• $9,262
  • €10,7921
  • 526.391
  • 1409.56
25 Aralık 2010 Cumartesi

'Yerli dizi yersiz uzun!'

Dizi sektörü direnişte. Bölüm sürelerinin kısalmasını ve buna bağlı çalışma koşullarının iyileşmesini istiyorlar. Seyirci olarak kendimize saygı, birey olarak insan haklarına saygı, çalışan olarak da emeğe saygının doğal gereği, bu eyleme destek vermek.

Televizyon kanallarının bir diziyle tüm bir geceyi kapatma kestirmeciliği yerine daha insani ve yaratıcı yayın politikaları geliştirmelerinin zamanı geldi artık. Medeni standartlar oluşana kadar bu eylemde ısrar edilmeli. Özellikle de büyük yapım şirketlerinin yaptırım gücü daha büyük olduğu için sorumlulukları daha büyük. Eğer onlar yeterince direnirse daha küçükler de dayanma gücü ve cesareti bulur. Üstelik dizilerin süresi kısalınca bölüm başı maliyetleri de düşeceğinden, yayıncı kanalların masrafı çıkartmak için dayattığı reklam işkencesinin süresi de mecburen düşecek. Hem seyirci, hem dizi sektörü hem de televizyonculuk kazanacak.

REKLAMDAN KAÇMA APARATI
Reklam verenler de artık şunu anlamalı ki, 'reklamlar' bugünün TV seyircisi için zap'tan başka bir şey ifade etmiyor. Ürününüz dünyalar güzeli de olsa 'hala bitmedi şu lanet reklam' dedirtmekten başka işe yaramıyor. Zaping hadisesi, tercih edilen kanalı izleme aktivitesi kadar da, 'reklam gördün kaç' maratonu şeklinde yaşanıyor. Dahası, vaktine ve kendine kıymet veren seyircinin televizyona küsmesine hizmet ediyor şu haliyle sistem. Var olan yayıncılık ve reklam anlayışının güncellenmesi herkesin hayrına olacak sonuç olarak.


Galata Moda'nın son günleri

Alışveriş festivali Galata Moda'nın 7'ncisi, hafta sonu boyunca devam ediyor. 30 tasarımcının stant açtığı dev çadır, Tepebaşı'ndaki TRT binasının hemen yanında. Gece elbisesinden gömleğe, kolyeden çantaya, ayakkabıdan paltoya, kendinize ya da sevdiklerinize yılbaşı hediyesi bulmanızı sağlayacak çok çeşitli ve sürprizli ürünler var. Galata Moda Festivali'nin en özel yanı ise; tasarım kıyafet ve aksesuvarları tüketiciye, makul fiyatlarla sunması. Tasarımcılar, özel hazırladıkları koleksiyonlarla festivalde, üstelik de bizzat stantlarının başında. Alışveriş yapsanız da yapmasanız da tanışıp sohbet etme olanağı mevcut. Bahar Korçan, Özgür Masur, Tuvana Büyükçınar gibi ünlülerin yanında Beyoğlu Olgunlaşma Enstitüsü'nün standına da mutlaka uğrayın derim. Duruşları gibi fiyatları da mütevazı, 40 liraya bir etek aldım ki şahane. Türkiye'de modanın 'm'si yokken herkesin göz bebeği olan 'olgunlaşma' ekolü bugünün genç kızlarıyla da dimdik ayaktaymış meğer. Moda Tasarımcıları Derneği ile dayanışma içinde yollarına devam ettiklerini görmek daha da mutluluk verici. Festivalde sadece kadın değil erkek ve çocuk kıyafetleri de bulabileceğinizi hatırlatıyor, iyi hafta sonları diliyorum.

<p>Bozkurt'ta selde hasar gören 10 katlı bina iş makinesiyle yıkıldı.</p>

Bozkurt'ta 10 katlı bina böyle yıkıldı

Fenerbahçe, Trabzon'a ayak bastı

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (16 Ekim 2021)

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Angela Merkel ortak basın toplantısı düzenledi