• $28,9919
  • €31,2252
  • 1866.62
  • 7913.76
31 Ekim 2023 Salı

Batı'nın Haçlı- Siyonist emperyalizmi insanlığa düşman

Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılının ilk günlerindeyiz. Mücadelemiz 100 yılın içerdikleriyle hiç eksilmeden sürüyor. Dünde haçlı emperyalizme karşı vatan savunmasındaydık, bugün de. Dün de emperyalist odakların millet iradesini gasp etmesine karşı mücadeledeydik, bugün de. Dün de Türkiye'nin geleceğine hükmetme çabalarına karşı ayaktaydık, bugün de. Dün de emperyalizmin içimizdeki uzantılarının iç cepheyi çökertme çabalarıyla yüz yüzeydik, bugün de.

100 yıl önce şer hevese kapılanlar, bugün de aynı şer hevesin içindeler. Bitmeyen savaş olan 1.Dünya Savaşı'nın kirli mirasını kullanmanın şer hevesindeler.

Osmanlı coğrafyasında Batı emperyalizminin bıraktığı kirli miras; sahte sınırlar, kukla yönetimler, etnik-mezhepsel çelişkilerdir.

Bugün o sahte sınırların büyüklüğünü daha da ufaltabilmenin, etnik-mezhepsel çelişkileri yeniden yükseltebilmenin, kukla yönetimler eliyle emperyalist çıkarlarını derinleştirebilmenin şer çabasındalar.

Filistin'de-Gazze'de Batı'nın Haçlı-Siyonist emperyalizminin terörü sürerken, bölgenin en güçlü ülkesi Türkiye'yi özellikle son 10 yıldır ivmesini artırarak kuşatma çabalarının eksilmeden devam ediyor olması, Filistin'i de Türkiye'yi de güvenlik sınırlarının içine alıyor.

Haçlı-Siyonist emperyalizminin bölgedeki tüm şer planları, Türkiye'yi hedef almadan hazırlanmamıştır. Batı emperyalizminin terör silahıyla Türkiye'yi sıkıştırmak, kolunu kanadını kırmak ve mazlum halkların umudu olmaktan uzaklaştırabilmek için her yolu denediler, başaramadılar ama şer hevesleri sürüyor.

Suriye'nin kuzeyinden Türkiye'ye saldırmaya çalışan, Batı emperyalizmidir, ABD emperyalizmidir, Haçlı-Siyonist emperyalizmdir, onun karakolu-şımarık çocuğu İsrail'dir.

FETÖ, DEAŞ, PKK/YPG terör örgütlerini yedirip, içiren, besleyip, büyüten onlardır.

Gazze katliamı üzerinden yapılan kirli planların hedefinde Türkiye vardır. Türkiye'nin terör örgütlerine attığı her tokat, hepsine birden atılmaktadır. Terör estiren İsrail'in de, Batı emperyalizminin de, ABD emperyalizminin de hepsinin toplamı Batı'nın Haçlı-Siyonist emperyalizminin de canını yakmaktadır.

Cumhurbaşkanı Erdoğan bu gerçeği net olarak ortaya koyuyor ve diyor ki; "Gazze'de yaşanan katliamlar Batı'nın eseridir. Herkes biliyor ki İsrail bölgede sadece günü geldiğinde feda edilecek bir piyondur. Daha düne kadar uğradıkları mezalim üzerinden dünyayı ayağa kaldıranların bugün sergiledikleri sınırsız zalimliği başka türlü izah etmek mümkün değildir. Bölgede oynanan oyunun asıl sahipleri İsrail yönetiminin şımarıklıklarına kol kanat gerenlerdir. Çünkü İsrail onlara rağmen adım atamaz. Atmaya kalksa bile üç gün dayanamaz çöker. Batı kendi elini kirletmeden kimi zaman parayla satın alarak, kimi zaman fitne ile birbirine düşürerek, kimi zaman İsrail örneğinde olduğu gibi suçlarının üstlerini örterek araç kullanmayı alet kullanmayı sever.

Biz bunları iyi tanırız, iyi biliriz. Hiçbir oyunun sonsuza kadar sürmeyeceği gibi Batı'nın bu sinsi ve kirli taktiği de artık deşifre olmuştur. Bunu en iyi de biz biliyoruz. Biz Irak ve Suriye'nin kuzeyinde karşımıza çıkartılan ciğeri beş para etmez teröristlerin gerisinde kimlerin olduğunu gayet iyi biliyoruz. PKK'nın, YPG'nin, FETÖ'nün arkasında İsrail de var. Paraysa, silahsa silah bunlar veriyorlar. Bunları biz biliriz. Ama benim milletim de bunları gayet iyi bilmeli."

Bu tespitler ve kararlılık asıl önemli olan iç cephenin tunç olmasının esasıdır. Unutulmamalıdır ki, ne yaşadığını, nasıl yaşadığını bilen toplumlar için gelecek vardır. Bunu başaramayanların geleceğini başkaları tayin eder. Esasen insanlığa düşman olan, Batı emperyalizmi, Batı'nın Haçlı-Siyonist emperyalizmi buna çok heveslidir.

Türkiye'nin geleceğiyle de o yüzden çok ilgilidir.

Ama asla başaramayacaklar. Dün olduğu gibi bugünde yenilecekler.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın dediği gibi; "Türkiye'nin önüne hiçbir emperyalist güç geçemeyecek."

<p>Zonguldak'ta heyelan nedeniyle bir bölümünde çökme meydana gelen yol, ulaşıma kapatıldı.</p><p>Ke

Zonguldak'ta heyelan! Yol trafiğe kapatıldı

BİM 12 Aralık 2023 aktüel ürünler kataloğu

Gazze güneş batmadan karanlığa gömülüyor... İşgalci İsrail'in durmayan vahşeti

İşgalci İsrail'den Gazze'ye yeni saldırı