• $13,4396
  • €15,2417
  • 795.357
  • 2014.21
4 Eylül 2012 Salı

Çin yolcusu kalmasın!

Ünlü oyuncu Oktay Kaynarca, karısıyla tekne tatilinde fotoğraflandı diye magazincileri Başbakan'a şikayet etmiş. Hatta hızını alamayıp, haber alma özgürlüğünün kısıtlanması için yasa değişikliği talebinde bulunmuş. Kamusal alanlar ünlü hapishanesi miymiş de... Vay ünlüler alıp başını Çin'e mi gitsinmiş de, n'apsınmış? 'Hem dersini bilmez hem de şişman herkesten' diye şahane bir laf vardır hani. Kaynarca'nın egosu oluyor işte buradaki 'şişman'. Bu ne havaya girmektir arkadaş? Hem magazinin yaz kampı sayılan kıyılarda gez hem de fotoğrafın çekildi diye bunca trip yap. Ayıp yahu. Başbakan'ın her fırsatta medyaya atarlanmasından da nasıl gaza gelmişse artık, konuyu tutup götürdüğü mercii de Başbakan! Aklı sıra hem magazine tersolanacak hem Başbakan'a şirin görünecek Kaynarca. Stratejisini sevsinler. Bu kafayla Çin'e gitsin bence de, evet. Magazin basını da, kamuoyu da bir şey kaybetmez bu gidişten. Magazin dünyasının tutumunu eleştirdiğim birçok konu oldu/olur ama bu defa sonuna kadar magazincilerin yanındayım. Basını 'uşağı' gibi gören ünlü kafası sıktı artık. İşlerine gelince herkese mavi boncuk, işlerine gelmeyince 'Örtmeniiim şu magazincilere bişey söyle, saçımı çekiyooo!'. Magazinciler üç gün aramasın da görelim, ilgi yetmezliğinden ne hale geliyorlar...

Ayıp değil mi, AMK?
Ergen cozutması tadındaki üç harfli 'olay' spor gazetesi AMK, isim seçimini eleştiren yazı yazdı diye Uğur Vardan'a (Radikal) dava açmış. Haddini bilmezliğin, arsızlığın bini bir para ülkede, yemin ederim. Birileri çıkıp aşağılık bir küfrün güncel kısaltmasını gazeteye isim yapıp bütün bir camianın onurunu iki paralık edecek, kimse de kalkıp aklı başında bir eleştiri bile getiremeyecek, öyle mi? Tam hak ettikleri lisanda yazılmış bir karşılığa rastladım internet'te. Buyursunlar, şöyle diyor 'tv dedektifi': 'O kadar zeki, esprili, muzip adamlar ki, bir gazetecinin eleştirisine karşı mahkemeye gitmişler, kaldıramamışlar! Ben mahkeme başkanı olsam, bu ekibi sosyal sorumluluk projesi kapsamında NASA'ya gönderir, astronotların tuvaletini temizletirdim. Eller aya, siz b.o.k çukurunda (barışçıl oğlanlar kenti) istediğiniz bir mevkiye, canlarım. Tebrik eder, alınlarınızdan öperim. Dava açmak serbest bu arada.' (Yazının tamamını okuyabileceğiniz adres: tvdedektifi.wordpress.com)

Salı yemek, perşembe seks
İngiliz tüketici dergisi Which, hangi günün neye elverişli olduğu hakkında bir araştırma yapmış. Buna göre; hafta sonundan sonra restoranlara genellikle salı günleri taze gıda geldiği için dışarıda yemek için ideal gün salı. Seks hormonlarını yönlendiren 'kortizol' en yüksek seviyeye ulaştığı için seks için en uygun gün de perşembe (sabah!) imiş. İngiliz tüketici alışkanlıkları bünyeye ne kadar uyar bilemem tabii de söylemiş olayım. Bugün yemek günü, perşembeyi de aklınızda tutarsınız artık.

Hope Tweet Hope:
'Seni üzenleri bir sakız gibi çiğne, şişir, patlat! - Katy Perry' (@gafebesi)

<p>Elon Musk liderliğindeki uzay taşımacılığı şirketi SpaceX tarafından geliştirilen Starship roketl

SpaceX roketleri, Katy Perry'nin klibinde oynadı | TeknoZone #15

67 yıldır banyo yapmayan dünyanın en pis insanı! Doktorları hayrete düşürdü!

Boğa'nın gazabı! Herkes kaçarken o kamerasını açtı ve...

Dev timsahı kepçeyle durdurabildi! Yaklaşık bir ton ağırlığında