• $15,9168
  • €16,8383
  • 942.398
  • 2382.38
23 Temmuz 2011 Cumartesi

İstanbul SUPer olacak dedik, oldu!

Geçen pazar 23'üncüsü gerçekleşen Boğaziçi Kıtalararası Yarışları'nda görücüye çıkacağımızı söylemiştim hatırlarsanız IWC SUPer Team olarak. Kıvançla duyururum ki; görev başarıyla tamamlandı, sayın destekleyen. Misyon yerine getirildi. Üç tarafı denizlerle çevrili ahali SUP board ve kürekle tanıştı, selamlaştı. İstanbul İstanbul olalı Boğaziçi'nde ilk SUPer geçiş gerçekleşti.
Biraz gerilla usulü süzüldük aslında Boğaz'a - da karıştırmayalım onu pek. Ekip ruhuna teslim olduk, alkışımızı aldık, 'Doktor bu ne?' sorularının tamamını tatlı tatlı cevapladık. Şu caanım fotoğraf ve daha yüzlercesi de arşivlere girdi. Seneye yarış kategorisinde Boğaz'a akacak İstanbul SUPer. Daha ne olsun!

Sörf aleminden manzaralar
Kürek sörfünde tempolu şekilde yol alırken az biraz yanlarım ağrımıyor değil ama olacak o kadar sayın aktivitesever. Gerçi - aramızda kalsın - benim tempo, nal toplayandan hallice. Ama sorun bende değil adamlar coşanzi, 'Haaaydi Tay Tay, hop hop hop' deyip vınlıyorlar. Yaptıkları dalgada dengemi nasıl koruyorum bir ben bilirim, bir de akşamları iskeleye konup sabit noktaya bakan balıkçıl. Gel gör ki 'Şu gemiciğe kadar asıl, sonra su-ayran-çay', 'Şu koya kadar hız kesme, sonra mola' tadında, sado-mazo bir akışımız var. Karizma sudan çıkmış balık ama yılmak yok, denge forever!

RÜZGAR ve İKİZLER
Suya indim ineli yelkenine hayran, board'una meftun kimi görsem İkizler! Yengeç, Akrep, Balık da var hoş, su grubunu topluca buluyorsunuz suda yani, sayın arayan. Fakat İkizler cemaati sayıca üstün. Üstelik hepsi bekar ve genel olarak rüzgara kaptırmış. Derin araştırmalarım sonucu bilinçaltlarının dehlizlerinde, 'karada bekleyen bir kadın' imajı olduğunu tespit ettim gerçi ama... Karaya uğradıkları pek nadir! Bekleye bekleye yaşlanır beklemeye niyet eden maazallah. Rüzgar dinecek de, board'una doyup ayağı yere basacak da, 'mutlu son' yazacak da... Uzak ufuklar. Neyse en azından kıtlığından yakınılan bekar nüfusun adresi kısmen belli oldu, sayın karada arayan. İçeriden bilgi sızdırmanın da bu kadarı fakat! Bir kürek mahkumunun anıları diye düzeltiyorum başlığı.

Komşu komşu hoşgörün nerede?
Suya gitti. Su nerede? İnek içti, diye tekerlenir bu. Bahçeşehir Üniversitesi'nin 2011 - Değerler araştırması sonuçları açıklandı. En çarpıcı kısımlardan biri ise, 'komşu isteme/istememe' cevapları. 'Komşu' olarak istenmeyenlerin oranları bakınız ne halde:
Eşcinseller % 84
AIDS'liler % 74
Nikahsız yaşayan çiftler % 68
Tanrıya inanmayanlar % 64
Şeriat yanlıları % 54
Hıristiyanlar % 48
Başka bir dinden insanlar % 39
Göçmenler, yabancı işçiler % 39
Kızları şortla dolaşanlar % 26
Oruç tutmayanlar % 20
Sevmediği partiye oy verenler % 17
Ürpertici oranlar bunlar, sayın komşu. Din, dil, ırk, cinsiyet ayırmaksızın insana 'insan' olarak tahammülümüz yerlerde. Vah Türkiye, vahlar sana. Önümüzdeki 10 yılda doğacak tüm çocukların adını 'Hoşgörü' koysak, belki bağıra çağıra, ağlaya oynaya yerleşir kafalara. İyi hafta sonları, mümkün mertebe.

Home Tweet Home: 'Bir bahar akşamı rastladım size' ve 'Seni çöpe atacağım poşete yazık' arasındaki mesafede değişti ilişkilerin dili, tavrı, duygusu - twitter.com/SibelAlas

<p>Ali Nuri Türkoğlu, Payitaht Abdülhamid dizisinde Emanuel Karaso karakterini oynamıştı. 30 yılı aş

Ali Nuri Türkoğlu'ndan samimi açıklamalar

Türkiye'nin kültürel mirası 35 bin eser dijitalle dünyaya açılacak

Erzurum'da mayısta beyaz örtüyle kaplandı

Hayvanların gazabına uğrayan insanların zor anları