• $16,6261
  • €17,4525
  • 972.487
  • 2401.96
9 Ağustos 2012 Perşembe

Şerif Gören'e reva mı bu?

Dün gazeteleri açınca ne kadar üzüldüğümü tarif edemem. Yılmaz Güney'in yazdığı 'Yol' filmiyle Cannes'da (1982) 'Altın Palmiye' ödülünü kucaklayan ve adını Türk sinema tarihine altın harflerle yazdıran yönetmen, Şerif Gören... Camianın uğrak yeri Asmalı Yakup'ta arkadaş masasında sızmış ve karga tulumba götürülmek zorunda kalmış. Masadaki gazeteci ve oyuncu arkadaşları arasında Halil Ergün de var. Ve iddia ediyorum, o masada Halil Ergün olmasaydı eğer; böyle bir haberi ne duyacak ne görecektik. Çünkü değil magazinciler, herhangi bir sinemasever muhabir dahi Şerif Gören'i ha deyince tanımaz. Ama şöhretin uğramadığı sanatçılar (veya da sıradan insanlar) için şöhretli bir arkadaş, 'magazin tuzağı' anlamına geliyor bugün maalesef. Ve çanlar magazin için çalıyor.
MAGAZİN DEDİĞİN TEK DİŞİ KALMIŞ CANAVAR
'Alkolün dozu kaçınca', 'Önce bombaladı, sonra sızdı' ifadeleriyle yer buldu haber. Bizim gazete de büyük görmüş haberi maalesef. Sohbet sırasında ettiği laf da manşette ustanın; 'Nuri Bilge ancak fotoğraf ödülü alır'. Alkol ajitasyonu olmasa, özlenen tatta bir magazin haberi. Ama refleksler iflah olmuyor işte. Nuri Bilge Ceylan-Şerif Gören polemiği 'satmayacağı' için yönetmenin yüksek promiliyle bezeniyor haber. Polemiğin de suyu çıkıp sarhoş muhabbetine bağlanıyor hadise böylece. Ne geçti ele çok merak ediyorum. Kendi bindiği dalı kesiyor gazeteciler ama ısrarla fark etmiyorlar hala. 'Eyüp'te bira festivali olmazmış', 'Asmalı'da masalar kalkmış' diye çok ağlar herkes daha. İyisi mi, gidip kendi cicili bicili şöhretlerinin hayatıyla 'oynasın' magazinciler. Onlar kuralları biliyor nasılsa. Ama lütfen kendi halindeki sanatçıları 'yalnız' bırakın. Şimdiye kadar yaptığınız gibi.

Türk Olimpiyat Dalları
Televizyon eleştirmeni Yüksel Aytuğ'un kaleme aldığı 'Kadınlık olimpiyatlarda ölüyor' yazısı kadar ibret verici(!) olamaz tabii ama sosyal medyada Londra 2012'ye karşı gelişen 'Türk Olimpiyat Dalları' başlığı oldukça verimliydi. İşte o kendimize söyleyip kendimize güldüğümüz bize has olimpiyat dallarından bazıları:
- Vapurdan iskeleye atlama, 400 m. çanta kapıp kaçma, 100 m. otobüse yetişme, 42 km. bayanlar alışveriş maratonu (@NaferErmiş)
- Kızlarda trip atma, erkeklerde palavra atma (@Hidrojan)
- 100 m. anneler arası terlik fırlatma (@stgweze)
- Tespih sallama, asgari ücretle aile geçindirme (@arzuglryz)   
- Yan koltuktakinin gazetesini en uzun süre okuma (@sssefakzn66)      
- Uzağa işeme, uzağa tükürme, en uzun süre yıkanmama, bir Şahin'e 12 kişi sığma (@Killanan_Adam) 
-  Çakmağı, sigarayı, anahtarı gömlek cebinde tutarak koşma (@TamammSakinim) 
- Senkronize deve güreşi (@acimasiztweet)
- Havuza bombalama atlama (@SelcukMeric)
- Metrobüs içi slalom (@inancoz)
- Meyve veren ağacı taşlama (@_lokum_)

Hope Tweet Hope:  'Trafik çilesinden sonra şimdi de elektrik çilesi başlıyormuş. Çilesi bitmiyor. Biri 'çile bülbülüm' dese, bütün İstanbul Allah diyecek.' (@SercanSarıkaya)

<p class='MsoNormal'>Erkekler uzun parkurda genel klasman birincisi Gökhan  Uzuntaş olurken, kısa pa

Turkcell GranFondo İstanbul Yarışı Beykoz'da gerçekleşti

Marmaris'te ormanı yakan şüphelinin olaydan önceki son görüntüsü

İşte haftanın yalanları! Hepsi tek tek deşifre edildi

Çölün altında Türk mucizesi! Neredeyse Çin Seddi kadar uzun...