• $31,0708
  • €33,679
  • 2032.57
  • 9374.2
16 Aralık 2023 Cumartesi

İşgalci, Siyonist, soykırımcı İsrail'in sözcülüğüne soyunanlar

Filistin'deki soykırım sürüyor. Dünyanın tüm vicdanlıları bulundukları ülkelerde soykırıma karşı tepkilerini yükseltmeye devam ediyor. İnsanlık adına bu utancın sonlandırılması için dünyanın her köşesinden büyük tepkiler var.

Adeta dünya Filistin olmuş durumda.

Daha önce haritada Filistin'i gösteremeyecek olanlar, Filistin davasının ne olduğundan habersiz olanlar artık bu acı gerçeği biliyorlar. 75 yıllık zulmün ne olduğunu çok iyi anlamış durumdalar. İsrail'in; Filistinlilerin evlerini, topraklarını, geleceklerini çalan, bebek, çocuk, kadın demeden acımasızca katliamlar yapan zalim bir işgalci olduğunu artık çok iyi biliyorlar. Meselenin sadece Hamas'la açıklanamayacağı, Hamas'ın 75 yıllık zulmün doğal bir sonucu olduğu, İşgalci İsrail'in kara propagandasının neler olduğu, hakikate karşı yalanın nasıl etkin kılınmaya çalışıldığını artık kavramış durumdalar. Tüm bu gerçeklerle buluşabilmek ve gereğini yapabilmek için bazı şartlara ihtiyaç var.

Neler mi?

Her şeyden önce vicdanlı olmak, yüreği çoraklaşmamış olmak, zihni işgale uğramamış olmak, emperyalizme, Siyonizm'e karşı cesur olmak, korkmamak, siyasi ikbal uğruna insani değerleri ıskalamamak gerekir.

Yeryüzünde bu şartları sağlayan milyonlarca insan yaşanan kötülüğe karşı iyilerin isyanını başlatmış durumda. İçimizde de bu büyük dalgaya, küresel intifaya katılanların sayısı az değil. Ancak söz konusu biz olunca; Latin Amerika'dan Avustralya'ya, Amerika'dan Avrupa'ya, Afrika'dan Asya'ya hepsinin içindeki birçok ülkeye kadar bizim Filistin'e desteğimiz farklıdır. Zira biz emperyalizme karşı amansız mücadele vermiş, halen vermeye devam eden, vicdanlıların toprağı olan, mazluma her zaman sahip çıkmış bir büyük milletin fertleriyiz. Bizim her insanımız Filistin gerçeğini, Filistin davasını bilmesi ve ona göre vicdani, insani, duruşunu ortaya koyması, kir, pas tutmayan bu toprakların evladına yakışır biçimde safını belirlemesi gerekir. O saf, Filistin safıdır. O saf, boylarından büyük yürekleriyle korkuyu yenmiş olan Filistinli, Gazzeli çocukların safıdır. O saf, zalimlere, Siyonist, soykırımcı, sömürgeci emperyalizme ve onun uzantılarına karakollarına, kuklalarına karşı insanlık onurunun safıdır.

Bakınız içimizden birisi Filistin'de yaşananlar için neler söylemiş; "Hamas terör örgütünün başlattığı, Tayyip Erdoğan Hamas'ın bir terör örgütü kabul edilmemesini tamamen reddediyoruz ve son derece utanç verici, Türkiye açısından son derece utanç verici bir yaklaşım olarak değerlendiriyoruz. Hamas bir terör örgütüdür ve İsrail'de, Filistin'de çatışmaların olmadığı, durmuş olduğu bir süreçte bir gece yarısı sivillere yönelik roketli saldırılar bu süreci başlatmıştır."

Bu sözler, CHP'nin yeni genel başkanına aittir.

Bu sözler; Hamas'ın bir siyasi parti olduğunu, sadece Gazze'de değil, Batı Şeria'da da halkın gönlünde olduğunu, 2005'te yapılan yerel seçimde Batı Şeria'nın 5 şehrinin 4'ünü kazandığını, 2006'da yapılan genel seçimlerde de meclis çoğunluğunu kazandığı gerçeğini yok saymaktır.

Bu sözler; terör örgütü gerçeğini örtmek, Hamas'ın işgal altındaki kendi toprakları dışında bir tek eyleminin olmadığı hakikatine verecek cevabı olamayacakların sözüdür.

Bu sözler; Hamas, Filistin'dir hakikatine karşı bebek, çocuk katili Siyonist, işgalci İsrail'in sözcülüğüne soyunmaktır.

Bu sözler; işgalci Siyonist İsrail'in dillidir. Onun terminolojisi, onun hakikat dışı kara propagandasıdır.

Bu sözler; Siyonist- evanjelist soykırımcı, sömürgeci emperyalizmin terör karakolu İsrail'in yaptığı katliamları, soykırımı meşrulaştırma çabasıdır.

Bu sözler; bugüne değin 10 bini aşan bebek ve çocukların katillerini aklama gayretidir.

Bu sözler; 75 yıllık Siyonist İsrail'in zulmünü ve Filistin davasını yok saymaktır.

Bu sözler; ABD emperyalizmine ve terör saçan karakolu İsrail'e el sallamaktır.

Bu sözler; dünyada din, dil, ırk, mezhep farkı gözetmeden zulme karşı, soykırıma karşı ayağa kalkan milyonlarca vicdanlının yüreklerine saldırıdır.

Bu sözler; bebek, çocuk katili soykırımcı, işgalci, Siyonist İsrail ve arkasındaki emperyalist odakların insanlık tarihine işlenecek kara lekelerini, aklama dilidir.

<p>İsrail aylardır Mescid-i Aksa'ya girmek isteyen Filistinlilere kısıtlamalar uyguluyor. Filistinli

Mescid-i Aksa'ya Filistinliler akın etti

70.000 TL'den başlıyor: Kapış kapış gidiyor! İkinci el otomobil alacaklar dikkat…

Yavruları için ölümü göze aldı! Piton yılanı ile komodo ejderi karşı karşıya gelirse

Çöp evde emekli öğretmenin cansız bedeni bulundu! Yaklaşık 10 gündür haber alınamıyordu