• $28,9851
  • €31,3291
  • 1867.87
  • 7913.76
7 Kasım 2023 Salı

Emperyalizme karşı küresel intifa

Batı'nın Haçlı-Siyonist emperyalizminin terör karakolu İsrail'in soykırımı hedefleyen terör saldırıları eksilmeden sürüyor.

Binlerce çocuk katledildi. Her gün yeni katliamlar eklenmeye devam ediyor. Saatte 5 çocuk katlediliyor. Soykırım suçu işleniyor. Emperyalist devletlerin yöneticileri bu duruma destek oluyor. Katledilen çocukların kanı onlarında eline bulaşmış durumda. Onlar da soykırım suçunun ortaklarıdır. Sadece onlar da değil. Emperyalizmin güdümündeki Arap ülkelerinin kukla yöneticileri de aynı suçun ortaklarıdır. Onlar da korkularından sessiz kalarak, ellerindeki yaptırım imkanını kullanmayarak, bazıları da doğrudan desteğe devam ederek, akan kanın, soykırımın suç ortaklığıdırlar.

Filistin topraklarındaki İsrail işgalinden daha büyük İsrail işgali, bu Arap ülkelerindeki işgaldir. Zihinleri, benlikleri, makamları, varlıkları Haçlı-Siyonist emperyalizmin işgali altındadır.

Tüm bu kuklalara, emperyalist ülkelerin eli kanlı yönetimlerine karşı onların her türlü engellemelerine rağmen zihinleri kelepçelenememiş, yüreği çoraklaşmamış halklar ayaktadır. Dünyanın her yerinden giderek artan düzeyde halkların tepkileri, insanlığa sahip çıkabilmenin çabasındadır.

21.yüzyılda teknolojide, bilimde insanlığın geldiği en ileri aşamada, barbarlığın, zalimliğin, adaletsizliğin, insanlık dışı katliamların, soykırımın yaşanıyor olması, insanlığın tükenişidir.

Bu acı tabloyu gören, fark eden, insanlığı felakete götüren bu süreci durdurmak isteyen yürekli halklar, günlerdir tepkilerini korkusuzca ortaya koyuyorlar. ABD, Kanada, İngiltere, Fransa, Almanya'da binlerce insan, hükümetlerinin, Filistin'e yapılan soykırımı desteklemelerine karşı tepkilerini haykırıyorlar.

Ülkelerini yönetenlerin kirli ajandalarındaki şer heveslerini zayıflatmak için ayaktalar. Bu noktada belki seçim kaygısıyla bu ülkelerin halklarının kamuoyu baskısı, etkisini gösterir, şer ajandaların mutlak hakimiyeti zayıflatılabilir.

Yeryüzünün birçok yerinden yükselen halkın tepkileri, çok kıymetlidir. Her kesimden, her inançtan, her ırktan, her milletten halkın küresel dayanışması çok kıymetlidir.

İnsanlığın ayağa kalkmasıdır. İnsanlığa sahip çıkmasıdır. Yeni bir tarih yazımının ayak sesleridir.

Halkın isyanıdır, zalimliğe başkaldırışıdır. Sömürüye, baskıya, adaletsizliğe, zulme karşı uyanıştır. Yeryüzünden eksilmeyen, insanlığa musallat olan emperyalizme karşı küresel intifadır.

Filistin davası; vatan savunmasıdır. İşgalcilere karşı vatanlarına, geleceklerine kavuşma mücadelesidir. Filistin davası, insanlığın direnişidir. Soykırıma karşı insanlığın ayağa kalkışıdır.

Selam olsun bu büyük direnişe...

Selam olsun insanlığa sahip çıkan yeryüzünün yürekli insanlarına...

Selam olsun emperyalizme karşı küresel intifaya

Yazıklar olsun korkarak, kayıtsız kalarak insanlığını unutanlara...

<p>Fırat Üniversitesi Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bilimleri Öğretim Öğretim Görevlisi Rü

Heykel sanatçısı katı endüstriyel malzemelerden dev ejderha heykeli yaptı

Taraftar bu transfere çok şaşıracak! İşte Fenerbahçe'nin stoper listesi

Yargı'nın Ceylin'i Pınar Deniz'in eski hali görenleri şaşırttı! Estetiğim yok diyordu ama...

Davinson Sanchez'den Falcao itirafı! ''Her şey söylediği gibi oldu''