• $7,3076
  • €8,7771
  • 403.228
  • 1535.76
21 Ocak 2012 Cumartesi

Adam idare etme sanatı

Mehmet Ali Birand'ın Başbakan Erdoğan'la yaptığı görüşmenin izlenimlerini bir solukta okudum. Her anı ayrı 'insani' olan görüşmeden çıkan, 'Eve geç geldiğimde Emine Hanım kızıyor' itirafının ise hastası oldum! Budur işte: Kocası Başbakan bile olsa, kadın 'kadın'dır... Ah nasıl isterdim Emine Erdoğan'la kadın-erkek ilişkilerini konuşmayı! Eminim ondan öğrenecek çok şey var. Hiç de abartmıyorum. Söz meclisten dışarı: 'Eşeği' zamanında kendi isteğiyle kaybetmiş, şimdilerde ise bulup da sevinmeye çabalayan bir acayip nüfusuz, biz 'şimdiki zaman kadınları'...

GDK: GENETİĞİ DEĞİŞTİRİLMİŞ KADINLAR
Biziz onlar... Erkeğin bütün rollerine soyunduk. İş, aş kovalamaya alıştık. İstersek pantolon, boxer giyeriz. Saçımızı kısa keseriz. Yemeği dışarıda yer, eve istediğimiz saat döneriz. Kendi kazandığımız parayı harcar, canımızın istediğiyle, canımızın istediği türlü takılırız. Şansımız yaver gittiğince gücün, iktidarın tadını çıkarırız. 'Bu dünya yetmez' şarkısına vurgunuz. Hep daha fazlasını isteriz. Şahaneyiz! Hatta süper de, arada bir şeyi atladık biz: Doğanın tayin ettiği gibi olmayı! Bugünkü ilişkilerde bizi en çok yoran da bu aslında. Annelerimiz gibi kadınlar değiliz çünkü biz artık. İlişkilerimiz kolay kolay yürümüyor. Çünkü bir erkeğe 'verebileceklerimiz' çok şaibeli esasen: Aşk, evlilik, çocuk... Alayını istiyoruz! Fakat 'fedakarlık' bize göre değil... Susup sineye çekmek bize göre hiç değil... Şükredip oturmak desen öyle... Adam pohpohlamayı bilmeyiz. Görmezden gelmeyi, alttan almayı öldür Allah beceremeyiz. Evi çekip çevirmek, ha deyince masaya üç çeşit yemek dizmek, yanı sıra çocuk büyütüp, üstüne de adama sahip çıkmak... Ha? Ne? Efendim?! Yabancı bir dilde konuşuyorum gibi geldi bana bile bir an. O kadar uzağız işte artık meseleye!

Kasaba sandı da n'oldu?
İncilerimiz mi döküldü? Kompleks zehirlenmesinden dibi boylayacağız günün birinde maazallah. Cidden anlayamıyorum ben bu galeyancı ruh halini ve yersiz duygu sellerini. Megan Fox'ta yaşıyoruz işte son örneğini... 'İstanbul'u kasaba sanıyordum, çok şaşırdım!' demiş kız röportajda; vay sen misin İstanbul'umuzu 'kasaba' sanan diye... 'Kasaba senin ebendir şıllık!' triplerine giriverdi ahali kaşla göz arasında! Sanırsınız kadın tavuğumuza kışt dedi. Bilmek zorunda mı, İstanbul'un nasıl büyüleyici ve eşsiz bir şehir olduğunu... Ve de dünyanın gözbebeği olduğunu... Yok efendim okusaymış, öğrenseymiş gelmeden. Oldu. Kim biliyor ki Megan Fox'un ajandasının trafiğini? İstanbul'dan bir iş alıp çekime geldi altı üstü. Ha dünyanın herhangi bir yeri, ha İstanbul onun için. Çekimini yapıp evine dönecekti. Ne bilsin kız, Golden Globe'da 30 saniyelik korsan gösteri benzeri konuşma yapan bir oyuncunun bile 'kahraman' ilan edildiği 'duygusal' bir ülkeye geldiğini. Bilmemek değil öğrenmemek ayıptı hani? Öğrendi işte İstanbul'un 'İstanbul' olduğunu. Kocasıyla gelip, gezmek de istiyormuş bir dahakine. Eminim bütün celebrity ahbaplarına da İstanbul'un reklamını yapacak döndüğünde. Daha ne? Sevinecek yerde toplu histeriye kapılmak çok saçma.

Bu akşam SKY Türk'teyim
Sevgili Nilgün Belgün ve Ali Saydam üstadın, SKY Türk'te icra ettikleri, 'Bildiğiniz Gibi' adlı programın konuklarından biri de benim bu akşam. Diğer konuklar ise; ritim ustası, gezgin programcı Ayhan Sicimoğlu ve arp sanatçısı Şirin Pancaroğlu. Yapacak daha iyi bir işiniz yoksa izlemenizi ısrarla öneriyorum. 21.10 itibarıyla, iyi seyirler dilerim.

Home Trip Home: 140 karakterlik nevrotik alem twitter'da triplerden trip beğenebilirsiniz, sayın Home Tweet Home müşterisi. Ama 'yok ben üşeniyorum, sen hazır ayaktasın bana da getir' derseniz de, bonus niyetine buyurunuz üç trip birden size:
- Megan Fox Kimmiş yaa, kurban olsun bizim Türk kızlarına! Bizim kızların bakışı yeter! Gülüşü duruşu yeter! Kaprisi yeter! Megan Go home! (Mikikolog)
- Gerizekalı mısın Megan Fox? İstanbul'u kasaba zannediyormuş... (SimayaLpanLi)
- Megan Fox 'İstanbul'u kasaba sanıyomuş, biz de onu araba sanıyorduk' esprisini yapan 5000. kişi olarak şirketimizden bir at kafası kazandınız. (ustasplinter)

<p>Dünyaca ünlü bir markanın eski modeli Adriana Lima ve saltbea hareketi ile popüler olan Nusret Gö

Haftanın Magazin Başlıkları... Fahriye Evcen, Kuruluş Osman'da

Çorum'da 7 bin 291 litre sahte içki ele geçirildi

İstanbul'da yüzde 50 kapasiteyle kafe ve restoranlar ilk müşterilerini aldı

Yeni normalleşme süreciyle okullarda yüz yüze eğitim başlandı! İşte ilk kareler