• $16,5612
  • €17,5807
  • 972.057
  • 2529.26
26 Haziran 2012 Salı

Fitne Bakanlığı

Sözde Sağlık Bakanlığı da, halk arasında kısaca 'fıkra' diyoruz biz artık kendisine. Ciddi bir kurumdan ziyade yarı deli, sevimsiz, ilkel bir akraba gibi takılıyor koskoca bakanlık. Kafayı ceninle bozdu hükümet malum ya bir oradan deniyor, bir buradan deniyor, her seferinde de saçmalıyorlar. Son havadis nur topu gibi yine; gebelik testi sonucunu kadının babasına (ve varsa eşine) SMS'le müjdelemek: 'Tebrikler kızınız (karınız) hamile!' Sağlık Bakanlığı'nın ne haddineyse?
Oyalama, gündem değiştirme, ters köşeye yatırma taktiği olduğunu kediler bile biliyor artık bu kıt zekalı girişimlerin. Deşifre olduğunun farkında mı hükümet bilmiyorum ama gına geldi ahaliye. Zerre kadar ciddiye alınmıyor, zaytung devlet deyip geçiliyor. Ama tedbiri elden bırakmamak lazım tabii. Bilerek ya da kazayla hamile kalırsanız bu ara, sakın ola devlet hastanesine gitmeyin derim. Siz siz olun, hasta haklarına saygısı tam olan, özel bir klinik-doktor edinin kendinize. Bebek haberini anne adayından önce akrabalara yetiştirmeye koşan fitneci kurumlardan uzak durun. Devletin bu konulara bu şekilde burnunu sokması hiç hayırlı değil tabii. Çünkü depresyon, tümör ve nice evlerden uzak olmasını dileyeceğimiz sağlık konusu nasıl ki doktor-hasta arasında 'sır' ise, hamilelik de aynı oranda sırdır. Hastanın mahremiyetidir. Tartışılacak yanı da yoktur. 
Ve daha da acıklı olan, yukarıda da dediğim gibi; bütün bu konuların tansiyonu yüksek gündemi 'sulandırmak' için kasten ortaya atılıyor oluşu. Medyayı oyalamak için çiğneme çubuğu, kemik vs. kontenjanından. Gazeteci eşittir 'köpek' biliyorsunuz malum lügatta. Bakış açısı tabii. Beni bozmaz. Yalnız kritik nokta şu ki, ülkeler de köpekler de bu kadar düşük zekayla idare edilemez. Her açıdan fiyasko yani.

Bazıları Sıcak Sever'de yarın
SİYASİ gündem nedeniyle bu akşam yayın yok, sayın takipçi. Yarın 23:30'da bomba gibi konuklarla karşınızda olacağız: Özlem Tekin, Mustafa Altıoklar ve pop müzik dünyasının yeni kraliçesi Deniz Erten... Youtube'a bir danışın, imzaladığı şarkılara inanamayacaksınız. Yarın, Bazıları Sıcak Sever'inizi açmayı unutmayınız.

Hope Tweet Hope: 'Tebrikler kızınız hamile! Kimden olduğunu öğrenmek için 1'e, benim öyle kızım yok için 2'ye, kürtaj için 3'e basınız
- Sağlık Bakanlığı' (@acimasiztweet)

<p>AKŞAM  TV'den Can Yıldız anlamlı organizasyona ev sahipliği yapan Beykoz Belediye  Başkanı Murat

PEDALLAR SAVAŞ MAĞDURU ÇOCUKLAR İÇİN ÇEVRİLDİ

Gökten buz kültesi düştü! Çoban 'bomba patladığını zannetti

Lise öğrencileri 40 günde yaptı! Tek şarjla 70 kilometre yol yapabiliyor

35 ton etil alkol ele geçirildi! Ankara'da sahte içki baskını