• $15,8916
  • €16,8704
  • 942.789
  • 2393.61
17 Nisan 2012 Salı

Turfanda İbiza notları

Ne İbiza'sı, ne turfandası diye soracak olan sayın yeni takipçiye hürmeten küçük bir hatırlatma yapmalıyım: Geçen hafta çılgın bir test sürüşü için İbiza'daydım (bkz. 'Ful elektrikli bir yol hikayesi' başlıklı yazım). Bütün gün direksiyon başındaydım program gereği ama sağa sola göz kulak olmayı da ihmal etmedim tabii, sayın yürürken sakız çiğneyebilen. Adanın şöhreti almış başını gitmiş. Aşmış, coşmuş DJ partileri, dans ve deniz tutkunu, insan güzeli turist nüfusu bu şöhretin ana unsurları. Ancak gidip gördük ki, mevsim İbiza'da da bahar... Dolayısıyla ortamın çıldırmasına daha var. Yüzünüzün ekşidiği yerleri tuza banıp okuyabilirsiniz bu nedenle, sayın turfanda nimetin hakkını vermekte usta olan.              
- Öğle yemeği molamız Calabassa Beach'te. Kumsalda güneşlenen erkenci üstsüzlere bakarken içim ürperiyor, ya polarım yanımda yoksa! Esiyor basbayağı ama sırtımızı İbiza güneşine verip, deniz kokulu bahara merhaba deyince ısınıyor içimiz.    
- Ne dönüp dönüp bakılası bir afet ne de kaslı abilerden ilaçlık bir numune var etrafta... En az üç çocuklu aileler (Başbakan'ın kulakları çınlasın) ve emekli turist grupları ile maaile yemekteyiz... 
- Sahipli, sahipsiz kuçular kimse için problem değil. Küçük bir kız cipsini paylaşıyor sahilin dört ayaklı sakiniyle. Ebeveynler panik atak geçirmiyor bu manzaradan. Kuma düşen cipsi kazıp iyice gömüyor her seferinde köpek ve yenisini istiyor.  
- Sluiz adlı tasarım mağazası çok baştan çıkarıcı. Küçük tefek makul fiyatlı şeyler yanında taşıması zor ama harika şeyler var. Hediye ettikleri büyük boy hasır çanta için sarışın görevliyle papaz olmanız gerekebilir. Ama bastırın, İbiza yazılı bir plaj çantası için buna değer!
- Konakladığımız Ocean Drive Hotel en konsepti, en havalısı adanın. Deniz manzaralı oda balkonlarının yan duvarları da alçacık. Parti yorgunu yazlıkçılar balkondan balkona sosyalleşsin, komşuluk aman sakın ölmesin diye tasarlanmış gibi bir detay.
- Hazirandan önce giderseniz tam anlamıyla ailenizin adasında bulursunuz kendinizi, sayın ille de İbiza diye tutturan. 40 yıllık İbizalı barmen arkadaşım Michelle dedi ki, nüfus şimdi 90 bin amaaa sezonda 600 bin. Kapiş?

Cımbız
YENİ (A)SOSYAL HAYAT:
Ellerinde telefonlarla yürüyor insanlar, telefon ekranına kilitli adım atıyor. Ne yediğini anlıyor, ne içtiğini, ne gezdiğini, ne eğlendiğini. Varsa yoksa olduğu yeri afişe etmek. Haaa! Yediğinin fotoğrafı mutlaka sergileniyor (...) Üç beş arkadaş bir araya geliyor mesela. İlk yapılan, olduğun yerin etiketlenmesi, ardından kim beğenmiş (like'lamış) kim ne yazmış takip edilmesi, yorum gelirse cevap verilmesi. Tüm bunlar olagelirken özel mesajlara cevap verilmesi, face'den arkadaşların takibi, sevgili/eş v.s. varsa yakın takibi... Böyle işte! Eskilerde, çook eskilerde sanal hayat diye burun kıvırdığımız bu ortam, hayatımızın ta kendisi olmuş. (İnternethaber.com yazarı Ayla ÖZYURT'un 'Avrupalı Türk'ün İstanbul hayranlığı' başlıklı yazısından.)

Şehir Tiyatroları ARTİST'te
'Artist' nedir, derhal söylüyorum; kültür-sanat dünyamızın nabzını tutacak yeni bir program. İst'ini İstanbul'dan, art'ını sanatın ta kendisinden aldı ve 'Artist' adıyla huzurlarınıza çıkmaya hazır hale geldi... Yenilenen yüzüyle dikkatleri mıknatıs gibi çeken SKYTÜRK 360'ta, hafta içi üç gün 18:10'da, bendenizin sunumuyla canlı canlı karşınızda olacak ARTİST. İlk yayın bu akşam ve konumuz, en sıcak gündem olan Şehir Tiyatroları tartışması. Değişen yönetmelik, tepkiler, nedenler ve bundan sonra olacaklar üzerine konuşup, neyin ne olduğunu anlamaya çalışacağız. Dilerim Artist'i sever ve takipçisi olursunuz, sayın 'özledik, hani yeni proje?' diye soran. Hayatımıza ışık olan tüm artistlere minnet ve sadakatle.

Home Tweet Home:
'Vaktiyle 'Rıza Efendi iki ekmek, bir süt' diye pankart açanların yanında bir kişilik yer varsa, Emre Belözoğlu en çok oraya yakışır.' (@umitalan)

<p> </p>

“Havalimanı yıkılıyor” yalanı

Yavrusu için kendini feda etti! Vahşi doğanın acımasız yüzü

ABD 50 yıl sonra UFO'ları konuşmak için panel düzenledi

Doğu Karadeniz'in zorlu yolları havadan görüntülendi! Yolculuk yapmak cesaret ister