• $9,5985
  • €11,1771
  • 556.86
  • 1473.2
11 Nisan 2013 Perşembe

En kolay ülke?

Kadının/adamın, işin gücün, maçın sınavın, yolun maceranın kolayı olur da ülkenin olmaz mı, olur elbet. Bu haftaki perşembe durumumuz şöyle...

OTELDE ZAYIFLAMAK: Zayıflama koçu Şeyda Coşkun'un "otel odası trafiği"nin, gündemi niye bu kadar meşgul ettiğini anlayamadım. Ne ilk, ne de son otel kamerası sızdırma skandalı bu. Medyatik dünyada oluyor böyle vakalar. Öğrendiğime göre, son zamanlarda muhafazakâr işadamları arasında da fotoğrafları elden ele dolaşan, bir an önce zayıflama hayallerine yolaçan bir koçmuş Coşkun. Galatasaray basketbol antrenörü bile çareyi onda bulduysa var bir "sırrı" diye düşünüyor anlayacağınız iş dünyası. Dilerim "otel" konusu bir an önce kapanır da, kuyrukta bekleyen kilolarla ilgilenmeye döner Şeyda. Yaza ne kaldı şurda?      

FRANSIZ'DAN FRANSIZ: "Sorun, hükümete uyuzluk etmek. Kendince muhalefet. Kendince solculuk. Kendince entellik. Emek'i bahane edip anlar anlamaz çoluk çocukla olay çıkartmak." Dünkü köşesinde Emek Sineması davasını ve Dorsay'ın protesto jestini böyle çözümleyen Engin Ardıç, en azından bir "fahri" akil adamlığı hak etmiyor mu sizce de? Hem hükümet canlısı, hem de Fransa'ya bina bina hâkim kaç "akil" var piyasada?

25 YIL İÇİN "MOVING": Polisin tazyikli su ve biber gazı müdahalesiyle ayyuka çıkan Emek protestoları üzerine, Kamer İnşaat hissedarı Levent Eyüboğlu (Turkmall), medyayı tesisleri gezdirmeye başladı. Tarihi Emek'in en üst kata moving/taşınmak olacağı projeyi, "vallahi de AVM olmayacak, billahi de" diye özetlenen Eyüboğlu projesi hakkındaki diğer önemli bilgi ise; sözkonusu Grand Pera projesi için tarihi Serkıldoryan binasının 25 yıllığına kiralandığı... Kiralama yoluyla şehirde böylesine köklü değişiklikler yapılabiliyor demek inşaat sektöründe... "Türkiye kadar kolay ülke görmedim" demesi boş yere değil yani Eyüboğlu'nun. Aldık mı başlıktaki sorunun cevabını? 

YETMEZ AMA ŞÜKÜR: Hayırlı bir haberle devam edelim. Burhan Şeşen'in hukuk mücadelesi nihayet sonuca bağlandı. 3 yıl önce yanlış teşhise kurban verilen oğul Serhan Şeşen'in (26) ardından açılan davada mahkemenin vardığı karara göre; Sema Hastanesi doktorları Hülya Çaşkurlu ve Timuçin Akkaş, "taksirle ölüme sebep olmak" suçundan 2'şer yıl hapis cezasına çarptırıldı. Giden evladı geri getirmez ama bir nebze teselli... Darısı tüm emsallerin başına.

Başbakan'dan kürk mesajı
BM Orman Forumu 10. Konferansı'nda konuşan Başbakan Erdoğan, çok önemli mesajlar verdi. Dünyada yok olan kaynaklara dikkat çekerken, "Palto, bir hayvan türünün yok olmasına sebep olduysa böyle bir ticaretten rahatsız olmak zorundayız" diye konuştu. Başbakan'ın haklı eleştirisi üzerine magazin dünyasının gözleri Bülent Ersoy'a çevrilirken 1970'lerden bir kareye rastladım internet sahafı Dipsahaf'ta. Ersoy, geçmiş günlerin şıklığını yansıtan kürküyle camide...

 

Hello Tweetheart: "Jose Mourinho: İkinci yarıda Galatasaray fantastikti. Duygusal olarak bizden son derece üstünlerdi. Kazanmak için herşeyi yaptılar." (@ultrAslancom)

<p>Futbol, sahaları aşıp evlerimizdeki televizyonlara, günlük  aktivitelere ve tabi ki son olarak oy

Neden PES Atarız?

Eren-13 operasyonları kapsamında 4 terörist etkisiz hale getirildi

Kuraklık nedeniyle Van Gölü'nde yeni adacıklar ortaya çıktı

NBA tarihinin en iyi 75 oyuncusu açıklandı! İşte listede yer alan isimler