• $31,0708
  • €33,679
  • 2032.57
  • 9374.2
9 Aralık 2023 Cumartesi

Soykırımın finansörü, Siyonizm'i de koruma altına aldı

İnsanlığı hedef alan İsrail saldırganlığı sürüyor. Tarihe soykırımcı, işgalciler olarak işlendiler.

Bu suç cezasız mı kalır? İnsanlığın, dünya düzensizliğini, insanlık adına düzene sokabilme başarısını sağlayabilmesiyle cevaplanacak bir soru. Hukukun küresel düzeyde sözünün geçeceği bir düzenin kurulmasıyla başarılabilecek bir hedef.

Cumhurbaşkanı Erdoğan; "Milosevic nasıl yargılandıysa, nasıl mahkum olduysa inanıyorum ki Netanyahu ve onun yardakçıları aynı şekilde yargılanacaktır, sonunda mahkum olacaklardır. Netanyahu ve destekçileri, "Bunlar terörün yardakçısı olarak teröristtir ve Lahey Adalet Divanı'nda kesinlikle yargılanacaklardır" dedi.

Bu insanlığın ortak arzusudur. Bu arzunun karşılanması için insanlığın geleceğine sahip çıkması gerekir.

Nitekim Cumhurbaşkanı Erdoğan, "İsrail'in zalimliğinin önüne geçemezsek dünyanın hiçbir yerinde hiç kimse kendini güvende hissedemez. Çünkü bir kere pandoranın kutusu açıldı" sözleriyle, insan yaşamını, masum insanları, bebekleri ve çocukları zalimlere karşı koruyamayan bir dünyanın düzenden söz edemeyeceğini de açıkça ortaya koymuştur.

Net olarak belirtilmelidir ki, uluslararası düzeyde insanlık tükenişe doğru hızla ilerliyor.

Mevcut sistem, sistem değil. Mevcut uluslararası sıfatı taşıyan kurumlar uluslararası değil. Tüm insanlığı kucaklayacak, adaletin koşulsuz ve ayrımsız yeryüzünün her yerinde hakim olması, insanlık düzeninin inşasıyla mümkündür. Ancak o zaman insanlık geleceğini kurtarabilir.

İsrail; soykırım suçunu işlemesi yetmemiş gibi, zorbalıkla, zulümle, işgallerle gasp ettiği topraklarda varlığını gerekçelendirdiği sapkın dini içerikleri de diri tutmaya çalışıyor.

Soykırımcı İsrail; Nil'den Fırat'a kadar uzanan toprakları, kendilerine vaat edilmiş topraklar olarak görmektedir. Bu hattın çevresini de parçalara ayrılmış ülkelere dönüştürebilme hevesindedir. Buna göre büyük İsrail şer hedefi sağlanmış olur. Soykırımcı İsrail'in bu şer hedefinin sapkın ideolojisi Siyonizm'dir. İsrail'in soykırımının finansörü ABD şimdi de Siyonizm'i koruma altına aldı. ABD, Temsilciler Meclisi'nin aldığı kararla, Siyonizm'i resmi olarak sahiplenmiştir.

ABD Temsilciler Meclisi, Siyonizm karşıtlığını antisemitizmle bir tutan kararı, 14'e karşı 311 oyla almış ve soykırımın finansörü sıfatına, şimdi de, soykırımcı sapkın ideolojisinin siyasi ve hukuki hamilik sıfatını da eklemiştir.

Buna göre; soykırım yapılanması da, gerekçesi de ABD eliyle meşrulaştırılmaya çalışılmıştır. Bu kararla ABD; Siyonizm karşıtlığını antisemitizm ile eşdeğer tutmuştur. ABD'de İsrail'in katliamlarına, vahşetine, soykırımına tepki göstermenin zorlaştırılması amaçlanmıştır.

Bu kararla ABD'de, Filistin'e özgürlük taleplerinin köreltilmesi, kitlesel tepkilerin kırılması hedeflenmiştir.

Bu arada Almanya'da soykırımı desteklemek konusunda büyük gayret içindedir.

Almanya'nın Saksonya-Anhalt eyaleti, vatandaşlığa başvuranlardan "İsrail'in var olma hakkını destekliyorum" şeklinde yazılı beyan istenmesine karar vermiştir.

Bu gelinen nokta, çılgınlık, cinnet halidir. İnsanlığa karşı suç işleyenlerin; demokrasi, insan hakları, fikir özgürlüğü gibi değerlerde ki sahtekarlığının en çarpıcı halidir.

Gelinen bu nokta; tarihin utanç sayfalarına yazılmak üzere soykırımcı, sömürgeci emperyalizmin yeni bir suç dosyasıdır.

İnsanlık onuru; bu zulmü, bu vahşeti yenmeli,

başaramazsa ömrünün tükeneceğini bilmelidir.

<p>Somali Cumhurbaşkanı Hasan Şeyh Mahmud'un Türkiye ile ülkesi arasındaki Savunma ve Ekonomik İşbir

İmzalar atıldı! Somali'de anlaşma sonrası kutlama töreni

70.000 TL'den başlıyor: Kapış kapış gidiyor! İkinci el otomobil alacaklar dikkat…

Yavruları için ölümü göze aldı! Piton yılanı ile komodo ejderi karşı karşıya gelirse

Çöp evde emekli öğretmenin cansız bedeni bulundu! Yaklaşık 10 gündür haber alınamıyordu