• $15,8921
  • €16,8537
  • 940.997
  • 2393.61
30 Haziran 2011 Perşembe

One Love'la buluşmaya son iki gün

Üst üste iptal olan konserlerle kırılan müziksever kalplerin rehabilite olma vakti geldi. Bu hafta sonu (2-3 Temmuz), Efes Pilsen One Love Festival, santralistanbul'da 10. yaşını kutlayacak. İletişim Müdürü Emre Topsakaloğlu'yla sohbetimizden öğrendiğime göre festival, doğduğu günden bu yana bir ürün gibi yönetiliyormuş şirket içinde. Cazibesini artırarak büyümesinin sırrı da bu olsa gerek. Eğlence, dans, müzik odaklı kolektif mutluluk konsepti, konserlerin bile önüne geçmiş son yıllarda. Sahne alan isimler kadar, hayal kırıklığı yaşamayacağından emin bir kitleye ulaşmak da büyük başarıdır, bir müzik organizasyonu için. Ekonomik fiyat politikası da bir diğer önemli çekim gücü bana kalırsa. Orta halli bir restoranda ödenecek iki kişilik yemek fiyatına iki günlük 'kombine' müzik-eğlence satıyor One Love. Maksat sevenler ayrılmasın. Aşk devam etsin.  
DEV KARAOKE SÜRPRİZİ
Bu yılki sürprizlerin en son dakika açıklananı ise, 'One Love One Song' adı altında cereyan edecek olan cümbür cemaat karaoke performansı. Binlerce katılımcı, müzisyenlerle aynı anda aynı şarkıya ses verecek ve dev ekranda boy gösterecek... Ve bunu 'ilk' öğrenen de sizsiniz, sayın okuyan. Yazarınız, bültenlere girmenin eşiğindeki bu habere ilk ulaşandır. Pazar günü saat 19.00'da santralistanbul, 'I will Survive'la inleyecek, mikrofonunuzu ayırtmayı unutmayın.  
SOSYAL MEDYA 'YIKILACAK'
Festivalin bir başka sürprizi de sosyal medyada 'eller havaya' dönemi başlatacak olan akıllı bileklik uygulaması. Facebook ve Twitter hesapları bileklikteki çip marifetiyle eşleştirilecek ve festival boyunca sosyal medyayla temassız iletişim kurulabilecek. Katılımcı aksiyonlar arasında mekik dokurken akıllı bileklik yemeyip içmeyip, sosyal ağlarda bülbül gibi şakıyacak. Sadece Twitter üzerinden 1 milyon paylaşım beklenen bir hadise söz konusu. Hafta sonunun TT'ini varın siz tahmin edin.
SAHNEDE KİMLER VAR?    
Hepsini saymak deli işi ama cumartesi ana sahnede; Manic Street Preachers, Happy Mondays, Nneka gibi beklenen gruplar... Pazar ise; Cake başta olmak üzere Suede, Editors, Neşeli Milis, Sade ve Radyo Babylon Soundsystem... Daha tonla konser, DJ performansları, partiler ve sürpriz aktiviteler var. Son ayların parlayan grubu Model'i de saymadan geçmeyelim tabii: Değmesin ellerimiz / Buluşmasın o gözler / Yine erir gideriz... Bol eğlenceler şimdiden.

Esquire'dan Bon Jovi kıyağı
'Erkek dergilerinin abisi' demiyorlar boş yere Esquire'a. Abim olmadığı için herhalde ki ayrı bir severim ben bu dergiyi. Ve açmaya kıyamadım Temmuz sayısını, kapağı seyretmekten... Yiğit Özşener'in paçalarına ıslık çaldıran rüzgar öyle böyle değil. Ama müzikten gidiyoruz bugün madem, netlik ayarını doğru değiştirelim. Bon Jovi konserine '%25 indirim kuponu' hediyesiyle çıktı Esquire bu ay. Abi dediğin böyle olur işte. 8 Temmuz'da Türk Telekom Arena'da Bon Jovi'yle buluşmak, karşı koyulması zor bir randevu. Eski yakışıklılardan kim kaldı şunun şurasında, sayın rock'n'roll forever... Üstelik grubun uzun süre bağımlılık tedavisi gören gitaristi Richie Sambora'nın sahnelere geri dönüşünü müjdeleyen Zagreb konseri de taş gibi geçmiş. Darısı başımıza İstanbul.

Home Tweet Home:
'Küçükleri Muzır Neşriyattan Koruma Kurulu', Harakiri mizah dergisine 150 bin liralık ceza verilmesine ve derginin kapanmasına sebep oldu! (twitter.com/ugurbiryol)

<p> </p>

“Havalimanı yıkılıyor” yalanı

Yavrusu için kendini feda etti! Vahşi doğanın acımasız yüzü

ABD 50 yıl sonra UFO'ları konuşmak için panel düzenledi

Doğu Karadeniz'in zorlu yolları havadan görüntülendi! Yolculuk yapmak cesaret ister