• $9,7534
  • €11,3801
  • 563.405
  • 1479.93
18 Aralık 2010 Cumartesi

Aşk ve the site

Bir ara her bir şeyin İslami'sini türetmek pek popülerdi demiş ve 'Başakşehir neyin 'İslami'si oluyor?' diye sormuş önceki gün Ahmet Hakan. Canlı Para'da sorulur mu bir gün bilemiyorum ama not ediverin cevabı bir kenara: Sex and the City.

Nuh Gönültaş'ın yazısından filizlendi biliyorsunuz hadise. Muhafazakar kesimin gizli 2. evliliklerinin adresinin Başakşehir olduğunu ve herkesin de bunu bildiğini ifade etmiş Nuh Bey yazıda. İlgiyle okudum ve bu trendi oluşturan ruhsal dinamikler karşısında şaşkınlığa düştüm. Nasıl bir etkileşimdir ki, gizli bir 'ikinci ev' açma tutkusu bir sürü adamı aynı sitenin 'gizli' sakini olmaya yöneltiyor. Birbirlerinden özeniyorlar zaar. Aldatmayan adam makara konusudur ya palazlanmış zampara ortamlarında. Adamdan sayılmak için başlıyor kimileri de garibim. Bir bakıyor ki mümkün, Mümkünlü'den bir ev de o tutuveriyor.
MÜMKÜNLÜ'DE HER ŞEY MÜMKÜN
Resmi ailelerinden/hayatlarından gasp ettikleri çalıntı zamanlarda gizli gizli ikinci evlerine varıp, gözlerden uzak gizli bir huzur yaşıyorlar desem... Diyemem çünkü eminim arada karşılaşmalar, selamlaşmalar, komşuluklar, dedikodular vs oluyordur. Günün ortası diyelim misal (ki gün ortası gizli ilişkilerin akşamı sayılır bir bakıma, fırsat o fırsattır); eli kolu full ikinci evine gidiyor X bir 'Mustafa'... Y bir 'Mehmet'in ikinci karısı ise 13. kat penceresinde tülün arkasından takip ediyor geleni gideni. Hele de Mehmet'i pek uğrayamıyorsa o günlerde yanına, vay adamın haline. O kadın olay çıkartmaz da kim çıkarır? 'Arkadaşın dünyayı taşıyor her gün ikinci eşine, sen evin yolunu unuttun nankör adam' diye şarlayıp birinci evi arasa haksız mı şimdi bu kadın?
ÇARESİZ 'GİZLİ'  EV KADINLARI
Site içi kabul günleri filan da oluyordur muhakkak. Bütün gün adam yolu gözleyecek hali yok kadıncağızların gizli gizli bir başlarına. Toplaşıp dertleşiyorlardır. O esnada perdeler, döşemeler, koltuk takımları, banyo-mutfak dekorasyonları, halı desenleri, karyola oymakları ince ince süzülüp kıyaslanmaz mı? Hem de nasıl. Kim nafakasının ne kadarını ikinci evine ayırıyor, kim cimrilik edip ucuza getiriyor şak diye ortaya çıkar. Bu gizli cemiyetten bir 'çaresiz ev kadınları' uyarlaması da taş atıp yorulmadan çıkar.
Bir de, bu gizli kapaklı işlerin en basiti bile bir ton yalan gerektirir değil mi? Beceriksiz adam işi değil bunlar. Kırk tilki dolaştıracak, kırkının kuyruğunu da birbirinden uzak tutacaksın. Üstelik bunu her gün her dakika yapacaksın. Sayılı parayı pay etmekten de helak olacaksın. Şakası yok. Hal böyleyken bu muhafazakar beylerin yalan söyleme trafiğinden sebep, tek ayak üstünde yaşamlarını sürdürüyor olmaları gerek. Vah vah. Ne zor hayatlar. İkiyüzlüsü çok olan ülkenin seksi de city'si bu kadar oluyor işte. The end.

Karısının soyadını aldı
Konya Torku Şekersporlu Samed Maviş, ailesi istemediği halde Esra Kartal'la evlenmiş. Aile bunun üzerine bir sürü eziyet etmiş yetmemiş, evlatlıktan reddetmekle tehdit etmiş. Samed ise geri adım atmadığı gibi, 'Beni istemeyeni ben de istemem' demiş, gitmiş karısının soyadını almış. O artık Samed Kartal. Ve diyor ki; 'Beni eşimden ancak ölüm ayırır'.
Allah ayırmasın Samed'cim. Umarım senin hikayen, çocuklarının bir 'birey' olduğunu bir türlü kabul edemeyen ve onların hayatına her türlü müdahalede bulunmayı en doğal hakları sayan tüm ailelere ders olur.

'Beni Mahsun'la değil Chaplin'le...'
İlk sinema filmini çeken Özcan Deniz, film daha görücüye çıkmadan konuşmaya başlamış. Mahsun Kırmızıgül'ün filmlerini seversiniz sevmezsiniz ayrı. Fakat sinema işine girdiğinden beri çıkıp da tek bir laf etmediğinin farkındasınızdır. Herkesler peşinde olduğu halde ağzını açıp da bir kelime olsun konuşmadı yıllardır. Bu tavrıyla da, kimselerin olamadığı kadar cool olduğunu ispatladı. Özcan Deniz'e hatırlatır, tavsiye ederim. Bırakınız film konuşsun.

<p class='MsoNormal'>Fatih'te arıza yapan İETT otobüsü, vatandaşlar tarafından  yaklaşık 300 metre i

İETT otobüsü arızalanınca 300 metre itildi

Galatasaray'ın Nef Stadı'ndaki taraftara açık antrenmanından fotoğraflar

Nesli tehlike altındaki şah kartal, Ankara'da tüfekle vuruldu

Tavşanlı Höyük'te bölgenin 'endüstrileşmiş ticaret merkezi' olduğuna dair bulgulara ulaşıldı