• $8,2489
  • €10,0509
  • 486.029
  • 1441.33
09 Mayıs 2018 Çarşamba

CHP’deki 'ince' çatlağı niye sıvadım?

Kılıçdaroğlu’nun 6 milyondan fazla takipçisi olan twitter hesabında CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’den hiç söz etmemiş olması dikkatimi çekmişti. Muharrem İnce, Yalova mitinginde Kılıçdaroğlu’nu yok sayarak CHP Genel Başkanı edasıyla “Tüm CHP üyelerine talimat veriyorum” deyince dikkatim daha da arttı. 24 TV’de Ersoy Dede’nin sunduğu seçim özel yayınında bana ilginç gelen bu durumu seslendirdim. CHP testisinde “ince” bir çatlak mı vardı? Acaba Kılıçdaroğlu ile İnce arasında su yüzüne çıkmayan örtülü bir savaş mı yaşanıyordu?

???

Bu soruya yanıt ararken Muharrem İnce’nin televizyon kanallarına veryansın eden açıklamasını gördüm. Ben de bu kez “Muharrem Bey, genel başkanınız Kılıçdaroğlu 6 milyondan fazla takipçisi olan twitter hesabında sizden hiç söz etmiyor. Yalova mitinginizi görmedi, göstermedi, hiçbir açıklamanızı paylaşmadı. Televizyon kanallarından önce Kılıçdaroğlu’nun desteğini almayı deneseniz... CHP’nin kurumsal twitter hesabı da sizin mesajlarınızı paylaşmıyor. Sn. Kılıçdaroğlu’nun ve CHP’nin bu tavrına karşı sizin adınıza benden başka mücadele eden yok farkında mısınız? Yalova’da tüm CHP’lilere “talimat veriyorum Akşener, Karamollaoğlu ve Perinçek için imza atın” dediniz. Parti meclisiniz bu süreçte CHP’ye liderlik etme yetkisini size devretmiş olmalı ki; “talimat” verebiliyorsunuz. Yanlış mı anlıyoruz, böyle bir durum yok mu?” diye sordum. Bu paylaşımım sosyal medyada yoğun ilgi gördü. TV haberlerine konu oldu. İnternet haber siteleri meseleyi manşetlerine taşıdı.

???

CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı olarak ilan edildiği günden itibaren Muharrem İnce’ye Kılıçdaroğlu’nun uyguladığı sansür tüm bu eleştirilere rağmen devam edebilir miydi? Kemal Bey “CHP’nin adayı olarak ilan ettiği” Muharrem İnce’ye daha ne kadar yok muamelesi yapabilirdi. Parti asansöründe Muharrem İnce’nin hiç muamelesi görmesi belki de bardağı taşırdı. CHP grup toplantısında Kılıçdaroğlu, Muharrem İnce’nin kendi adayları olduğunu hatırladı. CHP’nin kurumsal twitter hesabı miting programlarını duyurmaya başladı.

???

Eğer Kılıçdaroğlu “ CHP, Muharrem İnce’den daha fazla oy alsın, sonsuza kadar parti bana kalsın” gibi bir hesap yaptıysa, geçmiş olsun. Bu saatten sonra, ucunda partiyi kaptırmak dahi olsa Muharrem İnce’yi desteklemek zorunda. Akşener’in İP’ine, geniş mutabakat hayallerinin sapına tutunmak Kemal Bey’i içine düştüğü sıkıntılı durumdan kurtaramadı.

???

Benim vicdanım rahat. Bir yandan partisi ve genel başkanı tarafından yok sayılan Muharrem İnce’nin hakkını hukukunu savundum. Diğer yandan “CHP üyelerine talimat veriyorum” diyen Muharrem İnce’ye karşı Kılıçdaroğlu’nun genel başkanlık onurunu korumaya çalıştım. “İyi güzel de bu iş sana mı kaldı” diye soranlar var. Haklı bir soru. CHP’deki “ince” çatlağı sıvayıp su sızmasın diye uğraşacak halim yok, maksat Kılıçdaroğlu’nun sinirleri yatışsın, Muharrem Bey’in “ayağı alışsın...”

<p>Irak kuzeyindeki Gara bölgesinde tespit edilen 8 PKK'lı terörist, Hava Kuvvetleri tarafından etki

MSB: 8 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildi

Demirspor, Süper Lig'e çıktı; Adanalılar çıldırdı!

Filistinli gençler, İsrail'in saldırılarını balonlarla protesto etti

Hobi diye başladı! Şimdi tanesini 2 bin liradan satıyor