• $16,6655
  • €17,5929
  • 976.672
  • 2527.88
28 Ağustos 2012 Salı

Gerdek fotoğrafçılığı

Victoria - David Beckham çiftinin Armani iç çamaşırları için verdiği yatak odası pozlarının başının altından çıkmış her şey. Amerikalı bir fotoğrafçı o pozları görünce, böyle fotoğraflar vermek isteyebilecek başka çiftler de olabileceğini düşünmüş (ona ne şüphe!). Ve kendi Amerikan rüyasını gerçekleştirmek üzere yeni evli çiftlerin yatak odalarına girip deklanşöre basmaya başlamış. Nurtopu gibi bir trend doğmuş işte böylece; 'gerdek fotoğrafçılığı'! Tebrik ediyorum, muazzam buluş. İnsanların yediği yemekle bile övünmek için fotoğraf yarışına girdiği şu devirde, 'ilk gece' fotoğrafı paylaşılmazsa hatırım kalırdı...

SENİN EVLİLİĞİN  SENİN KARARIN
Bizim illerde hayati bir mesele olan ve nice trajedide başrolde karşımıza çıkan 'kanlı çarşaf' gösterisi, şov dünyasının kalbi Amerika'da ne hale geliyor görüyorsunuz. Bakış açısı işte! Andy Warhol'un çağımıza damga vuran '15 dakikalık şöhret' fenomenini bu kez; 'bir gün herkes 15 dakikalığına kendi erotik filminin başrol oyuncusu olacak' diye güncelleyebiliriz. Büyük imkan doğrusu. Operasyon basit: Evli uyanacağınız ilk sabah için bir fotoğrafçı kiralıyorsunuz. Beklenen an gelince de aşk yuvanızın kapılarını açıp tutku dolu pozisyonlarınızı objektif önünde sergilemeye başlıyorsunuz. Yatakta, duşta, çarşaflar arasında, yarı çıplak... Cesaretiniz nereye kadarsa artık. Ekşın!

DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN HUSUSLAR
- Bu pozların yatak odası duvarlarında sergileneceğini düşünürsek, 'hem de benim yatağımda!' temalı aldatmaların artık daha sancılı geçeceği muhakkak.
- 'Bitsin' dediğiniz her sefer, 'Ama aşkım bize baaaak!' diye gözyaşları içinde burnunuza dayanacak tutku dolu albüm krizlerine hazır mısınız?
- Fotoğraf denen şey ille de paylaşılacağına göre, kötüye kullanımı da kapıda demektir. 'Askerlik arkadaşıma/eltime gerdek albümümüzü gösterdi, ben de doğradım' cinayetleri işten bile değil!
- İşi yokuşa sürmek isteyen tarafın mahkemede göstereceği bu türden fotoğraflar her türlü şiddetli geçimsizlik iddiasını çürütecek 'şahit' sayılabilir. Her babacan hakim bu vesileyle, en azından uzatmalara gidebilir... 
- 'Boşanınca bu albüme n'olacağına baştan karar vermek lazım. Evlilik anlaşmasına madde mi eklenir, yoksa artık görmek istenmeyen o 'yüz' karalanıp saklamaya devam devam mı edilir... Yaşayıp göreceğiz korkarım.
- Bu trend bize ne zaman gelir bilemem ama; 'sahte gerdek fotoğrafı' çekmek için sahte evlilik yapan bir foto-fidye çetesinin faaliyete geçmesi an meselesidir, dikkat!

Fantastik Türk medyası
İzzet Çapa'nın patronu Fatih Altaylı ile yaptığı röportaj eğlenceliydi. Hele de Çapa'nın, 'Medyanın Kadir İnanır'ı mısınız?' sorusu karşısında Altaylı'nın 'Hayır, Cüneyt Arkın'ıyım' şeklindeki ifadesi ise flaş flaş flaş.

N'AYIR N'OLAMAZ!
Hayt huyt ekolü Türk-iş aksiyon filmleriyle gönlümüze taht kuran cesur yürek Cüneyt Arkın'ımız, Türk sinemasının gelmiş geçmiş en yakışıklı terso adamıdır, kabul. Yeşilçam filmleriyle büyümüş her erkek çocuk için en etkili rol modellerden biridir, o da kabul. Fakat, Yeşilçam sevgimiz ne kadar engin olursa olsun, görmezden gelemeyeceğimiz gerçek şudur ki; 'Dünyayı Kurtaran Adam' namlı kült filmiyle literatüre girmiş ve tüm dünyayı 'ahahaaaa' diye güldürmüş fantastik ötesi aktör de, Cüneyt Arkın'dan başkası değildir. Bu ölçekte bir 'medyayı kurtaran adam'lık ne hissettirir meraktayım, keşke İzzet Ç. onu da sorsaymış...

YEŞİLÇAM DÖNEMİ
Öyle ya da böyle 'Cüneyt Arkın' belli olduğuna göre, dağıtılması gereken diğer rollere geçebiliriz. Medyamızın Tarık Akan'ı,  Ediz Hun'u, Şener Şen'i, Nuri Alço'su, Kadir İnanır'ı, Müjde Ar'ı,  Hülya Koçyiğit'i, Fatma Girik'i, Filiz Akın'ı kim size göre? Cevaplarınızı gönderebilirsiniz, sayın okuyan.

Hope Tweet Hope: 'Herkesin giyinik olduğu klasik aile fotoğraflarını özledim...' (@sevimgozay)

<span style='font-size: 1.6rem;'>Bu yıl ikincisi düzenlenecek olan, temasında darbe, direniş ve özgü

On5Sıfır7 Film Haftası'nın basın toplantısı gerçekleşti

İşte haftanın yalanları! Hepsi tek tek deşifre edildi

Çölün altında Türk mucizesi! Neredeyse Çin Seddi kadar uzun...

Dünyanın gözü bu fuarda! SEDEC 2022'nin açılı yapıldı