• $7,4126
  • €9,0363
  • 441.833
  • 1542.45
10 Mayıs 2011 Salı

Seçim hoparlörlerine bir çare!

Her seçim arifesinde olduğu gibi siyasi partililer doluştular araçlara, köklediler volümü... İdeolojilerine göre cover'lanmış ya da özel sipariş marşlarla, türkülerle düğün alayı gibi sokak sokak geziyorlar. Arada paşa gönüllerinin istediği müsait sağlara çekmek suretiyle, müzikli-anonslu bangada bangada yayınlarını boca ediyorlar. Gaye nedir? Kazanç nedir? Katma değer nedir? Var mı fikri olan ya da kafa yoran bu 'detay'lara?
Çek arabanı şehir meydanlarına (olan kadarına), yap propagandanı, mitingini eyvallah. Ama bu sokak arası müzik teröründen hayır bekleme. Hangi evde kendine bile katlanmaya sabrı olmayan bir hastanın, hangi pencerenin ardında ağlaya ağlaya yeni uyumuş bir bebeğin, hangi kapının ardında tek sermayesi evinde kafa dinlemek olan birinin yaşadığını bilmediğiniz sokak aralarında gürültü kirliliği üreterek mi OY istiyorsunuz insanlardan? Bravo gerçekten. Çok işlevsel (!) Bize tabii ki güvenen ama google'a güvenmeyen devlet büyüklerimizden istirham ediyorum, ille de filtre takacaklarsa seçim hoparlörlerine taksınlar. Zira seçmenleri hedef alan bu kulak istismarı geleneği hiç insani değil.

Çılgın kanal-izasyon procesi (!)
Reyting tanrılarına kurban verme yarışındaki kimi yurdum kanalı cinnetin eşiğinde. Eski Deniz Fenercisi bir oğlanla türkücü eskisi bir kızcağızın sunduğu 'Su gibi' adlı izdivaç programında, 15 yaşında bir kızı kameraların önüne koymuşlar. Yetmemiş, 45 yaşında bir adamı da 'kısmet' diye karşısına oturtmuşlar. Bu rezil, organize şuursuzluk karşısında tek diyebileceğim: Sizin yapacağınız televizyoncuğun biipp bippppp biiiipppp!
RTÜK, olay üzerine 500 bin lira ceza kesmiş kanala (Fox). Yetmez ama evet! Kanal değil kanalizasyonluk hareketler bunlar. Boğulun hepiniz o 'su gibilerde' de kurtulsun millet. Hiçbir şey bilmiyorsanız reytinginizden utanın da, aklınızı (varsa) bir parça başınıza toplayın.

Bugün ne giysem?
Show TV'nin sabah kuşağı yine değişti. Nur Yerlitaş, Ivana Sert, Hakan Akkaya ve Uğurkan Erez'li yeni bir yarışma başladı: 'Bugün Ne Giysem'. İlk gün gördüğüm kadarıyla gurbetçi akınına uğrayan yapımın hedefi, Türkiye'nin en iyi giyinen kadınını yaratmakmış. Jürilerin hası Nur Yerlitaş'ın o nazlı ve de haklı eleştiri üslubu yanında Ivana Sert'in Hürrem-Carolin ekolüne göz kırpan aksanı da hayli sempatik göründü bana. 'İzdivaç skandal-matikliği'ne bin kere tercih eder, tavsiye ederim bu giyim-kuşam akımını. Çarşıya pazara giderken leopar giymenin saçmalık olduğunu
öğrenir bari modanın gönüllü kurbanları.

Düzeltme ve özür
Şaşkınbakkal'dan da şaşkın bir sosyalim bazen ben, şahsen, bizzat kendim. Çünkü 'Kadıköy'de yeni bir Hayal' başlıklı bir önceki yazıda, söz ettiğim en yeni Hayal Kahvesi, Şaşkınbakkal'da olduğu halde yanlış koordinat vermişim. Adres karmaşası yaşattığım okurlarımdan özür diler, düzeltirim. Yalancı bahar kafasına verin, iyi sosyalleşmeler.

Home Tweet Home:
Daha yakışıklı devlet adamları seçelim ki
kasetleri çıktığında izlenebilir olsun - twitter.com/TwitDayi

<p>CHP’nin yayın organı Halk TV’de program sunan Özlem Gürses MHP lideri Devlet Bahçeli&

Sağlık Bakanlığından Halk TV sunucusu Özlem Gürses'e yalanlama: Öyle bir personelimiz yok

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

İstanbul boğazında görüntülendi! Sakarmekeler martılarla beraber simitle besleniyorlar

Kilo vermek için iştah kapatan besinler