• $33,079
  • €36,2015
  • 2611.89
  • 11139.5
16 Temmuz 2019 Salı

Unutulan ihanet tekrarlanır

Türkiye’nin ikinci kurtuluş mücadelesi sürüyor. 15 Temmuz’da kaos planlarıyla işgal girişimini başaramayanlar, yeni arayışlar peşindedir. Ekonomiyle, siyasetle, sosyal projelerle, yeni askeri planlarla 15 Temmuz’un rövanşını almanın arayışındalar.

FETÖ davalarında en ağır cezaları alanların en ufak bir pişmanlık duymamalarının temel sebebi, bu arayışların sonuç alacaklarına olan inançlarıdır. Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) içinde hâlâ tam olarak temizlenmemiş artıklarının, elemanlarının korunması, deşifre olmaması en büyük arzularıdır.

Küresel efendilerinin Türkiye’yi sıkıştırmaları, içerde istikrarsızlık yaratmaları, sistem tartışmalarını derinleştirerek hükümeti işlemez hale getirmeleri, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ ı etkisizleştirme ve devirmenin yollarını devreye sokmaları en büyük beklentileri.

Aldıkları en ağır cezalardan böylece kurtulacaklarına olan umutları, pişmanlıklarının önündeki en önemli engeldir.

Ayrıca 15 Temmuz’u 3 yıldır karalamaya çalışanların varlığı, “kontrollü darbe” nitelemeleriyle FETÖ üyelerine verilen umut, tüm FETÖ unsurları için en önemli psikolojik destek durumundadır.

S-400 hava savunma sisteminin alınmasından dolayı ABD’nin ağır saldırılarda bulunması, Doğu Akdeniz’de Türkiye’nin yıpratılması, haklarından mahrum bırakılması, PKK/PYD-YPG -ABD ortaklığının sürmesi ve Türkiye’ye saldırılarının devam etmesi, ekonominin sarsılması, doların silah olarak kullanılması, halkın Cumhurbaşkanı Erdoğan’la bağının kopartılması, “diktatörlük” karalamasının sürdürülerek, dış destekle içerde yeni siyasi oluşumlar tezgahlanması böylece iç cephenin fitne fesatla bölünmesi, yeni bağımlılıkların yeşertilmesi tüm bunlar için deşifre olanlarının yerlerine yeni maşaların, yeni plastik suratların ayarlanması var olanlarının etkinliğinin artırılması, İstanbul seçiminden doğan umutlarının sürdürülmesi, erken seçime gidilerek, arzu ettiklerinin iktidar olması ve böylece küresel efendilerinin de desteğiyle cezalardan kurtulmaları, yeniden etkinlik kazanmaları en büyük beklentileri, umutları, kuyruğu dik tutmanın gerekçesi durumundadır.

Her şeyden önce hepimize düşen görev; 15 Temmuz direnişini ve dirilişini bilinç düzeyine kazıyarak, sürdürmektir. Kabul edilmelidir ki, 15 Temmuz saldırıları bitmemiştir. Başta TSK olmak üzere tüm kurumlarda FETÖ temizliği virüs titizliğiyle ayrımsız, soluksuz sürmelidir. Deniz Kuvvetleri Kurmay Başkanı Tümamiral Cihat Yaycı’nın geliştirdiği çok sayıda kriterlerden oluşan FETÖMETRE çalışması, tüm kurumlarda uygulanmalıdır. Hiç kimse hiç kimseyi kayırmaya kalkmamalıdır. Her kim ki buna eğilim gösterir bilmelidir ki, 15 Temmuz’un 250 şehidinin ve 2193 gazisinin şerefli elleri yakalarındadır.

TSK içinde bugüne değin gizlenmeyi başarabilmiş örgüt elemanları bir yandan FETÖMETRE sayesinde tespit edilmeye devam ederken, diğer yandan devam eden “ankesörlü hat” soruşturmalarıyla ki, Tekirdağ’da bir FETÖ mensubunun itiraflarıyla ortaya çıkmıştı, TSK içinde binlerce yeni örgüt üyeleri tespit edildi ve tespit edilmeye devam ediyor.

Unutulmamalıdır ki, 15 Temmuz gecesi darbeye katılanlardan çok daha fazlası katılmayıp geri planda bekleyenlerdir. Şimdi yapılan ve yapılacak olan onların titizlikle tespitidir.

15 Temmuz şehitlerimizi bir kez daha rahmetle anıyor, gazilerimize minnetlerimizi sunuyoruz… Unutmamalıyız ki, unutulan ihanet tekrarlanır… Ne ihaneti unutacağız ne de şehit ve gazilerimizi…

NOT: Bugün saat 14.30 İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi’nin Cevizlibağ -Topkapı Yerleşkesi’nde gerçekleşecek olan Genelkurmay İKK Daire Bşk. Tuğg. Zorlu Topaloğlu’nun vereceği “TSK’nın FETÖ ile Mücadelesi” konulu konferansa davetlisiniz…

<p>İstanbul Gayrettepe'de tadilatta olan gece kulübünde meydana gelen ve 29 kişinin yaşamını yitirme

Beşiktaş'ta 29 kişinin can verdiği yangının yeni görüntüleri ortaya çıktı

Üniversite tercihi yapacaklar dikkat! İşte en çok para kazandıran meslekler

Kıbrıs Barış Harekatı'nın az bilinen fotoğrafları! İlk kez göreceksiniz

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (18 Temmuz 2024)