• $8,2719
  • €10,0775
  • 487.499
  • 1460.9
07 Mart 2011 Pazartesi

Kim bunlar?

Serdar Akinan
Serdar Akinan
YAZARIN SAYFASI

Ahmet Şık ve Nedim Şener'in tutuklanma ihtimaline karşı çevremdeki hemen herkes 'Gözdağı vermek için aldılar... Akıl var mantık var tutuklanırlar mı hiç?'' şeklinde kendinden emin bir ifadeyle konuşuyordu.
Tutuklandılar. Ben şaşırmadım...
Şaşırmama nedenim tutuklanan iki gazetecinin son iki cümlesinde saklıdır.
Nedim Şener neden kapıdan çıkarken 'Hrant için, adalet için...'' diye bağırdı... 'Ergenekon terör örgütü'' şüphelisi bir gazeteci neden Hrant için slogan atar?
Neden Ahmet Şık, 'Dokunan yanar'' dedi...
Kime dokunan? Neye dokunan?
Başbakan'a mı? AKP'ye mi? Yoksa emniyet istihbarattaki, yargıdaki ve medyadaki gizli yapılanmaya mı?
Şimdi size basit sorular soracağım.
Türkiye'de dilediği herkesi dinleyebilen, kaydeden ve ihtiyaç olduğunda bunları medyada dolaşıma sokup kamuoyunu etkileyen bir mekanizma var mı?
Esas itibarıyla bir itibarsızlaştırma operasyonu olan bu süreç emniyet, yargı ve medyadaki yapılanması aracılığıyla mı işliyor?
Bu kişiler emniyet içinde mi?
Bu kişiler savcılar arasında mı?
Bu kişiler medyada mı?
Bu adamlar Başbakan Erdoğan'ı dinlemiş ve kaydetmiş olabilir mi?
Başbakan bu yapıdan haberdar mıdır?
Peki asıl can alıcı soru: Hal buysa bu iki gazetecinin akla, vicdana ve hukuka aykırı tutuklanması Başbakan Erdoğan'ın direktifiyle olabilir mi?
Başbakan Erdoğan bu tutuklamalarla bir büyük siyasi rant mı elde eder yoksa bu tablo aleyhinde mi kullanılır?
Başbakan Erdoğan icranın başı olması nedeniyle bu skandaldan ötürü, içeride ve dışarıda,  bir numaralı sorumlu ilan edilip yıpratılır mı?
Başbakan Erdoğan bu gözaltılarla ilgili Adalet Bakanı'nı çağırıp, 'Artık kantarın topuzu kaçtı. İki müfettiş yollayın gereğini yapsın... Kamu vicdanı rahatlasın'' diyebilir mi?
Bu talimatı ver(e)memesinin yegane sebebi bu şahısların elinde kendisi veya çevresiyle ilgili bazı dinleme kayıtlarının olduğunu düşünmesi olabilir mi?
Şu anda tüm oklar tek bir hedefi gösteriyor... Hemen herkes Ahmet Şık ve Nedim Şener'e karşı fütursuzca yapılan hukuksuzluğu bizzat Başbakan'a ciro ediyor. Bu zekamıza hakarettir.
Daha önce bir kez yazdım. Şimdi bir kez daha açıkça yazıyorum...
Başbakan Erdoğan 'milli'' gelenekten gelmektedir. Tüm siyasetçiler gibi popülist ve pragmatiktir... Onca hatasına rağmen millidir...
O gelenekten gelmeyen kudretli ve yalnız tek bir kişi vardır... Bakmayın siz onun timsah gözyaşlarına... Bu, elbette ayrı bir fasıl.
Artık şurası çok açık... Hrant Dink'in gerçek katillerini Ahmet ve Nedim biliyordu... O katiller, bu operasyonla onları susturmak, konuşacaklara da gözdağı vermek istediler.
'Bu ülkede bizim hukukumuz geçer...'' dediler. Anlaşılan o ki karanlıkta kalmak için her şeyi göze almışlar. Eyvallah buyurun... Bu millet de sizinle hesaplaşmayı göze aldı.
Yalnız son olarak şunu söyleyeyim... Son hamleniz vahim bir hataydı... Cinsiniz ya... Hedef saptırmak için hedefe Başbakan Erdoğan'ı koyuyorsunuz.
Göreceksiniz içine saklandığınız cemaat sizi korumayacak. O cemaat ki dadaş kültüründen gelir. Hakk'a ve halka hizmettir şiarı... Hakk'a ve halka hizmet, İslam'ın açık düşmanları istedi diye bu vatan evlatlarının kafasına kurşun sıktırarak olmaz ey Simonlar... Unutmayın, O Müntekim'dir.

<p>41. haftanın son durumunu Akşam Gazetesi Spor Editörü Şafak Gözmen, AKŞAM TV'ye değerlendirdi.</p

Fenerbahçe – Sivasspor Maç Önü

Süper Lig'in yeni takımı GZT Giresunspor, coşkuyla karşılandı

Galatasaray, Yukatel Denizlispor maçı için şehre geldi

Deniz salyasından gübre, tarım ilacı ve temizlik malzemesi yapacaklar