• $8,1569
  • €9,7074
  • 452.887
  • 1359.18
13 Haziran 2018 Çarşamba

Muhalefeti terör destekçiliğinden kurtarmalıyız

Teröre karşı çıkmak seçim yasaklarına girmiyor. Anladık, muhalefet HDP-PKK çevrelerine sempatik görünme derdinde. Peki, teröre karşı olduğu bilinen sivil toplum kuruluşları, sendikalar, meslek odaları, dernek ve platformların sessizliğini Ramazan rehavetine mi bağlayalım? Hem terör örgütü PKK’nın kökünü kurutmak kimi, niye rahatsız etsin? Devletin bekası, milletin huzur ve güvenliği, çocuklarımıza terör tehlikesinden arınmış bir Türkiye bırakma ideali ortak duygumuz değil mi?

Afrin’e yönelik “Zeytin Dalı Harekatı” sürerken milletimizin nasıl tek yürek olup attığına şahitlik ettik. Bir ve bütün olduğumuzu hissettik. Şimdi gündemde seçim var diye bu duyarlılığımızı gizlemek zorunda değiliz. Tankın üzerindeki Mehmetçik “Hedef neresi” sorusuna “Kızılelma” yanıtını verdiğinde hangi partiye yakın olursak olalım hep birlikte aynı heyecanı yaşamadık mı? Mehmetçik milletinin duasını, gür sesini bugün duymayacaksa ne zaman duyacak?

Muhalefetin seçim beyannamelerinde terörle mücadeleye dair tek satır yok. FETÖ ve PKK’yı rahatsız etmemek için kılı kırk yarmışlar. İyi de muhalefet PKK ve FETÖ’yü sevindirecek diye millet teröre sempati beslemek zorunda mı? Muhalefet “Kandil harekatı iktidarın seçim kazanma taktiği” diyor. Yalan... Harekat 1 Ocak 2018 tarihinde başladı. Yani gündemde seçim yoktu. Muharrem İnce, Meral Akşener ve Temel Karamollaoğlu koro halinde HDP-PKK cenahına gülücükler dağıtmaya başlamadan önce Kandil Harekatı devam ediyordu.

Bu gerçeği bile bile, Selahattin Demirtaş güzellemeleri yapmaktan gocunmadılar.

Şehadete yürüyen Mehmetçiğe destek vermeyi değil, PKK ile flört etmeyi seçtiler.

Kimse onlara PKK’ya karşı harekat devam ederken “terör güzellemeleri yapın” demedi. Pekâlâ çıkıp PKK’nın değil milletin ve Mehmetçiğin yanında saf tutabilirlerdi. Kimse de onları samimiyetsizlikle suçlamazdı. Ama küçük siyasi hesaplarla oy devşirme yolunu tercih ettiler. Şimdi bu tercihleriyle baş başa kalmış olmanın sıkıntısını yaşıyorlar.

Evet, Muharrem İnce, Meral Akşener ve Temel Karamollaoğlu terör meselesinde sınıfta kalmışlardır. Ama buna rağmen “Terör destekçisi” görüntüsünden kurtulmaları için hâlâ fırsat vardır. Toplumun tüm kesimlerinin terör karşısında net ve amasız tutum sergilemesi sadece Mehmetçiğe moral olması yönüyle değil bu açıdan da çok önemlidir. Milletin kararlılığı karşısında muhalefet hatasında ısrar edemez. En fazla ses vermesi gerekenler ise CHP, İP ve SP içinde teröre karşı devletinin ve milletinin yanında olanlardır. Hatadan dönmek için en uygun zaman şu andır ve artık çok geç değildir.

<p>Peki, kod 29 olarak bilinen fedih kodunun kaldırılması ne  anlam ifade ediyor? Çalışma hayatından

Kod 29'un kaldırılması ne anlam ifade ediyor?

Uygarlık tarihine ışık tutan 12 bin yıllık kazı başlıyor

Zeugma Antik Kenti'nden etkilenerek başladığı şimdi vazgeçilmezi oldu

Belediye ekiplerinin Nemrut Krater Gölü'nde zorlu kar mücadelesi