• $9,7307
  • €11,371
  • 562.605
  • 1479.93
1 Mart 2012 Perşembe

The Artist

Sessiz ve 'renksiz' haliyle Oscar şampiyonu olan 'The Artist'i izlemeye giderken az da olsa tırsmadım değil. 'Akademi 'dedeleri' bakalım sahiden olmaz bir iş mi sardı başımıza?' temalı huzursuz bir merakla oturdum koltuğa. 'Her durumda dört ayaklı dostumuz Uggie var! Ne kadar 'çekilmez' olabilir ki?' dedim ve sabah seansı yüzü suyu hürmetine reklamsız başladı film! Film içinde film, kafa karıştırıcı bir açılış olduğu için olaya girmekte görece haklı bir sıkıntı çektiğini varsaydığım Demet Akalın'a merhametli bir empati üfürdüm ve The Artist'in simokinli kollarına bıraktım kendimi...
KALBİMİN OSCAR'INI DA KAPTI
Her şeyin aşırısına fena halde alıştığımız şu devirde, sessiz ve siyah-beyaz bir filmden, 'yılan'dan korkar gibi korkuyor olmamız başlı başına ironik aslında. 'Ne! Sessiz mi? Ne! Siyah-beyaz mı?' diye diye bana eşlik etmeye cesaret eden sevgili sinema arkadaşımın ilk yarı sonundaki yorumu muhteşemdi bu anlamda: 'Sessiz ya... Kafanı dinliyorsun'... Daha saf, daha doğal bir yoruma zor rastlanırdı, bana kalırsa. Çıkıştaki memnuniyeti ise görülmeye değerdi!
Sessiz film döneminin ünlü aktörü, 'sesli film devrimi'ne yenilirken, seyirciyi sinemaya bir kez daha aşık ediyor, The Artist... Hem de şimdi ki sabun köpüğü, egosantrik aşklardan değil. 'Nerede o eski aşklar?' kıvamında bir aşk bu. Ne hikayeden, ne oyunculardan, ne de herhangi bir detaydan söz etmek geliyor içimden. Tek diyeceğim; endişelerinizi bir kenara bırakın, muazzam uyarlanma yeteneğinize güvenin ve hiç vakit kaybetmeden gidin bu filmi izleyin. Muhteşem bir deneyim. Aldığı beş Oscar'a ek, kalbimin Oscar'ı da The Artist'indir. Başka sözüm yok.

Etobur medya işbaşında
Kürşat Başar'ın yazdığı, Zeynep Talu'nun yapımcılığını üstlendiği 'Bizim Şarkımız' adlı müzikalin galası yapıldı ve bilin bakalım ne oldu? Galaya damgasını vura vura, Yeşim Salkım'ın öpüşmesi vurdu! Zifiri karanlıkta sevişmenin, kuytularda öpüşmenin gelenek olduğu bir ülkede 'eğlence sektörünün' gelişmesi bu kadar mı imkansız olur arkadaş! Sinema, tiyatro, müzikal, video klip fark etmiyor... Medyanın şu kokuşmuş 'etobur' yaklaşımına, kediler bile gülüyor artık. Bir şey yaptığına yapacağına pişman ederler insanı. Umarım, sevgili Yeşim Salkım'ın öpüşmesini canlı canlı seyretmek isteyen on binler vardır da(!) aylardır verilen emek, yatırılan sermaye filan karşılığını bulur. Ne diyeyim... Emeği geçen herkes adına yıldırıcı ve üzücü bir durum.

Home Tweet Home: 'Biscolata erkekleri de askere alınsın!' (KuzuBoyz)

<p class='MsoNormal'>Fatih'te arıza yapan İETT otobüsü, vatandaşlar tarafından  yaklaşık 300 metre i

İETT otobüsü arızalanınca 300 metre itildi

Galatasaray'ın Nef Stadı'ndaki taraftara açık antrenmanından fotoğraflar

Nesli tehlike altındaki şah kartal, Ankara'da tüfekle vuruldu

Tavşanlı Höyük'te bölgenin 'endüstrileşmiş ticaret merkezi' olduğuna dair bulgulara ulaşıldı