• $13,4101
  • €15,206
  • 792.799
  • 2000.74
9 Ağustos 2011 Salı

Seks artık satmıyor

Maalesef sayın şaşıran. Haber yeni değil aslında trend uzun süredir bu yönde. Eminim ipuçlarını kendi bıkkınlıklarınızdan kolayca yakalayabilirsiniz. Son beş yıldır video klip filan izleyemiyorum ben mesela. Kendi bedenine dokuna elleye mıncıra helak olan klip canlılarına hele bakamıyorum bile. Potansiyelleri zorlana zorlana sallanan, çalkalanan popo-bacak-meme görmekten gına geldi. Sonradan görme küstah ve sözüm ona seksi adam tripleri desen karikatürleri mumla aratan cinsten. Onca kozmetik bu kadar sefil görünmeye yarasın, peh! 
+18 ibareli bir 'İngiltere çok satanı'ndan (adı lazım değil) birkaç sayfa okuyunca fark ettim ki, yazılı-basılı versiyonu da farklı seyretmiyor konseptin. 'Sex and the City' ekolü misyonunu tamamlayıp eleği duvara astığından beri, geniş omuz-gürbüz karın kası kriterlerini yücelten kadın serüvenlerinin de suyu çıkmış, vitamini kaçmış durumda. Yazılan çizilenlere, çekilenlere bakarsan önüne gelen özgür seks ve eğlence peşinde... Oh yeah! Fakat vitrinleri 36 bedene fiksleyip 'normal' dünyayı depresyona sokan tekstil faşizminden farklı değil gerçekte durum. Bir göz aldanması, bir şaşı bak şaşır sendromu ki, sorma gitsin.
Panpişvari saman alevi ömürlü sürprizler filan yanıltmasın bu arada; parayla mübadele edilen türlü seksilikten söz ediyorum, 'hayrat' olanından değil. Figür ve devinim olarak salt seks kesmiyor artık. Yapılabilecek hatta yapılmasa da pekala olurdu denebilecek tüm hareketler denendi, pozisyonların tamamı canlandırıldı, filme çekildi, kaleme alındı, seyredildi, okundu, taklit edildi, tüketildi. Bulunduğumuz noktada soru şu: Peki şimdi ne olacak?
Baudrillard'ın 'Kötülüğün Şeffaflığı'nı nereye koyduğumu bir bulsam. Tam da benzeri yerden başlıyordu üstat: 'Orgy bitti şimdi ne yapacağız?' Zamanın ruhunu anlamak ve yeni anlamlar keşfetmek için üzerinde ciddiyetle düşünülmesi gereken bu işte. (Kötülüğün Şeffaflığı - Ayrıntı Yayınları, 1995)

Yolun açık olsun Teoman
'Teoman müziği bıraktı' haberi üzerine kulağımda ilk çınlayan, son albümdeki aşırı bıkkın sesi oldu. Bir zul, bir zahmet, ha gayret söylüyor gibiden başka bir etki değildi bana geçen. Demek ki uzun zamandır biliyormuş bırakacağını. Sürpriz bir karar değil. Olamaz da zaten. Hisseder insan o dalgayı. Hiç kaçarı yok.
Herkesin tuttuğu yere yapışık yaşlanmasına alışkın bünyeler sarsıldı doğal olarak haber üstüne. Laf ola beri gele ekolünden 'Yaşasın!' sesleri kadar kof bulmasam da, 'Öksüz bıraktın bizi Teo' dramlarına da uzak hissediyorum kendimi. Buna hakkı olduğunu düşünüyorum, o kadar. Bırakmak, sıfırlamak elzemdir bazen. Bir başkasına anlatması en zor şeylerden biridir. Zor olduğu kadar da kaçınılmaz ise, yapacak başka şey yoktur lakin. Dürüstçe bırakmalı insan o noktada. Yoksa asla özgürleşemez. Eminim kendisi için neyin iyi olduğunu herkesten iyi biliyor Teoman. Bugüne kadar can verdiği tüm notalara ve mısralara teşekkür ediyor, rastgele diyorum.

Home Tweet Home: 'Biraz insan ol diyeceğim ama, seni de zor durumda bırakmak istemiyorum'- Donnie Darko/2001 (twitter.com/Kapak_Sozler)

<p>Çok şanslı biri olduğunu söyleyen Bülent  Serttaş, 'sahnelerden çok para kazanıyor ve kazandırıyo

Gayrimenkul zengini Bülent Serttaş'ın duası: Rabbim çok para verme!

Yılan zehrinin insan kanına etkisi! Gözlerinize inanamayacaksınız...

Fatma Girik kimdir? Usta oyuncu 79 yaşında hayatını kaybetti

İstanbul'da bordo-mavi fırtına!