• $13,5538
  • €15,353
  • 799.455
  • 1910.29
20 Eylül 2012 Perşembe

İmam hatip orta kısım notları

İmam hatiplerin dönüşü muhteşem olunca telefonum acı acı çalmaya başladı. 'Aykırı imam hatipli'ye çıkmış adım ya arananlar listesinde ay gibi parladım (her imam hatip gündeminde olduğu gibi). Canlı yayın davetleri, haber programlar vs. Vaktim uymadığı için katılamıyorum maalesef. Ama şu kadarını söyleyeyim ki; Başbakan'ın anlattığı kadar da 'sıkıcı' yerler değil (di benim zamanımda) imam hatip orta kısımlar. Ergen her yerde ergen sonuçta. Siz ne şekil vermeye kasarsanız kasın, derslerde manzaraya bağlayan ergen kafası, 'yasak' dedin miydi harıl harıl o yana çalışır. Misal; bizim okul hem kız hem erkek öğrencilerin olduğu müstesna bir imam hatipti. Ve duvarıyla ünlü Berlin gibiydi bina, mimari açıdan. 'Öteki' tarafa geçen disiplini boyluyordu nitekim ama yine de o 'kötü' formaları saymazsak:

- İmam hatip orta kısımlar gayet eğlencelidir.

- Yakışıklı müzikçimiz Temel Bey'in canlı hatırası hala aklımdadır.

- İmanlı jönlerinlerin hası Reha Yeprem bizim okuldandır. Dolayısıyla o dönem okuldaki kız kalbinin çoğunluğu vatana hizmetten çok Reha için çarpmıştır. (11-15 yaş grubundan söz ediyoruz Hakim Bey!) 

- Eğlenmek isteyen ergen gönül imam hatipte de eğleniyor velhasıl. 'Öcü' bir durum yok. Dersler de öyle aşırı zor falan değil (Türkçe-Matematik sınavıyla girilirdi gerçi o zamanlar, seferberlikle değil). Yine olsa yine giderim yani mesele yok. Yalnız o formalara bir çözüm lütfen. İnsan giyecek, biraz kısa yap şunu. Velisi ful + ful + ful trendy, öğrencisi geçen yüzyıldan kalma kılıklı, olmaz. Güncelleme şart. 

SORUN SENDE DEĞİL BENDE
İmam hatipleri kötülemeye de, sevimli göstermeye de çalışmıyorum. Benim algım, benim bakış açım, benim maceram bu. Ağustos böceği gibi şarkı söyleyip ping-pong oynadım imam hatip yıllarımda (imam hatip halkının ata sporudur ping-pong). Sonuç? İyi kötü bir hatip oldum olmasına da (TV'de) Başbakan'ın sesini çatlatan türden bir hizmetim yok vatana. Mukadderat. Bir okul, sadece bir okuldur bazen. Fazla abartmasak diyorum. Okul denen ve prensip olarak 'sıkıcı' olan o yeri sevdiren biricik unsur eğlencedir, kürsüden sallanan parmaklar değil. Haydi iyi dersler.

Leyla Gencer Şan Yarışması'ndan canlı
Dünyaca ünlü şan sanatçımız Leyla Gencer'in adını taşıyan uluslararası ses yarışmasının finali bu gece Aya İrini'de. İKSV çatısı altında yedincisi düzenlenen Leyla Gencer Şan Yarışması, saat 20.00'de Skytürk360'tan canlı yayınla karşınızda olacak. Ve yarışmanın sunuculuğunu da ben üstleniyorum, sayın aryalarla yaşayan. Yolunuz düşerse Aya İrini'ye, düşmezse de ekran başına bekleriz sayın aryalarla yaşayan.

Rumuz: İyi niyet elçisi
Hollywood eşrafından Brad Pitt'in hanımı, ünlü aktris, BM özel temsilcisi Angelina Jolie, geçtiğimiz günlerde Suriye kamplarımızı ziyaret etmek üzere Tokat'a geldi. Teftişlerini yaptı, teşekkür etti ve mutlu mesut yoluna gitti. Yavru muhalefet lideri Devlet Bahçeli ise, kadının ardından çıkıp 'İyi niyet elçisi rumuzlu AJAN bu!' dedi. Şimdi... Uzmanlar daha iyi bilir tabii de benim tahminim, 'müzmin bekar sendromu' bu. Şöyle ki; gereğinden uzun süre bekar gezen erkek kafası yıllar içinde öyle bir kıvama geliyor ki... Normalde kendisine 500 metreden fazla yaklaşması doğa kanunlarına aykırı kaçacak denli güzel, alımlı bir kadının ani ilgisi/iltifatı karşısında şiddetli bir paranoyaya tutulabiliyor. Belli çevrelerde pek itibar gören komplo kafasıyla birleşince de işte, 6 çocuklu Angelina gelin, oldu size ajan! Ne olur büyü artık sayın yavru muhalefet. 'Ajan fantezisi' iyi hoş da, bir yere kadar. Rumuz: İyi niyet elçisi.

Hope Tweet Hope: '-Hiçbir kızla oldun mu Forest? -Ev Ekonomisi derslerinde onlarla oturuyorum - Forest Gump, 1994' (@filmreplikleri)

<p class='MsoNormal'> </p>

Galatasaray kötüye gidiyor

Hurdalıktan alınan arabanın muhteşem değişimi

Sırları çözülemeyen birbirinden ilginç fotoğraflar! Gerçek oldukları iddia ediliyor

Kendisi küçük etkisi çok büyük! Kansere savaş açıyor