• $15,5369
  • €16,2245
  • 907.067
  • 2390.79
18 Aralık 2012 Salı

Kız sen hangi kulübün gülüsün?

Galatasaray - Fenerbahçe derbisinden sonra Bülent Arınç gibi oldu twitter. Üzgün, mahcup ve gözüyaşlı. Derken, yenilen taraftan bir yazar arkadaşım, Mevlüt Tezel (Günaydın), teselli arama bulma çalışmaları dahilinde bir iddia attı ortaya. TT Arena'da izlediği üç maç bilançosuna göre, GS'li kadın taraftar sayısının 'azlığı' dikkat çekiciymiş! İçimde uyuyan azılı Galatasaraylı uyandı tabii Tezel'in bu ifadesi karşısında. Problem nicelikte değil, kesinlikle 'nitelikte' çünkü sayın Fenerbahçeli. Şu soğukta, yağmur çamurda taa stadyuma gitmek pek 'dişi' bir motivasyon değil takdir edersiniz ki. Evlerde toplaşıp keyifle sıcak sıcak izlemek varken maçı, karga tulumba stadyum yollarına düşmek tam erkek kafası. Hem Kadıköy insanı olduğumdan epeyi gözlemledim, Kanarya kızları daha 'uysal'. Erkek arkadaşlarına ayak uydurma konusunda da çok daha gayretliler. Aslan hatun ise, sevgilisine şirin görünmek uğruna maç yollarında telef olacağına, 'bırak kimle giderse gitsin, dönerse senindir' kafasında daha ziyade. Mizaç meselesi.
Kendi iradesiyle futbol maçına giden kadın yok demiyorum tabii. Vitrin gezmeye bayılan erkek sayısıyla başa baş miktarda vardır herhalde. Yakışıklı - star futbolcu azlığı da problem ayrıca. Alex'ten sonra FB maçlarındaki kadın taraftar sayısı mutlaka düşmüştür bana sorarsanız. Statta yakından görmeye değer bir şey olması önemli. Prekazi döneminde, arkadaşımın babasına yalvarmışlığımız vardır mesela 'bizi maça götür' diye. İlhan Mansız'ın Türk futboluna etkisini düşünün sonra. Kadın taraftarlığı erkek taraftarlığından çok farklı özetle. Kimse alınmasın da, gocuğuna sarılıp loy loy loy diye buz gibi yollara düşmek için stadyumda bir Mourinho falan olması lazım.

Yılbaşı modu
Dinden çıkartmayacak bir yılbaşı ağacı yapmaya ne dersiniz sayın okuyan? Çok yaratıcı bir faaliyetimiz var sırada. Evdeki kitapları çam ağacı formunda üst üste diziyorsunuz. Etrafına da yürüyen ışıklardan doluyorsunuz, hoop işte size ilim irfan dolu bir yılbaşı ağacı. Dizayndan, dekorasyondan kim ölmüş. Tepebaşı'ndaki İKSV Design Shop'a da bir uğrayın derim bu arada. Yeniyıl için ve de bugünlerde doğan 'Yay' arkadaşlarınız için enfes hediyelikler gelmiş.

Hope Tweet Hope: 'Eleştirilecek birçok yanının olması Ahmet Altan'ın dediklerine kulak verilmesi gereken bir entelektüel olduğu gerçeğini değiştirmiyor.' (@haktanpak)

<p><b style='font-size: 1.6rem;'>Röportaj: Yasemin İlan</p><p>Arabesk müziğin önemli tems

Ümit Yaşar'dan polemik yaratacak sözler... 'Veliaht yok, taklitler var'

Haftanın yalanları deşifre edildi! İşte haftanın yalanları

Yetkililer doğruladı! Atom bombasından daha büyük

Kargalar boş evdeki duşakabini bakın ne hale getirdi! Eve gelince gözlerine inanamadı