• $31,3879
  • €34,0706
  • 2100.98
  • 9097.15
19 Aralık 2023 Salı

CHP, DEM'lenmeye hazır

PKK terör örgütünün siyasi kolu HDP, yeni adıyla DEM ile CHP, yeni bir yol arkadaşlığına hazırlanıyor. CHP genel başkanlığının değişmesi, bu konuda herhangi bir değişime yol açmamış durumda. Sadece Özgür Özel'in daha şeffaf olacaklarına dair vurgusu dışında. Nitekim öyle de oldu. Özgür Özel, attığı adımlarla PKK terör örgütünün siyasi kolu DEM'le de kol kola gireceklerini net olarak ortaya koydu.

CHP, tezkerelere yine "hayır" oyu verdi. Böylece yine PKK terör örgütünün beklentisi karşılanmış oldu.

Suriye ve Irak tezkeresine DEM'le kol kola "hayır" oyu verilmesiyle Mehmetçiğin terörün kuluçka merkezlerindeki mücadelesini sonlansın istenmiştir. ABD emperyalizminin PKK terör örgütüyle yapısallaşan ilişkisine katkı sunulmuştur. Böylece ABD'ye el sallanarak, gözüne girilmiş, PKK terör örgütü mutlu olmuş, siyasi kolu DEM de arkadaşlığın sürmesine sevinmiştir. Böylelikle hem teoride hem pratikte yakınlaşma yeni fırsatlar doğurmuş, DEM için CHP'den sunulabilecek belediye tekliflerine olumlu bakılmasının yolu açılmıştır.

Üstelik CHP, Libya tezkeresine de "hayır" oyu vererek, yine DEM'le kol kola girmiştir. Yine emperyalizm mutlu edilmiş, başta ABD, Fransa ve İngiltere olmak üzere emperyalist ülkelerin Doğu Akdeniz'de dayatmak istedikleri Türkiye karşıtı yeni sömürge planının ekmeğine yağ sürülmüştür.

CHP'nin yeni genel başkanı Özgür Özel; " Türkiye'de herkes eşittir fakat Kürtler daha az eşittir" diyerek, bunu da kayyumların atanmasına bağlamış böylece PKK terör örgütünün sözde KCK devlet yapılanması kapsamında belediyelere eş başkan tayin etmesini, bu eş başkanlar eliyle belediyelerin terör örgütü eliyle yönetilmesini yok saymıştır.

Çukur teröründe de belediyelerin rolünü hiçe saymıştır.

Bu tutumda PKK terör örgütü ve siyasi kolu DEM'i ziyadesiyle mutlu etmiştir.

CHP'nin yeni yönetimi de önceki gibi seçmenin kapısını çalmak yerine PKK terör örgütünün siyasi kolu dün HDP'nin bugün DEM'in yönetiminin peşine düşüp, yine onlara taşıyıcı annelik" yapmaya karar vermiştir.

2019 yerel seçiminden farklı olarak bu defa İYİ Parti (İP) "hür ve müstakil" olarak davranacağını belirtmiş ve özellikle İstanbul seçiminde adaylığı ilan edilen Ekrem İmamoğlu açısından PKK terör örgütünün siyasi kolu DEM'in aday çıkarmaması çok daha önemli hale gelmiştir.

Gazi Meclis çatısı altında DEM'in sözcüleri PKK terör örgütü elebaşı Öcalan'ı kutsayan konuşmalar yapar hale gelmiş, CHP olarak oy uğruna buna da ses çıkarılamamıştır. Tıpkı HDP'yi üzmemek, küstürmemek için Diyarbakır Anneleri'nin HDP binası önündeki 5.yılına girecek olan evlat nöbetindeki direnişine siyaseten gereken desteği veremedikleri gibi.

Sonuçta; CHP ile PKK terör örgütünün siyasi kolu DEM arasında ilişkinin demlenme süreci başlamış, yani CHP DEM'lenmeye hazır hale gelmiş, bu süreçte belediye başkanlıkları ve meclis üyelikleri konusunda pazarlıkların yolu açılmıştır.

Başlayan DEM'lenme sürecinin varacağı nokta, Türkiye'nin birliğine, bütünlüğüne, bağımsızlığına sımsıkı bağlı seçmenin ağız tadını bozacağı muhakkaktır da, her şeye rağmen, tüm gerçeklere rağmen, emperyalizmin kirli planına rağmen CHP'yi yönetenlerin ağız tadı niçin bozulmaz asıl soru ve sorun budur.

<p>ABD'nin California eyaletine bağlı Sierra Nevada bölgesini kar fırtınası vurdu. Sabah saatlerine

California'da kar fırtınası

Sağlık çalışanları Filistin için ''sessiz yürüyüş'' yaptı

Hak mahrumiyeti cezası bulunan başkan kiraladığı yük asansöründe takımının maçını izledi

Park halindeki araçta ceset bulundu! İstanbul Bahçelievler'de dehşet