• $16,3177
  • €17,5212
  • 969.349
  • 2448.7
25 Haziran 2011 Cumartesi

Doğumdan sonra hayat var mı?

Bildik sorgulamayı farklı bir açıdan kurgulayan etkileyici bir öykü var bugün mönüde: Hamile bir kadının karnında iki bebek konuşuyor ve biri diğerine soruyor: Sen doğumdan sonraki hayata inanıyor musun?
Bebek 1:
Tabii ki, doğumdan sonra bir hayat olduğunu herkes biliyor... Biz buradayız çünkü ileride (doğumdan sonra) olacaklara hazır olmalıyız, güçleniyoruz.
Bebek 2: Bunların hepsi saçmalık! Doğumdan sonra hayat falan yok..! Yani doğumdan sonraki hayatı düşünebiliyor musun? Nasıl bir hayat olabilir ki!?
Bebek 1: Her şeyi tam ayrıntılarıyla bilmiyorum. Ama orada ışık sevinç olacak. Mesela kendi ağzımızla yemek yiyebileceğiz.
Bebek 2: Bu çok komik! Bizim kendi göbek bağımız var, onun sayesinde besleniyoruz... Ve oradan hiç kimse geri gelmedi! Doğumdan sonra hayat bitiyor!
Bebek 1: Hayır! Ben doğumdan sonraki hayatın tam olarak nasıl olduğunu bilmiyorum... Ama şunu biliyorum ki, doğumdan sonra anneyi göreceğiz ve o bizimle ilgilenecek.
Bebek 2: Anneyi mi? Sen anneye mi inanıyorsun? Nerede o?
Bebek 1: O her yerde, bizim etrafımızda, onun sayesinde biz yaşıyoruz. Onsuz bir hiçiz!
Bebek 2: Tam bir saçmalık! Ben anne falan görmedim. Olsaydı görürdüm!
Bebek 1: Buna katılmıyorum. Çünkü etrafta sessizlik olduğunda onun şarkı söylediğini duyabiliriz... Ve bizi okşadığını hissedebiliriz. Ben inanıyorum ki bizim gerçek hayatımız doğumdan sonra başlayacak!
***
Bebek 2 doğumdan sonra neler düşünmüş olabilir dersiniz sayın okuyan? Anneye inanmış mıdır..? Pişman olmuş mudur dediklerinden sıcak anne göğsüne kavuştuğu an? Peki; ya bu ikizler şans eseri doğar doğmaz annesiz kalmışsa Bebek 2'nin anneye inanma olasılığı yüzde kaç olabilir? Ya da Bebek 1, anneye inancını sürdürme gücünü kendinde bulabilir mi o durumda? Dünyanın ve insanın halleriyle soruları tükenmez. Sevinçli hafta sonları cümleten.

İstanbul için Mix Mondial vakti
Şehir bugünlerde bir 'kokteyl' festivaline ev sahipliği yapıyor. Binboa Vodka'nın sponsorluğunda bu yıl ilki düzenlenen Mix Mondial etkinliği Cihangir, Galata, Tomtom Sokak ve Bağdat Caddesi mekanlarında sürüyor ve dünyanın tüm aromalarıyla renkleri, kokteyl bardaklarına doluyor. Çeşitli restoran ve kafeler, tadımlar ve sanatsal aktiviteler eşliğinde avantajlı fiyatlar ve özel paketlerle sunuyor alternatifleri. Aman aman bir kokteyl kültürüm olmadığı için pek ehemmiyet vermedim başta ben. Üstelik tatlı içeceklerle başım hoş olmadığından hiç de favorim sayılmaz bu konseptteki içecekler. Fakat iş hiç de benim bildiğim gibi değilmiş... Frenk üzümü, zencefil, fesleğen hatta yeşil biberli acayip cool karışımlar mevcut... Tutucu olmanın hiç sırası değil dolayısıyla. Damak zevkinizi uçuracak olağanüstü karışımlar keşfedebilirsiniz 30 Haziran'a kadar. Hazır kokteyle bürünmüşken ortam tam sırası. Maksat şehir kültürü  canlansın, gözler damaklar bayram etsin. Bu yazın favorisi kokteyller, sayın yeniliksever. Afiyetler olsun.

Home Tweet Home:
Bazı ilişkiler de insanlar gibi peltektir. Seni seviyorum değil 'Teni Seviyorum' denir..! Siz ilişkinizde peltek misiniz? (twitter.com/MertJacobs)

<p> </p>

TÜRKİYE'NİN BAŞARILARINDAN KİMLER RAHATSIZ?

Diş taşlarına karşı doğal çözüm! İşte mucize yöntem

Nesli tükenmek üzere! Komodo ejderinin yumurtadan çıkış anı böyle görüntülendi

Elini sokan yılanla hastaneye koştu