• $28,9919
  • €31,2252
  • 1866.62
  • 7913.76
15 Temmuz 2023 Cumartesi

15 Temmuz destanının 7. yılında mücadele sürüyor

15 Temmuz destanının 7. yılındayız. FETÖ ihanet şebekesine yönelik mücadele sürüyor. Her geçen gün bu mücadelenin değerini çok daha iyi anlıyor ve mücadelenin aksamamasının, eksilmemesinin hayati önemini bilinç düzeyimize kazıyoruz.

15 Temmuz gecesinin şer karanlığını aydınlığa çeviren; Türkiye sevdalısı, bağımsızlık aşığı, vatansever yiğit şehitlerimizi ve gazilerimizi minnetle, rahmetle anıyoruz. Allah onlardan razı olsun. Onlar bu topraklar işgale uğramasın, bizler ölmeyelim diye öldüler, ölmeyi seve seve göze aldılar. Canlarını siper ettiler. Şehadet şerbetini içtiler. FETÖ alçakları tarafından çalınmış tankların önüne yattılar, uçakların saldırılarından asla korkmadılar.

15 Temmuz, Türkiye'ye yönelen emperyalist işgal girişiminin yeni bir versiyonuyla. En az 100 yıldır verdiğimiz bağımsızlık mücadelesinin yeni bir aşamasıydı. Bu toprakların ilelebet hür ve bağımsız olması için milletimizin başı dik, hür ve onurlu yaşaması için verdiğimiz amansız mücadelenin yeni bir merhalesiydi.

O gece; emperyalizmin piyonları, ihanet şebekesinin gözü dönmüş unsurları şayet başarılı olsalardı; Türkiye'nin geleceğine ipotek koyacak, ülkeyi kaosa sürükleyecek, parçalanmanın önünü açacak, emperyalizmin Suriye'nin kuzeyinden sıkıştırdığı şer planının sonucunu alacaklardı.

Emperyalizmin, kuyruklarını birbirine bağladığı terör örgütleri, o gecenin seyrine göre pozisyon almışlardı. PKK/YPG terör örgütü, Suriye'nin kuzeyinde sınır hattında gecenin şer çabasına katılabilmek için fırsat kolluyordu.

Küresel sömürü ve terör baronları, emperyalizm; sahaya sürdüğü piyonlarıyla sonuç almaya çalışıyordu.

Başaramadılar. Türkiye'yi işgal edemediler, Suriye'ye çeviremediler, bölüp, parçalayamadılar.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sarsılmaz, güçlü liderliğiyle halkın canı pahasına tarihe işlediği büyük destansı mücadelesiyle, vatansever güvenlik güçlerinin yılmaz çabasıyla o gecenin şer karanlığı, aydınlığa dönüştürüldü.

Şimdi esas olan; 15 Temmuz ruhunun, mücadele azminin eksilmeden, aksamadan, zedelenmeden sürmesidir.

Şimdi esas olan; Cumhuriyetin 100.yılında, Türkiye Yüzyılı'nda tam bağımsız Türkiye mücadelesinin, 15 Temmuz bilinciyle yılmadan, inançla, dirençle, kararlılıkla sürmesidir.

Unutmayalım ki, 15 Temmuz bilinç işidir. Yüreklerimize ve zihinlerimize işlenmiş asla sökülemez bilinçtir, karalılıktır, inançtır, dirençtir.

Her kim ki bugün bu bilinçten yoksundur, bu toprakların bağımsızlık mücadelesinin yabancısıdır.

Bağımsızlık mücadelesinin yabancısı ise bu topraklarla bağını yitirendir, yabancılaşan, kurda kuşa yem olandır.

Kalp gözleri kapanan, zihni bulanandır.

15 Temmuz destanın 7.yılında yeminimizi tekrar ediyor ve diyoruz ki; unutmayın, unutulan ihanet tekrar edilir. Asla unutmayacağız, unutturmayacağız. Unutursak kanımız kurusun...

<p>Yaşlılar Merkezi'nde gerçekleşen etkinlikte, TürkMedya ekibi, büyüklerimizle samimi röportajlar g

TürkMedya Ailesi Tuzla Belediyesi'ne Misafir Oldu

BİM 12 Aralık 2023 aktüel ürünler kataloğu

Gazze güneş batmadan karanlığa gömülüyor... İşgalci İsrail'in durmayan vahşeti

İşgalci İsrail'den Gazze'ye yeni saldırı