• $31,3879
  • €34,0706
  • 2100.98
  • 9097.15
5 Aralık 2023 Salı

Gazze dersleri-2

Gazze'den çıkan dersleri sıralamaya devam ediyoruz. Siyonist soykırımcı emperyalizmin terör karakolu İsrail insanlık dışı saldırılarına devam ediyor. Ama Gazze direniyor, boyun eğmiyor, teslim olmuyor.

İnsanlık, tarihinde görmediği kadar alçakça vahşete tanık oluyor. Gazze insanlık haysiyetini koruyor. İnsanlığın tükenişinin durdurulması için insanlığı sınava tabi tutuyor. İnsan haysiyetinin, ahlakının, erdeminin değerini hatırlatıyor, insanlığın önüne dersler yığıyor.

Neler mi?

Sıralamaya devam edelim;

- İnsanlığın selamete kavuşması için varlığına musallat olan sömürgeci emperyalizmin kökünün kazanmasının esas olduğunu bildiriyor.

- Mevcut dünya düzensizliğinin adaleti katleden marazi içeriğiyle sürdürülemez olduğunu, yeni bir düzen inşasının kaçınılmazlığını ortaya koyuyor.

-Sömürgeci emperyalizmin kuklası rejimlerin, yönetimlerin işgallere karşı, sömürüye karşı teslimiyetinin kırılmasını zorunlu kılıyor.

- Normalleşme anlaşmaları, İbrahim anlaşmaları gibi Arap dünyasının kukla yönetimleriyle Filistin davasının öldürülmeye çalışıldığını ama Gazze direnişiyle başarılamadığını haykırıyor.

-Arap dünyasının halklarına Gazze'nin haysiyet direnişinin, vatan savunmasının değerini yansıtıyor. Bin defa ölmek yerine bir defa ölmeyi göze almalarını istiyor.

-Haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır inancını yitirmemeleri çağrısını yapıyor.

-İnsanlığın varlığına musallat olan sömürgeci emperyalizmin karşında insan olanların birleşmelerinin önemini saptıyor.

-Dünyanın dört bir köşesindeki yürekli insanların, çocukların katledilmesine, soykırıma karşı günlerdir sokaklara dökülmelerinin, ayağa kalkmalarının çok kıymetli olduğunu bildiriyor.

-Filistin'in 75 yıllık zulme uğramasının acı gerçeğiyle tanışmalarının insanlık adına umut verici olduğunu ortaya koyuyor.

-Filistin davasının ölmeyeceğini öldürülemeyeceğini bir kez daha ispatlamış oluyor.

- Rehinelere insanca muamele yapan Hamas'a karşı, yıllardır keyfi olarak insanlık dışı muamelelerle başta çocuk ve kadınları esir tutan İsrail'in zulümleri insanlıkla yüzleştiriliyor.

-Bu süreçte Hamas'ın serbest bıraktıklarının beyanları, yaklaşımları net olarak ortaya koyuyor ki; zulme, vahşete, barbarlığa, soykırıma karşı direncin, inancın, haklılığın, vatan savunmasının gücü; gönülleri, zihinleri fethediyor.

-Türkiye'nin iç cephesinde yıllardır gedikler açmaya çalışan, sömürgeci emperyalizmin piyonları, Gazze gerçeğinde de zihinleri bulandırmaya devam ediyor. Siyonizm'in sevicileri olarak, bebek-çocuk katillerini, soykırımcı terör devletini koruyup kollayıp, vatan savunması yapan Hamas'ı terör örgütü göstermenin şer çabasını sergiliyor.

-Filistin dışında yani vatanları dışında bir tek eylemi olmayan, üstelik seçimlere girip kazanan ve bu yüzden de önü kesilen Hamas'ı terör örgütü olarak göstermek, sömürgeci emperyalizmin mikrofonluğu gerçeğini kayda geçiyor.

-Son yıllardır sığınmacılar üzerinden tezgahlanan Arap düşmanlığının, Siyonist İsrail projesi olduğu da anlaşılıyor.

-Başkenti Kudüs olan coğrafi bütünlüğü sağlanan bağımsız Filistin devleti kurulana kadar Filistin davasının ölmeyeceği, öldürülemeyeceği tüm dünyaya ispatlanıyor.

<p>Çevresinde kaçak kazı yapılarak çukurların bırakıldığı 196 yıllık su bendinin uğradığı tahribat h

196 yıllık mirası böyle talan ettiler

BİM'de bu Salı neler var? BİM 5 Mart 2024 aktüel ürünler kataloğu

Tanzanya'da 3 Mart Dünya Yaban Hayatı Günü

Kriz sürüyor... Yasa dışı geçişler böyle görüntülendi