• $13,4541
  • €15,2861
  • 792.216
  • 2011.16
17 Mayıs 2012 Perşembe

'Zaytung' adaleti

Gün geçmiyor ki bir abeslik, bir saçmalık, bir fiyasko marifetiyle nadide gündemimiz toz dumana boğulmasın. Son bomba 'poşu davası'. Daha dün yazdım; en fanatik taraftardan daha 'fanatik' artık bu ülkede adalet ve güvenlik mekanizmaları... Pazar sergisinde 'poşu' fiyatı soran ana-oğulun yer aldığı bu haftaki Penguen'in kapağı çok iyi özetliyor olayı da, iki kuple de ben söylemek isterim. Eğer 19 yaşında bir öğrenci, 'poşu' takmış halde yürürken görülüp gözaltına alındıktan sonra, allem edip kallem edip terör örgütü üyeliğinden 11 yıl 3 ay cezaya çarptırılabiliyorsa, hiçbir 'özgürlükten' söz edemezsiniz bu ülkede. Başörtüsü dahil hiçbir kumaş parçasının 'simge' olmadığını filan da kimseye anlatamazsınız. 'Başbakan' da olsanız anlatamazsınız. Üniversite öğrencisi de olsanız anlatamazsınız (anlatamıyor nitekim!). Olan bir çuval incire oldu gene. Ne zihniyet, ne kültür, ne dil uyuşmazlığıymış! İllet bir lise müdürü gibi, kılık kıyafetini çekiştire çekiştire kafayı yedirdiniz bu millete. Kargalarla kediler el ele vermiş tepine tepine gülüyor halimize. Okul bahçesi gibi ülke yemin ederim. İvana Sert baksın bari bütün bu işlere de, millet rahat bir nefes alsın.  

Haydi Chill-Out Festival'e!
Güzel şeylere muhtaç bünyeye ilaç bir haberle devam ediyor yayınımız, sayın bugün ne giysem de hapse düşmesem diye düşünen(!) Bundan yıllar önce, müziğine hayran olduğum için gidip tanıştığım Lounge FM 96 adamı Can Tanca imzalı Chill-Out Festival tam size göre... Faaliyetin yakışıklılığına bakınız hele: 'Uzun ve zorlu bir kışın ardından, müzikseverlere İstanbul'un en rahatlatıcı ve renkli atmosferini rafine müzik eşliğinde sunan Chill-Out Festival, pazar günü öğlen kapılarını açacak ve gecenin ilerleyen saatlerine kadar dünya çapında ün yapmış birbirinden değerli sanatçı ve grupları ağırlayacak. Kesintisiz 12 saat müziğin başrolde olacağı festivalin onur konuğu, günümüz Afrika müziğinin en büyük efsanesi, Senegal barış elçisi, 15 kişilik muhteşem orkestrasıyla Baaba Maal!'
Lounge FM 96.0'nın düzenlediği festival, geleneksel yeri olan Kemer Golf & Country Club'da gerçekleşecek. Pazar günü ben orada olacağım, gelirseniz görüşürüz hatta minderden mindere komşuculuk bile oynarız, sayın chill-out'a gönül veren.

Home Tweet Home: 'Sünnet olan çocukları giydirip eline asa veriyorsunuz sonra büyüyünce dünyayı yönetiriz sanıyorlar, olmayınca da hepten delleniyorlar, yapmayın.' (@zeynep_dikici)

<p> </p>

'Galatasaray küme düşebilir'

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (15 Ocak 2022)

Almadan önce etiketteki detaya dikkat! Peynir sahtecilik nasıl yapılıyor

Bear Grylls herkesi böyle kandırdı! Kamera arkası görüntüleri ortaya çıktı