• $32,5913
  • €34,8758
  • 2501.27
  • 9672.44
10 Nisan 2023 Pazartesi

Huninin ağzı

B.

Tuzla Belediye Başkanı Sn. Dr. Şadi Yazıcı'nın sahur davetindeydik. Şadi Başkan her zaman olduğu gibi çok zarif, çok nazik.

Rafadan yumurtalarımızı soyarken bir yandan da Zafer Şahin'den kulis bilgilerini alıyoruz. Sevgili Barış Yarkadaş'ın tivitlerini okuyoruz aynı zamanda... Parti Meclisi saat 00:00'da, 03:00'e alındı, imsaktan sonra, kuşluk vakti, 7-8-9 derken Zafer Şahin olup biteni kısaca özetledi.

CHP'de yaşanan tam manasıyla bir fecaat.

Tamam, kabul. Söz konusu CHP ise eğer, konuya hiç de tarafsız yaklaşamam. Olanca tarafgirlik hislerimle olumsuz yaklaşırım CHP'ye.

Fakat onlar da Allah kulu, bu kadarını hak edip etmediklerini inanın bilemiyorum.

Hemen Ankara'daki dostlara yazdım. Bir özet geçin bakalım neler oluyor diye.

"Yumruklar havalarda uçuşmuş, Oğuz Kağan Salıcı toplantıyı terk etmiş, parti koridorlarında 'Kağızman'a ısmarladım nargile' türküsü söyleye söyleye yürüyenler varmış. Henüz Parti Meclisi sürerken, Kemal Bey'in genel başkan yardımcıları son dakikada milletvekili adayı olmaya karar vermişler. Dilekçe veriyorlarmış." falan filan.

Tam da cumhurbaşkanlığı seçimi arifesinde, genel başkan yardımcılarının gemiyi terk eder mahiyette aday olmaları "kusura bakma Kemal Bey sen bu seçimi kazanamayacaksın" demekten başka ne anlama gelir?

Sizin anlayacağınız kazan kaynamış. Kazan kalktı kalkar.

Kemal Bey'in seccadeye neden bastığını da öğrenmiş olduk böylece. Başarılı bir gündem saptırma, ancak hepsinden öte bir biat tazeleme töreniydi seccade krizi sonrası yaşananlar.

Bir biat, bir yeniden cülus merasim adeta. Kemal Bey çıktı dokuza inmez sekize.

Böyle durumlarda adettendir, cülus bahşişini alan kenara çekilir. Mümkün mertebe yürekten bağırır "padişahım çok yaşa". Peki ya cülus bahşişini alamadıysa ne yapar? E Yeniçeri bu, kazan kaldırır.

Biz yıllarca bu ocağın kapısını bekledik, meğer ecnebi leşkerler bize tercih edilmiş. Yürüyün at meydanına!

Hem de yerlerine tercih edilenler kim bir bilseniz...

Sadullah Ergin... Yorum yapmıyorum. Kimdir, neler yapmıştır, neler yapmak üzere gelmek istemektedir bilenler bilmeyenlere anlatsın.

Selma Aliye Kavaf... 2010'da Hürriyet gazetesine verdiği röportajda "eşcinsellik bir hastalıktır" diyen eski Devlet Bakanımız... Ensar Vakfı hadisesi vs...

Cemal Enginyurt... Severim Cemal abiyi. Haydi onun hakkında da yorum yapmayayım.

E haliyle bir parça incinmişler.

İyi Parti milletvekili Aytun Çıray'ın "partimiz baraj altı kaldı" diyerek adaylıktan feragat etmesi ayrı bir mevzu. Şimdilik İyi Parti'ye girmeyelim. Girersek çıkamayız orası dipsiz kuyu.

Neticede şu hakikatle karşılaşıyoruz: Cicim aylarında oldukça harmonik, sevimli, tatlı görünen ortaklar iş ciddiye binince üzerine su dökülmüş Gremlin'e dönüştü.

Bakın inanın daha çok eğleneceğiz.

Huninin üst kısmı genişken birbirine değmeden dokunmadan, çıkarları çatışmadan gayet harmonik biçimde siyaset yapanlar huninin çıkışına yaklaştıkça kendilerini oynatmak için yek diğerine çelme takıyor.

Bakın, eğer siyaset bir gerçekliğe ihtiyaç duyuyorsa, bu da insanlardan yapabileceklerinden fazla fedakârlığı talep etmemeniz gerektiğidir.

CHP ve Kemal Bey kadrolarına zannettiğinizden daha fazla yüklendi.

Yazıyı bitirmeden mutlaka söylemek istediğim bir şey var. Haydi içimde kalmasın onu da söyleyeyim. Az önce bir twit gördüm, Saadet Partisi, CHP listelerine giren adaylarını tebşir ediyordu. Vatana millete hayırlı olsun vb.

Aklıma Temel Bey'in bir ay evvel kurduğu o garip cümle geldi. "Bütün Türkiye parti binamızın öğrendi" demişti Temel Bey... Emlakçıyız sanki cümleten.

Binanızı öğrendi, logonuzu unuttu... Seçime CHP logosu altında giriyorsunuz...

Siyasetsen bundan büyük kayıp mı olur?

<p> Endonezya'nın kuzeyinde bulunan Ruang Yanardağı'nda volkanik patlama meydana geldi.</p><p>Patlam

Ruang Yanardağı patladı! Binlerce kişi tahliye edilecek

Tokat'ta kırılmanın olduğu fay hattı görüntülendi

Ejder meyvesinin faydaları nelerdir? Nasıl tüketilmeli?

Filistinliler kıtlıkla sınanıyor!