• $8,4705
  • €10,2921
  • 501.151
  • 1441.33
13 Mayıs 2018 Pazar

#TAMAMYenilenBıraksın

Her seçim öncesi duymazdan gelirlerdi. Duymamış gibi yaparlardı. Mırın kırın ederler, “tam yol tornistan” şiarıyla sıvışıp ortadan kaybolurlardı. İlk defa bu seçimde tam kadro oltaya geldiler. Oltanın ucundaki “TAMAM” yemdi. Yediler. Niye mi?

???

“Seçimde Ak Parti birinci çıkmazsa bırakırım peki siz de bırakabilir misiniz” diyerek rakiplerine meydan okumak Cumhurbaşkanı Sn. Erdoğan’ın klasiğidir.Sn. Erdoğan, bunu her seçim öncesi yapar, muhalefet liderleri de bu meydan okumayı duymazdan gelirlerdi. Silik, sönük, iddiasız tavırlarla konuyu geçiştirmeye çalışırlardı. Gördüğüm kadarıyla Sn.Erdoğan bu kez cümleyi yarım söyleyip muhalefete “gel gel” yaptı. “Şayet bir gün milletimiz tamam derse biz o zaman kenara çekiliriz” dedi ama her seçim öncesinde yaptığı gibi bu kez muhalefete “siz de aynısını yapabilir misiniz” diye sormadı. Sorsaydı “TAMAM” demezler hep yaptıkları gibi “AMAN AMAN” nidalarıyla tabana kuvvet kaçarlardı.

???

Ama geçmiş olsun. Artık kaçamazlar. Bir kez “TAMAM” dediler ve bu iddialarına “DEVAM” etmek zorundalar. Çünkü Sn. Erdoğan’ın seçimde yenilen yani “partisi ya da kendisi birinci olamayan aday bıraksın” çağrısına farkına varmadan “TAMAM” dediler.

???

Kılıçdaroğlu, İnce, Akşener, Karamollaoğlu ve Demirtaş’ın önünde şimdi iki yol var. Ya “Biz buna sadece Sn. Erdoğan için geçerliyse “TAMAM” dedik yoksa biz neyiz ki; böyle bir iddiada bulunalım. Burada kendi çapımızda muhalefetçilik oynuyoruz. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da yenilsek bile “DEVAM” ederiz. Biz o kadar delikanlı değiliz” filan demeliler. Ya da bir kez olsun üzerlerindeki ezikliği atıp “ Sn. Erdoğan’ın taşıdığı yürek ise bizdeki de peynirli börek değil. Milletimiz “TAMAM” derse biz de bırakırız” diye gürleyip cesaret göstermeliler. Ortalığı bu kadar velveleye verdiler madem, kusura bakmasınlar bu işin ortası yok.

???

Küçük bir samimiyet testi yapalım mı?

Mesela, cesaret timsali muhalefet adaylarına soralım.

Pek muhterem hesap uzmanı Kılıçdaroğlu, baştan ayağa cesaret Muharrem İnce, İP’in başı Akşener ve şehit eşine gürleme cesaretini gösterebilen Karamollaoğlu...

#TAMAMYenilenBıraksın desek... Bu çağrının altına hangisini yazabilirsiniz?

“TAMAM” mı yoksa “DEVAM” mı?

<p>Libya açıklarında batmak üzere olan şişme bottaki 97 düzensiz göçmen, bölgedeki Deniz Kuvvetleri

MSB duyurdu: Mehmetçiğin dikkati faciayı önledi

Milli Eğitim Bakanı Selçuk, emekli öğretmenlerle çevrim içi bayramlaştı

İşgalci İsrail, içlerinde hamile bir kadınında bulunduğu ailenin tüm fertlerini öldürdü

Mehmetçiğin dikkati Doğu Akdeniz'de faciayı önledi