• $7,3773
  • €8,9459
  • 436.746
  • 1470.68
13 Eylül 2011 Salı

Şeytan topuklu sever

adL & Cengiz Abazoğlu defilesi öncesi İstanbul Fashion Week çadırına doğru yoldayım. Olay yerine Tarlabaşı'ndan değil Galatasaray'dan ulaşmaya karar verdiğim için kendimi tebrik ederek topuklularla İstiklal'e iniyorum. Öncelikli dileğim düşüp sakatlanmadan Odakule'ye varmak. 'Belli güzergahlara topuklu parkuru şart' gibi süper ergonomik bir fikir geliyor aklıma adımlarıma baka baka yürürken. 'Yürüyüş ayakkabısı giyseydin' demenin hiç faydası yok çünkü krater çukurunda bile olsa, Fashion Week'e sandaletle, babetle gitmeyi göze alacak kadın gelmedi/gelmez şu dünyaya. Kapıdaki 'şeytan marka giyer' izdihamını eş dost yardımıyla aşıp 'boyu devrilesice hıh!' bakışlı feminen koridordan içeriye süzülüyorum.
AÇIL SUSAM AÇIL
Organizasyonu yöneten panter PR'cılar, Özlem ve Funda'nın rehberliğinde ilk sıradaki yerimi alıyorum. Sağımda İsmail Acar ve dostları, sol çaprazda Erkan Özerman, az ötesinde Nur Yerlitaş ve Deniz Akkaya, hemen yanlarında kıskanç bakışlı çok güzel bir kız, tam karşımda ise Erol Köse giriyor ilk kadrajıma. LCV yaptırmaya tenezzül etmeyip yer kavgası çıkarmayı alışkanlık edinmiş boş yer avcısı kadınlar, 'biraz kayar mısınız?' pişkinliğindeler. Dillerini anlamıyormuş gibi gülümseyip, Japon'la yapıştırmışlarcasına mıhlanıyorum yerime. İsmail Acar da aynısını yapıyor sözleşmiş gibi. 25 santim dolaylarındaki boşluğa neden sonra sığışan, şeker kız Kendi'nin kendisi oluyor. Defileye özel kılığının tülleri gözüme gözüme girince, küçük bir omuz hareketiyle tülleri saf dışı bırakıp manzarayı seyre dönmeyi başarıyorum.
YENİ NESİL ERKEK SAÇI
Misafirler arasındaki en dikkat çekici nüfus, 3D anime görünümlü genç erkekler: Clark Kent gözlükleri, Elvis'in gençliği ile 2011 Keremcem arası fönlü-volümlü saçları, aşırı hijyenik ve çıtkırıldım halleri, fevkalade göz alıcı ceket, pantolon ve çantalarıyla ışıklar kararıp şov başlayana kadar boy göstermekte ısrar ediyorlar. Aralara serpiştirilmiş uzun bakımsız saçlı, göğüs bağır açık heykel abiler ise, zannımca geçen yüzyılın anısına saygı kapsamında defile çadırının demirbaşları arasındaydı.
DİZİDEN PODYUMA
Özge Ulusoy'un yüzü olduğu defile başlıyor sonunda. Tülin Şahin ve Çağla Şıkel, ışıklarının gücünden emin birer yıldız... Şovun en medyatik sürprizi ise, dizi dünyasının istenmeyen gelini Wilma Elles, nam-ı diğer 'go home Carolin'... Öyle görünüyor ki; bu sarışınlık, bu endam, bu bilmişlik ve bu bacak boyuyla başımıza daha çok çorap örecek bu Carolin. Şaka bir yana kız fena! Manken ölçülerine uymayan beyaz baldırları podyumu resmen titretti. Kulağımda şov müziği, Wilma Elles adımlarıyla arşınladım çıkışta İstiklal'i. Düşer miyim diye de hiç aklıma gelmedi.

Kısa bir ara
Yaz boyu İstanbul'u bekledim, bekleyen dervişlere kısmet olan türden nimetlerine de eriştim şükür şehrin. Fakat nazlı eylül girdi kanıma, mevsimleri ucu ucuna eklemeden önce kısa bir hava değişikliği alıyorum izninizle. Siz bu yazıyı okurken kafa nereye yazarınız oraya olacak... Dükkan ve İstanbul size emanet, haftaya görüşmek üzere.

Home Tweet Home: Okula başlayan çocuğa not: Arka sıradaki gözlüklü, içine kapanık çocukla dalga geçmeden önce bir kez daha düşün; o ileride çok zengin olacak. (Laodikea)

<h3>Başkan Erdoğan’dan CHP’ye erken seçim yanıtı</h3><p>“2023’E KADAR BEK

27 Ocak 2021 Güncel Haberler

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Hayranı gibi yaklaştı önce imzasını aldı, sonra canını!

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları