• $31,024
  • €33,7147
  • 2023.42
  • 9312.12
17 Aralık 2023 Pazar

Bir(leşmiş) Milletler ve Şeytan Üçgeni!

İkinci Dünya Savaşı'ndan galip çıkan devletlerin liderliğinde oluşturulan bir dünya teşkilatı olan Birleşmiş Milletler (BM), 20. yüzyılın ilk yarısında yaşanan savaşların ve barışa yönelik tehditlerin tekrarını önlemek ve uluslararası barış ve güvenliği korumak amacıyla kurulmuştur.

Beş daimî üyeli (ABD, Rusya, Fransa, Çin, İngiltere) BM; ayrıca adalet ve güvenliği, ekonomik kalkınma ve sosyal eşitliği dünyanın bütün ülkelerinde sağlamayı amaç edinmiştir.

Esasen bu tanım beş daimî üyenin belirlediği bir prensiptir. Gelinen aşamada maalesef bu ifadeler teoride kalmış ve bir prensipten öteye gidememiştir. BM'nin, kuruldu kurulalı bu tanım ekseninde hareket ettiği pek görülmemiştir.

Dikkatli bakınca dünyada nerede bir gözyaşı, nerede bir acı varsa orada bu beşlinin silahları ve oluşturdukları şeytan üçgenini görebilirsiniz. Kediye ciğer teslim etmek misali dünyanın en büyük silah satıcıları barışı korumakla görevli (!) bu beşlidir maalesef.

Daha da dikkatli bakarsanız yeryüzünde dökülen her kanda ve gözyaşında şeytan üçgeni (İsrail ve mütemmim cüzü ABD, İngiltere, Fransa)'ni görürsünüz.

BM'nin beşlisi ve küresel güçlerin Gazze'de yaşanan soykırımı durdurması umulur ve beklenirken "şeytan üçgeni"nin gayret ve marifetleriyle sadece üç maymunu oynamayı seçmeleri BM'nin bizce malum gerçek yüzünü bir kez daha göstermiştir.

Gazze'de eşi benzeri görülmemiş bir soykırım ve savaş suçu işleniyor sevgili okurlarım.

Yaşanan savaş suçlarına kısaca değinmek gerekirse:

BM Konvansiyonel Silahlar Sözleşmesine göre yasaklı silahlar kategorisinde bulunan beyaz fosfor ve benzeri silahlarla kadın, çocuk demeden insanlar diri diri yakılıyor.

Cenevre Sözleşmesine göre yasak olan mülteci kamplarında insanlar katlediliyor, asker sivil ayırt edilmeden toplu cezalandırma uygulanıyor, zorla göç ettirme suçu işleniyor.

Aynı sözleşmede yasaklanmış bulunan hastaneler bilerek ve kasıtlı olarak vuruluyor; tıbbi yardım, gıda ve giyim yardımları engelleniyor.

Lahey Sözleşmesine göre yasaklanmış sivil yerleşim yerlerinin, şehirlerin, köylerin, dini mekanların vurulmasını BM sadece seyrediyor.

Bu adaletsiz ve haksız tutum dünyanın dengesini, geleceğini adaletten uzak, herkesin kendi çıkarlarını gözettiği, zayıf olanların her şartta ezildiği, kan ve gözyaşının teşvik edildiği bir çirkin ahlakın yaygın olarak yaşandığı bir belirsizliğe sürüklemektedir.

Görüldüğü üzere Gazze'de yaşanan soykırım BM'nin beşlisinin kan ve gözyaşı siyasetiyle değil ancak Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan'ın üstlendiği misyon ile son bulabilecektir.

"Dünya beşten büyüktür" evet; ama, bir Türkiye kadar etmiyor koca dünyanın geri kalan tümünün vicdanı.

Ve o beş, hükmünü sadece mazlumlara ispat ile meşgul!

Evet sevgili okurlarım, tablo bu, zalimler bu, zulüm bu ve ezilenler de sadece birer nicel veri ve isimsiz kayıpları bu soykırım tablosunun.

Kalbi Türkiye gibi atan bir dünya ile değişir ancak yaşananlar. Türkiye gibi bir cihan devleti bakiyesinin, bir merhamet bayraktarının anlayışı ile toparlanır bu dünya. Umuyorum ki, mazlumiyetin her türlüsü son bulur ve bizde soykırıma uğrayanların yaralarını sarmak yerine vatan toprağında serpilen çiçekleri sularız.

Dönmemek üzere, zulmün dünyamızdan göçmesini dileyerek sizleri muhabbetle selamlıyorum. Sağlıkla kalınız

<p>Malko Tırnovo gümrük noktasındaki gümrük görevlileri, Bulgar tescilli bir arabada yapılan incelem

Sıkı sıkı sardılar ama gümrükten geçiremediler

60.000 TL'den başlıyor: Kapış kapış gidiyor! İşte ikinci el otomobiller…

BİM 23 Şubat 2024 aktüel ürünler kataloğu yayınlandı

Dünyanın en kirli halısı! Son halini gören gözlerine inanamıyor