• $16,1296
  • €17,2917
  • 963.48
  • 2395.98
6 Aralık 2012 Perşembe

Yastık sohbeti

Sabah sabah yastık sohbeti de nereden çıktı diye sormayınız rica ederim. İşe gitme vakti geldiğinde 5 dakikacık daha yastıkta kalmayı kim istemez ki? Bu yazı da bu işe yarar işte belki bugün. 'Yatarken ne giyersin?' sorusuna verilmiş en seksi cevap, 'Sadece parfüm'dür kuşkusuz... Ah, sevgili Marilyn Monroe'muz. Nasıl da kışkırtıcı, nasıl da 'kadın'. Ve fakat modern romantik komediler başka şeyler öğretti bize yıllar içinde. Sevimli, komik kadın seksiliği...

"day.jpg"

Satenler, danteller yerine pamuklular, pofuduklar! Haftanın günleri külotları arasında Sunday (Pazar) yok diye kendisiyle kavga eden sevgilisini Harry'ye şikayet eden Sally'yi hatırlayınız - When Harry Met Sally, 1989. Erkekler yelekli takım elbiseleri, şapka selamını, kadınlara kapı açmayı, sandalye tutmayı bırakırken; kadınlar da korseleri, jartiyerleri, bigudileri terk etti başka deyişle. Kadın-erkek rolleri sosyal hayatta olduğu gibi ev içi sahnelerde de daha 'eşit' daha 'spor' artık. Başlık olarak ödünç aldığım 'Yastık Sohbeti' de olağanüstü bir romantik komedi klasiğidir bu arada - Pillow Talk, Rock Hudson-Doris Day, 1959. Ev telefonlarının Amerika'daki ilk yıllarını karikatürize eden ve çoğu yatakta geçen, zincirleme telefon trafiği macerası. Eğer hala izlemediyseniz şahane bir film bekliyor sizi.

Koca bebeklere 'tulum'
Hadi yatak kıyafetlerinden konuşmaya devam edelim. Tulum giymiş 6 ay civarı bir tosuncuk ile yarışacak cazibeye ender rastlanır yeryüzünde. Fetiş mertebesinde bir kılıktır 'tulum' denen şey. Zaafımızı keşfeden tekstil dehaları 'yetişkinlere tulum' fikrini hayata geçirmekte gecikmedi nitekim. Mahalle arası dükkanlara kadar erişti artık tulum pijamalar. Koca koca kadınlar ve erkekler için patikli patiksiz, renk renk tulumlar salınıyor askılarda. Baştan ayağa bir bütün olan bu giysi, giyip çıkarırken pek pratik değil, kabul. 'Anne' tarafından giydirilmiyorken ve altı bezlenmiyorken (!) neden 'tulum' giymek ister bir insan, anlamak da güç belki. Evet ama yine de şöyle sıcacık, yumoşcacık, polar bir tuluma karşı kim duracakmış şaşarım! Hele de yılın şu kazma kürek yaktırmaya hazır zamanında. Bebelere jean, kolej mont, kargo pantolon, disco kraliçesi kılığı, yetişkinlere tulum... Var bu işte bir terslik ama dur bakalım sayın romantik komedi kahramanı. Pofuduk terlik gibi tulum da, 'ayrılık sebebi midir/değil midir' diye tartışılır er geç magazin dünyasında.

Hope Tweet Hope:
'Tüylerimi diken diken eden diyalog:    -Sevgilim aynı renk eşofmanlarımızı giyip kahvaltı edelim mi? -Edelim aşkım.' (@bilgingokberk)

<p>Başkan Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ndeki Kabine Toplantısı'nın ardından millete seslendi.

'ABD'nin teröre yapmış olduğu destek kök salmadan bir an önce yıkılmalı!'

Sadece ormandaki malzemeleri kullanarak yaptı! Her anını kaydetti

Öyle bir ameliyata imza attı ki! Kolundaki şişliğin içinden bakın ne çıktı

Rus balıkçının ağına takıldı! Görenler dokunmaya bile korktu