• $8,2364
  • €10,0327
  • 484.788
  • 1441.33
20 Mayıs 2018 Pazar

Yakıştı mı sana Muharrem Bey?

Tamam Amerikalılar seni aradı kabul önemli birisin.

O yüzden seni muhatap alıyorlar. Dış politikadaki eksen tercihini “ABD ile yola devam” netliğinde ortaya koyunca rahatlamışlardı. Ama bir gün sonra “Fetullah Gülen’i iade etmezlerse İncirlik’teki ABD askerlerini memleketlerine gönderirim” dedin ve paniğe kapıldılar.

***

Korktular senden. Telefona sarıldılar.”Aman Muharrem Bey yapma, etme” dediler. Sinirlerin yatışsın diye Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nden bile sakladıkları çok özel bilgileri seninle paylaştılar. İhanet şebekesi FETÖ’nün alçak elebaşı Fetullah Gülen’i neden pamuklara sarıp sarmaladıklarını sadece sana söylediler. “Türkiye usulüne uygun iade talebi yapmadı o yüzden vermiyoruz” dediler. Sen de büyük bir sorumluluk duygusuyla bu özel görüşmeni kamuoyuna yansıttın.

***

Şimdi herkes sana “Kim bu Amerikalılar ve neden seni arıyorlar” diye soruyor. Cevap vermiyorsun.Verme. Orasında değilim. Benim kafama takılan başka bir şey var Muharrem Bey... Bu Amerikalılar seni aradığında Filistin’deki katliamın acısı yüreğinde hala taze değil miydi? Filistin’de onlarca masum sivilin ABD’nin himayesinde terörist İsrail tarafından katledildiğini görmemiş miydin? Diyelim ki; böyle bir derdin yok, peki milletin hissiyatından da mı habersizdin?

***

Seni arayan Amerikalıların dediklerine inanmak yerine onlara “Başkanınız Trump’ın Kudüs provokasyonu ile Ortadoğu’daki ateşe benzin döktünüz. Hakkı, hukuku, adaleti hiçe saydınız. Siyonist İsrail’in katliamlarına ortaksınız. Bu tavrınız devam ettiği müddetçe hiçbir sözünüzün kıymeti yok. Biz 15 Temmuz’da FETÖ’nün darbe ve işgal girişimine maruz kaldık. Meclisimiz bombalandı. Siviller katledildi. Bu alçaklığı yaptığı gün gibi ortada olan FETÖ’yü koruyup kolladığınızı görmeyecek kadar salak değiliz. Biz milli meselelerde muhalefet iktidar ayrımı olmaksızın omuz omuza mücadele ederiz. Burası Türkiye. Madem beni aradın bunları da dinleyeceksin. Şimdi git ipin yuların kimin elindeyse ona bu dediklerimi anlat. Bir daha da aklımızla alay etmeye kalkma” deseydin ya Muharrem Bey...

***

Yapamadın. Kim olduğunu bile açıklayamadığın bir Amerikalının dedikodusunu hakikatmiş gibi ortaya atıp kenara çekildin. Yaşar Usta “Beyim sana iki çift lafım var” diyordu ya... Bak bu sorular da milletin vicdanından sana yöneliyor: “Koskoca Cumhurbaşkanı adayısın. Türkiye’nin lideri olmak istiyorsun. Soran olursa Atatürk’ün ‘Tam bağımsız Türkiye’ idealine inanıyorsun. Kendini “baştan ayağa cesaret’ diye tanımlıyorsun. Ama vicdanlar Filistin için kavrulurken milletin hissiyatına tercüman olup o hadsiz Amerikalının ağzının payını veremiyorsun.Yakıştı mı sana Muharrem Bey?”

<h3><strong>Haftanın magazin başlıklarını Akşam Gazetesi Magazin Müdürü Barış Kocaoğlu ve Eda Cabul

Kerem Bursin kafelere gidenlere 'salak' dedi, Maldivler'e gitti!

Türkiye'nin ilk silahlı insansız deniz aracı, füze atışlarına hazır

İzmir'de denizin yüzeyini 'deniz marulu' kapladı

Halk pazarları Covid-19 tedbirleriyle açıldı