• $32,5897
  • €34,8521
  • 2504.11
  • 9682.35
6 Şubat 2022 Pazar

Medeniyetin tek dişi de çürümüş!

Dünya bir değişim zemini; lâkin, zulüm ve zalim değişmemekte; mazlumlar ise hep aynı, hep İslâm coğrafyasından !... Bulduğu her fırsatı bir yara açmak ya da açtığı bir yarayı kanatmak için kullanan Batı yine bir fırsatını buldu ve "kanımızı dondurdu" sevgili okurlarım!

Gelin bu hafta sizlerle Batı'nın mümessili olduğu bir dramın devletleşmiş haline birlikte göz atalım:

Kendileriyle tek ortak kesişme alanımızın sınırdaşlığımız olduğunu bir kez daha gördüğümüz ve size ifade etmeye niyetlendiğim dramın müsebbibi, Batı medeniyetinin rehber alarak övündüğü Yunanistan'dır. Kendilerine sığınmak üzere sınırlarına gelen mültecileri bırakın bağırlarına basmayı, üzerlerini de soyarak buz gibi bir havada ölüme terk etmiştir Yunan güvenlik(!) güçleri. Güvenlik ve güç ifadeleri ne kadar da yakışıksız bir şekilde bir araya gelmiş, yazık!

Ne diyordu bilge lider: "Bunu hiç unutma evlat;

Batı hiçbir zaman uygar olmamıştır ve bugünkü refahı, devam edegelen sömürgeciliği; döktüğü kan, akıttığı gözyaşı ve çektirdiği acılar üzerine kuruludur."

Evet, maalesef ki her geçen gün bunun böyle olduğunu tecrübe ile tasdik etmekteyiz.

İnsanları donarak ölüme terk etmek nedir? Bu insanlık suçunu insanlar " hakikaten" işlemiş olabilir mi?

Sevgili okurlarım, içim kan ağlıyor, aklım ve vicdanım almıyor bu tabloyu gerçekten. Devlet olmak bir coğrafi sınıra bayrağını dikmekten ibaret sanırım bunlar için. Ege'de tacizlerle kendi deniz sınırlarını aşan Yunanistan görüyoruz ki insanlık ve izan sınırlarını da çoktan aşmış bile.

Çoluk çocuk, genç ihtiyar, kadın erkek tanımadan zulümlerini her fırsatta ölçüsüzce kusan bu zalimlere karşı Birleşmiş Milletleri-ki mazlumlara karşı birleştikleri kadar Yunanistan'a veya başka zalimlere karşı birleşebilirler mi bilemiyorum-göreve çağırıyorum... Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi bu tablodaki haksızlığı görebilecekse, onları da...!

Ama ne mümkün! Yine bir ses yükselecekse bu zalimlere karşı, Türkiye'den yükselecektir. Yükseldi de. Yükselmeye de devam edecek evelallah. O ses mazlumların hamisi, hüzünlü gönüllerin şefkatli kucağı Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN'dan yükseldi. Bu durumun kabul edilemezliğini yine en gür sesle o haykırdı dünyaya ve zalimlerin yüzüne.

Artık yeter!

Kanlı geçmişlerinin aslında bir utanç vesilesi değil de, varoluşlarının anlamı olduğunu görüyoruz bu medeniyet harabelerinin. Medeniyet, uygarlık ve demokrasiyi satmaktan kendilerine ayırmayı unutmuş olan zavallılar sizi! İpsala'dan birkaç adım bu tarafa gelin de medeniyet neymiş öğrenin!

Bir kez daha görüldü ki, Türkiye'den başka bir dostu yok mazlumların. Batı gülümsemek için değil, sadece ısırmak için gösteriyor dişlerini.

Evet sevgili okurlarım! Körü körüne Batı özentisiyle milletimize kurtuluş vadedenleri de artık iyi anlamamız icap etmektedir. Yönlerini sadece bir özentiyle Batı'ya dönenlerin Doğu'nun derdini anlamayacağı açıktır. Bu son Yunanistan örneğinden de aldığı ilhamla aziz milletimiz Batı oyuncaklarına karşı derin ferasetiyle gereken dersi ve cevabı bundan önce olduğu gibi bundan sonra da verecektir diye düşünüyorum. Bu dünyada bahtiyar Türkiye vatandaşları olmaktan dolayı ne kadar onur duysak azdır. Biz sığınılacak bir liman olarak güven vermeye devam edeceğiz/etmeliyiz; çünkü biz başka hiçbir ülkeye sığamayız/sığdırılamayız. Rabb'im veren el olmaktan bizleri mahrum bırakmasın. Rabb'im Sayın Cumhurbaşkanımıza güç, kuvvet, aziz vatanımıza ilelebet payidar olmayı nasip etsin inşallah.

Sağlıkla kalınız...

<p>Maksimum hız limiti 50 kilometre olan elektrikli scooterlara kurallara göre yalnızca bir kişi bin

Elektrikli scooter ile pes dedirten yolculuk: Ayak ucuna çocuğunu oturttu

Ejder meyvesinin faydaları nelerdir? Nasıl tüketilmeli?

Filistinliler kıtlıkla sınanıyor!

Edirneli semazenler Üç Şerefeli Cami'de sema gösterisi yaptı