türkler mücevherine güvendi''

Milliler inanmış bir kere!