• $7,4627
  • €9,024
  • 437.81
  • 1524.49
19 Temmuz 2012 Perşembe

Ertesi gün hapı ve üreme gündemi

Kürtaj-sezaryen ortaya karışık bir polemik yaratıldı ve işte kimse daha n'olduğunu anlamadan sezaryen doğum tercih hakkı kadının elinden alınarak yasaya bağlı hale getirildi bile. Kürtaj yasağı tehdidiyle verilen gözdağı nedeniyle sezaryeni tartışacak vakit olmadı, oldurulmadı. Ki bu yüzden tepki yok. Ki amaç zaten buydu bana göre; 'boğuntuya getirmek'. 'Kürtaj yasaklanmadı neyse ki' modu var ortamda. Kıs kıs gülenler ise emin adımlarla ilerlemeye devam ediyor. Devlet kararlı, doğurtacak. Yasallaşan sezaryen sınırı 10 hafta nitekim. Sınır getirilmiş süsü veriliyor ama doktorların önerdiği sağlıklı sınır 7-10 hafta idi zaten. Değişen bir şey yok genel itibariyle. Yanısıra yenilik şu ki: Kürtajı önlemeye destek için ücretsiz 'ertesi gün hapı' dağıtmaya başlıyor devlet. Niyet güzel peki. Ama ya şuna ne demeli: 'Evlenmeme, geç evlenme, çocuk sahibi olmama ve az çocuk sahibi olma ile ilgili toplum bazlı çalışmalar yapılacak.' Evlenmeyişinizin, geç evlenişinizin, az veya hiç çocuk sahibi oluşunuzun izahını yapmaya hazır mısınız hanımlar, beyler? Ben bu üreme gündemine ertesi gün hapı almadan katlanamayacağım artık. Başka kurtuluş yok. Dağıtılacak milyonlarca bedava ertesi gün hapının tedarik edicilerini de merak ediyorum bu arada...

Oryantal macera-aksiyon
Efsane göbek dansçısı, 'milli dansöz' Prenses Banu, 'Bazıları Sıcak Sever'e konuk olunca sohbet fırsatı doğdu. 70'li yıllardan bu yana Avrupa, Türkiye ve Orta Doğu'da rüzgar gibi estiği yıllar boyunca yaşadıklarını kitap yapacakmış meğer Prenses Hanım. Fakat öyle riskli hikayeler varmış ki (haliyle), kimsenin canını yakmadan neyi ne kadar nasıl söylesem diye kılı kırk yarmakla meşgulmüş. Büyük şöhret yakaladığı an bir Arap Prensi tarafından gözü boyanarak, kaşla göz arası kendini bir sarayda, prensin dördüncü karısı(!) olarak bulan Prenses Banu'nun hayatı gerçekten de film gibi. Özgürlüğü seçip o saraydan kaçışı... O parlak Taksim Maksim yılları... Milli Dansöz olarak Türk Haftası etkinliklerinde ülkeyi temsil ediş maceraları... Son 15 yıl boyunca, taa ki 'Arap Baharı'na kadar devam eden Mısır merkezli şov günleri... Bu esrarengiz hayatın, oryantal felsefesiyle bir araya geldiği bir kitap, bir film düşünsenize. Müthiş olmaz mı? Prenses Banu'cum, iyisi mi siz şu kitabı bir an önce yazın da, sonrasını cevheri keşfedecek yapımcı-yönetmenler düşünsün... Daha da bekletmeyin.

Bazıları Sıcak Sever'de bugün
Gerçek haberlere getirdiği fantastik yaklaşımlarla hem kafaları hem de kalpleri gıdıklayan Zaytung'un yaratıcılarından Hakan Bilginer ve Özer Uzun, en bol takipçili sosyal medya kullanıcılarından Ömür Özdemir (Ceri Levis) ve tv programcısı, şef Mehmet Özer bu gece canlı yayında olacak. Haftanın son Bazıları Sıcak Sever'i epey leziz olacak. Demedi demeyin.

Hope Tweet Hope:  'Kelebek değil, güvedir o midendeki...' (@tespit_bocuyu)

<p>Okurlarından gelen 'Kullanmış olduğunuz dil, çoğu kez 'ağdalı ve anlaşılması güç' noktasında gele

'Türkçenin inceliklerini kullanmazsak yok olup gidecek'

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Akrep ve fare karşı karşıya gelirse... İlk kez görüntülendi!

Ölümsüzlük mantarı olarak biliniyor! Türkiye'de üretilmeye başlandı