• $9,7341
  • €11,3673
  • 562.843
  • 1479.93
14 Aralık 2010 Salı

Milyonerlere ne hediye alınır?

2008'den beri Türkiye'de de yayımlanan lüks yaşamın referans dergisi Robb Report, milyonerlere alınabilecek yılbaşı hediyelerini listelemiş. Bunlardan bazıları şöyle:

- İşlenmemiş kırmızı elmaslar - 15 milyon dolar.
- Aero L-39 Jet - 2,5 milyon dolar.
- Kişiye özel denizaltı - 1,5 milyon dolar.
- Macallan viski - 1,5 milyon dolar.
- 2000 yıllık Mısır mumyası - 158 bin dolar.

Milyoner milyonere bir eğlenti olsa gerek. Ama bu listeden benim anladığım; bu tür özel günlerde milyoner arkadaşlara karşı alınacak en isabetli tavır, 'Ay ben çok fenayım şekerim, gelemiyoruuum. Sen hiç keyfini bozma, yeni yılda görüşürüz ehi ehi, çüzzz'. Ya da girersin mutfağa yaparsın bir ıslak kek, giyinir süslenir, 'kendi ellerimle yaptım ciciş' diye gidersin partiye. Tasalanmaya gerçekten gerek yok. Hem zaten de milyoner kısmı yapı itibarıyla, hediye beklemeyi değil hediye vermeyi sever. Onları en mutlu edecek şey; hediyesiyle ne kadar mutlu olduğunu göstermen, göstermen, göstermen. Övmelere doyamaman ve anlata anlata bitirememendir. Kazara milyoner kanka ya da sevgili edinen acemilere duyurulur. Onlar da bildiğin insan, fındık fıstık atmaya gerek yok.


Ağaoğlu'nun şövalyeleri

Milyoner demişken, Show TV'nin başarılı magazin muhabirlerinden Seyhan, Ali Ağaoğlu'nun evini gezdirdi bu hafta sonu izleyiciye. Çok katlı evin Ataşehir manzaralı olması konsepte tamamen uygundu doğrusu. Rast geldiğim bölümde ise özel olarak Ali Bey'in yatak odası tanıtılıyordu. Aqua Park boyutlarında bir su-yatağı ve iki başını 'hazırol'da bekleyen, bire bir boyutlarda iki adet zebellahcan şövalye. 'Bunlar ne alaka, Ali Bey?' diyerek, doğal şekilde hislere tercüman oldu Seyhan. Ağaoğlu Bey ise, 'korumalarım' diye takdim etti oyuncaklarını. Ve ardından güç, kuvvet timsali olduklarını, enerji verdiklerini ekledi pek bir keyiflenerek.

'Kadınların aradığı bütün özelliklere sahibim' mottosuyla yaşayan Ağaoğlu'na, kadınların şövalyeyi, adamın yatak başında değil, bizzat ruhunda aradığını birinin hatırlatması gerek sanırım. Gerçi belki ruhen de öyledir adam, günahını almayayım. Ama tuhaf bir dekorasyon anlayışı olduğu açık.

Trafikte erkeklerin sinir olduğu şeyler
İngiltere'de iki bin kadın ve erkek sürücüyle yapılan araştırmaya göre erkekler; kadınların kırmızıda makyaj yapıp saç baş düzeltmesine çok sinir oluyormuş. Fakat bence asıl şey sinir oldukları şey; o kadının kendileri için değil de başkası için hazırlanıyor olması. Otomatik refleks. Duran trafikte makyaj yapmaktan daha doğal bir şey olabilir mi yoksa Allah aşkına!
Sinir olunan diğer bir şey de, kadınların eksik manevra ve park kabiliyetiymiş. Sürpriz bilgi sayılmaz tabii. Hatta hemcinsler arasında bile bayağı ciddi hiyerarşi meselesidir park ve manevra durumları. Ama burada da erkeklerin bence asıl sinir olduğu, yardım istemek yerine kadınların bu işleri kendi kendilerine yapmakta ısrar etmesi. 'Yapamıyorum, yardım lütfeeen' dense problem kalmayacak halbuki. Kahraman edasıyla inilir ve o araba, o imkansız alana nasıl park edilir, o sinirli sürücü nasıl bir küçük prense dönüşür biliriz hepimiz. Yalan mı?

<p class='MsoNormal'>Fatih'te arıza yapan İETT otobüsü, vatandaşlar tarafından  yaklaşık 300 metre i

İETT otobüsü arızalanınca 300 metre itildi

Galatasaray'ın Nef Stadı'ndaki taraftara açık antrenmanından fotoğraflar

Nesli tehlike altındaki şah kartal, Ankara'da tüfekle vuruldu

Tavşanlı Höyük'te bölgenin 'endüstrileşmiş ticaret merkezi' olduğuna dair bulgulara ulaşıldı