• $16,8853
  • €17,8334
  • 992.103
  • 2554.08
23 Haziran 2012 Cumartesi

İstanbul'un en akıllı adamı

Batsın bu trafik diye ağladığımız şu haftayı geride bırakırken benzer telden çaldık hepimiz: 'İstanbul trafiği ulusal felaket boyutunda artık', 'Bu ne rezalet', 'Böyle de olmaz ki', 'Çekip gidelim buralardan', 'Keyfimizden duruyoruz sanki', 'Kolaysa sen git' vs. Eziliyoruz, sinirleniyoruz, cıkcıklanıyoruz ve fakat kıskıvrak mahkumuz işte bu şehre. Devam etmekten başka seçenek yok tamam ama başka türlü bir yaşam gerçekten imkansız mı?
BAŞKA TÜRLÜ YAŞA
Değerli doktor arkadaşım Mazhar Çelikoyar'ı ziyarete gittim geçen gün. Meşhur bir hastanede çalışan, meşgul bir hekimdir kendisi. Hastalar, ameliyatlar, konferanslar, dernek çalışmaları, seyahatler ve de dünya güzeli üç kız babalığını bir arada başarıyla yürütmesine de hayranımdır. Muayenehanesindeki bisiklet kaskını görünce yarı şaka yarı ciddi sordum; 'işe bisikletle mi geliyorsun yoksa?' Evet, bisiklet ve de vapur kullanarak geliyor, aynı yolla da dönüyormuş! Şort tişört ve sırt çantasıyla yaptığı kıtalar arası yol boyunca da kitap dinliyormuş telefondan. iPhone aplikasyonunu açıp yaptığı bisiklet yolunu gösterdi ki, Boğaz'ın iki tarafı da kıpkırmızı işaretli harita üstünde! İşi başka evi başka yakada olmasına rağmen İstanbul'un ulaşım sorununu kişisel anlamda çözmüş şahane bir portre olarak alkışlar Dr. Mazhar Çelikoyar'a! Halk arasında 'karne hediyesi' olarak bilinen bisiklet ile 'ciddi' düşünmeye ne dersiniz, sayın canı pedal çeken?

Walk Off the Earth geliyor!
Kıştan bu yana radyolarda en çok çalan şarkılardan biri Gotye'nin Somebody I Used to Know'u. İlk duyduğumdan beri hastası olduğumdan gayet mutluyum ben durumdan. Walk Off the Earth de işte bu şarkıya yaptığı zeka ve eğlence dolu cover'la olay olan Kanadalı grup... 5 kişi bir olup tek bir gitarı büyük bir ciddiyetle çaldıkları 'Somebody I Used to Know' videosuyla Youtube'da 120 milyon kişi tarafından izlendiler. Vee haber şu ki, sayın muzip müziksever: 25 Haziran'da (pazartesi) Pozitif Günler kapsamında, Küçükçiftlik Park'a geliyor 'Walk Off the Earth'! Gecenin diğer şahanesi ise 'Dawn of Innocence' adlı müzikal kabare şovla sahne alacak olan Nouvelle Vague... Şovun yönetmenliğini de, ünlü tasarımcı Jean Charles de Castelbajac yapıyor. Daha da ne olsun!

Eşitlik kültürü
Kurumsal kültüründe kadın erkek eşitliğini temel ilke kabul eden PepsiCo Türkiye ve KAGİDER işbirliğinde, 'Kadın Liderlerin Öncülüğü - Sürdürülebilir Ekonomi için Kadının Güçlenmesi' konulu bir forum düzenlendi geçtiğimiz gün İstanbul'da. Forbes Dergisi tarafından dünyanın en güçlü 4. kadını olarak gösterilen PepsiCo dünya CEO'su Indra Nooyi'nin onur konuğu olduğu forumda yaptığı konuşmadan şu sözler akılda kaldı: 'Dünyadaki tüm kilit pozisyonlarda erkekler yerine kadınlar olsaydı ne ekonomik kriz ne de savaşlar olurdu. Daha çok kadın eğitim imkanı bulur, çocuklar daha mutlu olurdu ve daha iyi bir toplumda yaşardık.' Daha eşit, daha pozitif hafta sonları hepimize.

Hope Tweet Hope: 'İş saatlerini yollarda geçiren, tıklım tıklım bile olsa elindeki kitabı asla bırakmayanlara da bir alkış lütfen.' (@akbayerdem)

<p>Odaknoktasında; kaliteli ve sağlıklı hayat tarzını, aile yaşamını ve insanıönceleyentv4 bunu yapa

tv4 Ekranlarında Bizleri Neler Bekliyor? Filiz Zengin Akşam tv'ye anlattı.

Bakan Karaismailoğlu, kazı çalışmalarıyla ilgili bilgi aldı! Yüzde 95'i tamamlandı

Gösteri sırasında piton adamı boğdu! Dehşet anları

Yeni keşifler için çalışmalar başladı! ''Tarihin sıfır noktası''