• $12,4779
  • €14,0837
  • 712.668
  • 1776.41
6 Temmuz 2013 Cumartesi

Federasyon dik durdu

Şunu söyleyeyim önce; yıllardır Türk futbolunda bir çelişki vardı. ‘Acaba futbolu TFF mi yönetiyor kulüpler mi diye!’ Son yıllarda TFF İstinye noteri havasına dönmüştü. Kararları tartışabilirsiniz ama ilk defa dik duran, tutarlı olan, kararlarını savunan bir TFF gördük. Bu olumlu görüşme. 
Çünkü kendini yönetemeyen, milyonlarca dolar borca giren, devletin kapısında af için her gün kapı çalan kulüpler kendini yönetemezken kendini nasıl yönetecek. Geçen yıl TFF’ye “Evet” diyorsunuz, federasyon “İyi düşündünüz mü?” diyor. “Batıyoruz” diyorlar sonra “Ya değiştirin ya değiştirirsiniz” diyorlar. Bu olacak iş mi! 
Avrupa’ya giden kulüplere yabancı serbest olsun, belki 4’ü tribünde olacak formsuz kalabilir ama G.Saray UEFA’yı alırken 3 yabancı ile oynamış. Birbirinden önemli yabancılar gelecekse ben buna dünden varım. Ama gerçekçi olalım. Milli Takımlar’ın hali ortada. Hepsi dökülüyor. Haritadan yerini bulamadığımız ülkeleri dürbünle yakalama şansımız yok. 
O bakımdan radikal kararlar şart. Ahbap çavuş ilişkileri ile Türk futbolu bu noktaya geldi. TFF bu kararlılığını devam ettirmeli. Bir de özeleştiri yapmalı federasyon. Hiçbir kademede hakkıyla göreve gelen antrenör yok. Nerede işsiz hoca varsa milli takıma hoca oluyor. 
Demirören’in dikkat çekici açıklaması var. “Disiplin ve Tahkim Kurulu’nun arkasındayız” dedi. UEFA’dan bir muhtıra gelirse demek ki arkasında duracaklar. 
Sonuç ya kulüpler kendilerini iyi yönetecekler, ya da TFF hata yapıyorsa yakasına yapışacaklar. Benim içim sızlıyor, ülke futbolu bundan daha kötü durumda olmamıştı.

<p class='MsoNormal'>Aykut  Enişte 2 filmiyle beyaz perdeye dönmeye hazırlanan Melis Babadağ, iki  s

Gişeci'de Aykut Enişte 2 sohbetleri... Bölüm 2: Melis Babadağ

Fenerbahçe'ye İzmir'de coşku seli

Galatasaray'a Malatya'da coşku seli

Hibe desteğiyle mantar tesisi kurdu! Şimdi siparişlere yetişemiyor