• $13,7194
  • €15,5684
  • 786.53
  • 1910.41
15 Ocak 2013 Salı

Dur durak bilmeyen 'estetikçi'

Konuştukça batan insanlar vardır ya, estetikçi Nazım Durak da onlardan, bana göre. Medyaya yansıyan sayısız vukuatla -ölüm dahil- anılan bir 'doktor' olmasına rağmen, ikide bir ortaya fırlayıp starlara laf sokarak gündeme gelmeye çalışıyor. Hani kısa zaman önce Ajda Pekkan'a sarf ettiği hakaret dolu ifadeler yüzünden mahkemelik olup 'Eşeklik ettim, elini öpmeye hazırım' diye çark eden estetikçiden söz ediyorum. En son, yerli dizi yıldızlarına not vermiş Prof. Nazım ve bakınız nelermiş onlar;  

- Beren Saat: Albenisi yok. 
- Tuba Büyüküstün: Çok çekici, dişi.
- Meryem Uzerli: Sünnetli çocuk gibi yürüyor. 
- Kıvanç Tatlıtuğ: Baby face.
- Kenan İmirzalıoğlu: Yakışıklı.
- Erkan Petekkaya: Karizmasıyla öne çıkıyor.

Bu notlara bakarak ben de Nazım Durak'ın 'estetik anlayışına' notumu veriyorum; SIFIR. Dünyada tek 'estetikçi' kalsa, o da Prof. Nazım Durak olsa; sonsuz bir huzurla yaşlanırım. Ellemesin, başka ihsan istemez!

Beren mi, Tuba mı?
İkisi de adaptasyon senaryolarla ekranda bu sezon; Beren Saat ve Tuba Büyüküstün. İkisine de bakıyorum yıllardır ve bana hissettirdikleri şöyle; 
- TUBA çok güzel kız da, 'içeride kimse var mı' hala çözemedim.
- İkiz annesi olduktan sonraki inceliği, zarifliği takdire şayan. Ama bunun 'oyunculuk'la ne ilgisi var, henüz anlayamadım.
- Model olarak müthiş ama konuşup hareket ettiği an hayalkırıklığı.
- BEREN ise, çıkıp sadece dursa ya da öylesine bakınsa bile seyredilir.
- Ekranın sevdiği minyon varlıklardan ve kendine has bir enerjisi var.
- Geldiği yeri 'doğal' karşılayan dik ve gizemli duruşu, her rolün altından kalkmasına yeter gibi...
- İster dizide, ister özel hayatında; girdiği her karenin 'starı'.
- Açık ara Beren'ciyim, kimse alınmasın.

Ellerine sağlık Rıza Kocaoğlu!
Oyuncular dünyasından devam. Bir bar kavgası vardı dün manşetlerde maalesef. Oyuncu Kaan Urgancıoğlu ile sevgilisi Derin Mermerci arasında gelişmiş olay, iddialara göre. Gittikleri barda, aralarında çıkan tartışma sonucu, sevgilisi olan Mermerci'yi saçlarından sürüklemiş, bu oyuncu arkadaş... Neler olup bittiğini, olayın o noktaya nasıl tırmandığını, ortamın promil şiddetini falan bilmiyoruz. Ama yanlarında bulunan bir başka oyuncunun, Rıza Kocaoğlu'nun; sevgilisini yerlerde sürükleyen arkadaşı Urgancıoğlu'na yumruğu yapıştırdığını söylüyor haber. Kimsenin kimseyi dövmesine 'oh olmuş' demem durup dururken. Ama bir adam, bir kadına bunca kaba kuvvet uygulamaya yelteniyorsa, temiz bir dayağı hak etmiş demektir. 'Öküz' potansiyeli taşıyan adamlarla takılan her kadına, Rıza (Kocaoğlu) gibi bir arkadaş diliyorum... Elleri dert görmesin.

Hope Tweet Hope:
Yurtdışındaki mağazaların 'çıplak gel, giy götür' temalı kampanyalarından Vatan'ın, Milliyet'in, Posta'nın yediği ekmeği o mağazalar yemedi. (@FerdiCarrefour)

<p>Otto Yayınlarından çıkan 'Nebevi Liderlik ve Hz. Muhammed'  kitabı 508 sayfadan oluşuyor. Hz. Pey

Yalçın Akdoğan'ın yeni kitabı: “Nebevi Liderlik ve Hz. Muhammed”

UNESCO'nun geçici listesindeki Yesemek'te 15 heykel gün yüzüne çıkarıldı

Cumhurbaşkanı Erdoğan Siirt'te toplu açılış törenine katıldı

Ürdün'ün Salt kentindeki müze dünyanın en küçük Kuran-ı Kerim'ine ev sahipliği yapıyor