• $15,8769
  • €16,8435
  • 942.556
  • 2372.35
28 Mart 2021 Pazar

“Tütün terörüne” alet olmak!

İhanetin, bebek, kadın, masum katilliğinin katran ve irin çukuru "pekaka"nın geçim kaynaklarından biri olan sigara kaçakçılığına değinmek istiyorum bu haftaki yazımda sevgili okurlarım.

Kendisini insanlık, dünya ve mukaddesat düşmanlığına adamış, ulvi değerlerden nasibini alamamış vampirlerin çamuru olan bu terör bataklığının suyu nereden geliyor?

Varlığı yıkım ve ölümler üzerine kurulan bu haram şebekesinin gelir kaynaklarının helal yoldan elde edilmiş olma ihtimali elbette yoktur. Akla ve vicdana da böyle bir düşünce tabii ki aykırıdır. Bakalım bu derenin suyu nereden geliyor ?

"Eylemleriyle dünyanın en acımasız terör örgütleri listesinde ilk sıralarda yer alan pkk'nın finans kaynağını, uyuşturucu, insan, silah ve sigara kaçakçılığı ile haraç ve kara para oluşturuyor.

Uyuşturucunun Avrupa ülkelerine pazarlanmasında da etkin rol oynayan pkk'nın, yıllık yaklaşık 1,5 milyar dolar gelir elde ettiği bu finans kaynağının kurutulması için güvenlik güçlerince operasyonlar aralıksız yürütmektedir.

Türk istihbarat kaynakları, örgütün, Avrupa'dan organize suç faaliyeti gelirleri hariç yıllık 30 milyon avroyu "bağış" adı altında topladığını, Avrupa'nın yüzde 80-85 oranında uyuşturucu ihtiyacını karşıladığını ifade ediyorlar.

Pkk ayrıca ülkemize ve dünyaya çok yüksek oranlarda kaçak çay, sigara sokmakta ve bunun yanı sıra kaçakçılardan da sözde vergi adı altında haraç almaktadır.

İçişleri Bakanı Sn. Süleyman Soylu, geçtiğimiz günlerde gelirinin tamamına yakını terör örgütü pkk'ya giden kaçak sigara oranının düzenlenen operasyonlarla 2014'ten bu yana yüzde 22,3'ten yüzde 2,3'lere kadar çekildiğini açıkladı.

Sn. Bakanımıza verdiği bu müstesna mücadeleden dolayı ne kadar teşekkür etsek azdır. Allah bu aziz vatanın düşmanlarıyla mücadele edenlerin gücüne güç, ömrüne ömür katsın.

Evet sevgili okurlarım, görüyoruz ki, bataklıklar pisliklerden beslenerek yaşarlar. Aziz vatan evlatlarımızın canlarına haince kastetmiş/etmekte olan bu küresel vampirlerin piyonlarından iki cihanda da davacıyız! Ama bir nokta var ki dikkatlerden kaçırmadan üzerinde durmalıyız. Birileri mesela siz, farkında olmadan "pekaka"ya paramızla destek olmuş olabilir misiniz? Nasıl da kan dondurucu bir soru değil mi? Düşünelim, zaten binbir başlı bir düşman olan sigarayı kullanan bir vatandaş bir de bunun üstüne kaçak sigarayı tercih ediyorsa bu durumda kendi eliyle teröre finans sağlamış olmuyor mu? Ve bir bitkisel bomba olan sigarayı kaçak yolla satın alan kişi aslında uğruna canını vereceği vatanının düşmanlarına destek olmuş olmuyor mu?

Şimdi tekrardan bir silkinip alınterimiz ile kazandığımız paralarımızı nerelerde ve nasıl harcadığımızı bir kez daha gözden geçirelim derim. Askerimize, polisimize, bebeklere ve masumlara kurşun sıkanlar bu vatanın evlatlarına şifa olacak bir şeyin içinde olmazlar/olamazlar zaten. O halde bizler de, bu zalimlerin bataklığına su olacak her kaynağı kurutmayı kendimize bir vatan borcu bilmeliyiz. Hassas ve duyarlı vatandaşlar olarak şu noktayı da nazarı dikkate almalıyız: Sigara, alkol gibi yasal olarak da satılabilen, zararları tescilli maddelerden uzak durmak bir anlamda kaçak yollu üretimlerin yolunu kesmek olacaktır. Unutmayalım ki, her bir kaçak sigara paketi milletimizin ve devletimizin düşmanlarının cephanesine mermi takviye, destek veya en azından teröre alet olmaktır.

Taklitler aslını yaşatır. Aslı da taklidi de zehir olan her şeye karşı mücadelede milletçe buluşmak dileğiyle. Sağlıkla kalınız.

<p>Ali Nuri Türkoğlu, Payitaht Abdülhamid dizisinde Emanuel Karaso karakterini oynamıştı. 30 yılı aş

Ali Nuri Türkoğlu'ndan samimi açıklamalar

Akıncı Toyu 2022 Uluslararası Atlı Okçuluk Yarışması başladı

Türkiye'nin en pahalı Tofaş'ı! 250 bin liraya satıldı

Türkiye'nin kültürel mirası 35 bin eser dijitalle dünyaya açılacak