• $32,3607
  • €34,4602
  • 2438.65
  • 9814.19
17 Şubat 2024 Cumartesi

FETÖ mücadelesinde yılmaz savaşçı olmak

FETÖ ihanet şebekesine karşı mücadelede en ufak soğuma, en ufak esneme, en ufak gaflet durumunda bilinmelidir ki, mücadelede başa dönülür.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın dediği gibi; örgütün beli kırılmıştır, bataklığı kurutulmuştur ama sivrisineklerle mücadele kararlılıkla sürecektir, sürmelidir. Esasen unutulmamalıdır ki, mücadele ettiğimiz şer şebekesi sadece klasik bir terör örgütü değildir. Aynı zamanda istihbarat ve casusluk şebekesidir. Bu yüzden de kripto yeteneği gelişmiştir. Bununla birlikte fitne üretme ve uygulamaya sokma açısından da donanıma sahiptir. 15 Temmuz'dan sonra ivmelenen mücadelede stratejinin önemi büyüktür. PKK, DEAŞ terör örgütlerine karşı yapılan mücadeleden farklı titizliğin gösterilmesi esastır. Girdiği kabın şeklini alan FETÖ'ye karşı mücadelede virüsle mücadele titizliği esas olmalıdır. Virüs gibi FETÖ'de şer hedefi ülkenin bağışıklığını zayıflatmak ve giderek çökertmektir. Böylece de küresel efendilerinin şer ajandasının gereklerini yerine getirmektir.

Bu yüzdendir ki, FETÖ'ye karşı mücadele stratejik olmalı ve kurumsallaşmalıdır. FETÖ'ye karşı mücadelede Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kararlılığı, kurumsallaşmalıdır. 15 Temmuz'un 251 kahraman şehidinin kemiklerini hiç kimsenin sızlatmaya ne hakkı, ne haddi vardır.

Devlet kurumlar istihdamda çok büyük titizlik göstererek, idari tasarrufta bulunabilir.

Bu kapsamda göreve iade kararları, kaygı vericidir. Örgütün içinde yer almışların, örgütten tamamen kopmaları çoğu örnekte olduğu gibi mümkün olmamıştır. Yargının karar verirken bu durumu aydınlatabilmesi kolay değildir.

Anayasa Mahkemesi (AYM), internet yayınlarıyla ilgili hazırlanan yasanın; "internet ortamında özel hayatının gizliliğinin ihlal edildiğini iddia eden kişiler, kuruma (BTK) doğrudan başvurarak içeriğe erişimin engellenmesi isteyebilir" hükmünü ve ayrıca suç şüphesi halinde BTK'ya resen içeriğin çıkarılması ya da engellenmesi yetkisi verilmesine yönelik düzenlemeyi iptal etmiştir.

Bu sırada FETÖ'nün sosyal medyada şer faaliyetiyle bilinen "fuat avni" hesabı mavi tık alarak yeniden şer konumuna gelmeye hazırlanmaktadır. Buna göre FETÖ'nün interneti şer alanına çevirebilmek için AYM'nin kararından yararlanması kaçınılmazdır.

Öte yandan Danıştay 5. Dairesi'nin FETÖ'den ihraç edilen 450 yargı mensubunun göreve iade kararı da, kaygılara yol açmıştır. Bu kişilerin örgüt bağının içeriği, derecesi, görünen görünmeyen yanları en ufak bir şüpheye meydan vermeyecek düzeyde tespit edilmiş midir? Bu sorunun cevabının zorluğu meselenin kaygı verici yanını oluşturmaktadır. Bu yüzdendir ki; güvenlik birimleri, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) titizliği ve hassasiyeti, yargı için de geçerli olmalıdır.

Bu köşede 3 Nisan 2018'de kaleme aldığım; "FETÖ Mücadelesinde Kadrolar" başlıklı yazımda; mücadele edecek kadroların, "hiç kimse etmese ben varım, ben yeterim ben mücadele ederim" diyen sarsılmaz kararlılıkta yılmaz savaşçı olmaları gerektiğini ifade etmiştim. Bugün bu ihtiyaç çok daha önemli hale gelmiştir. Çünkü biliyoruz ki; unutulan ihanet tekrarlanır.

<p>Anadolu Yayıncılar Federasyonu (AYF) Başkanı Sinan Burhan, Filistin'de bugüne kadar 140 gazetecin

Sultanahmet Meydanı'nda Gazze'de öldürülen gazeteciler anılacak

İstanbul'da insan trafiği!

Hasankeyf'te bayram tatili yoğunluğu

Kapış kapış gidiyor: 50.000 TL'den başlıyor! İşte ikinci el araba modelleri…