• $7,3711
  • €8,9682
  • 443.108
  • 1551.57
02 Mayıs 2011 Pazartesi

İki şampiyon

Haftalardır söylüyorum... Ligin ikincisi henüz belli olmadığı için daha da rahat söylüyorum... Kim ikinci olursa olsun, benim iki şampiyonum var...
Fenerbahçe ve Trabzonspor... Hangisi şampiyon, hangisi ikinci olursa olsun fark etmez. Zirve yarışını böyle inatla sürdüren, son yıllarda rastlanmayacak bir şampiyonluk yarışının başrolünü yüklenen iki takımın ikincisi olmaz. Olsa olsa iki şampiyonu olur.
Bir Fenerbahçe, bir Trabzonspor derken adeta 'şaşı' olduk... Fenerbahçe golle başladı rahatladı. Trabzonspor yirmili dakikalarda Dany'nin kırmızısı ve penaltı ile soluklandı...
Fenerbahçe ilk 15 dakikadan sonra orta alanı ve oyunu sanki Belediye'ye teslim etti. Ama B.Belediye'nin dişe-kemiğe dokunan bir atağı olmadı... Fenerbahçe ilk dakikadan sonra, ilk yarının son dakikasında da bir gol bulunca, zaten aklı kupada olan Belediyespor karşısında sonucu sağlama aldı.
Trabzonspor, Gaziantepspor'un bir eksik kaldığı ve bir eksik oynadığı dakikaların hemen sonrasında arka arkaya bulduğu gollerle, ligin ikinci yarısında ilk kez bir farktan daha farklı bir galibiyete koşmaya başladı... Başrolde elbette gene Burak'tı.
Aslında iki takımın zirve yarışı kadar Alex ile Burak'ın gol krallığı yarışı da sürdü... Burak A.Aker'de, Alex Kadıköy'de boş durmadı.

ÇAKIR BİLE ZORLANDI
İki takımın da birbirlerinin hakem kararlarını 'Dedektif' gibi izlediğini unutmayalım... Fenerbahçe-B.Belediye maçında hakem adına öyle akıllarda kalacak bir şey yoktu... Trabzonspor-Gaziantepspor maçına gelince...
Elbette bu maçın kırmızısı ve penaltısı dikkati çekti. Dany'nin rakibi çekmesi var. Faul doğru. Son adamdan kırmızı kesin. Ama top içerde mi, dışarıda mı derseniz, dışarıda olduğu belli... Bir de, son adamdan Dany haklı olarak kırmızı kart görüyorsa, son adamdan Glowacki niye sarı kart görüyor... Neyse oluyor böyle pozisyonlar... Avrupa'da kusursuz maç yöneten Cüneyt Çakır bile Türkiye'de maç yönetirken zorlanıyorsa, kusuru hakemlerde aramak kadar kendimizde aramak da gerekmiyor mu?
Ne güzel... İki takım kesintisiz ve kayıpsız son durağa doğru koşuyor... Bakalım kimin nefesi ipi göğüslemeye yetecek... Gerçi başta da söyledim... Benim için birinci-ikinci fark etmiyor... Bu sezon benim iki şampiyonum var. Gerilenlere inat, keyfini çıkartıyorum.

<p>Iraklı yetkililer intihar saldırılarının art arda gerçekleştiğini ve saldırganların Tayaran Meyda

'Bağdat'taki saldırıda DEAŞ ihtimali güçlü'

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

İzmir'de depremin ardından acil yıkılan 71 binada inşaat çalışmaları başladı

Rusya'dan görenlerin aklını başından alan kareler